Paylaş Paylaş

Sony PS Vita aksesuarlarından 'starter kit' incelemede

Sony PS Vita'nın zayıf noktası olan kutu içeriği, ayrı satılan kitlerle telafi ediliyor. Biz de 'starter kit'i sizinle birlikte açıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Hadi bakalım sıcak sıcak izleyelim 😀

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  DHW'de bu urunun duyuruldugu baslikta satmayacagini, pek tutmayacagini soylemistim, bu "ekstra" paketleri de gordukten sonra daha da az satacagini iddia ediyorum, anormal derecede karmasiklasmis, pahali bir alet, buyuk bir fiyat indirimi gelecegini dusunuyorum.

 • LP

  Selamlar,

  TeknoSeyir olarak hazırladığımız PS Vita videolarının üçüncüsü. Bu aynı zamanda benim yer aldığım son PS Vita videosu olacak, zira Sony nedense diğer yayın ve editörlere böyle bir talep götürmediği halde benim elimdeki örnek ürünü oldukça ısrarlı şekilde davranarak geri aldı. Dolayısıyla ileride çıkabilecek yeni firmware'ler, oyun incelemeleri vs. konularda ben yer almayacağım arkadaşlar.

  Aslında sizleri doğrudan ilgilendiren bir konu değil, ancak geçmişteki yayınlarımızdan dolayı sitenin PSP - PS Vita gurusu olarak gözüktüğüm ve Twitter vs. mecralarda da bu cihaz üzerine sorularınıza muhatap olduğum için duyurmak gereği hissettim.

  Sevgiler, LP

  • mfeyzifar @mfeyzifar

   Sony zaten turkiye'de neredeyse konsol tekelini eline almisken, bu hareketi ile en azindan DHW ve TS ekibini kaybetmis oldu. Bugune kadar yaptiginiz calismalar icin tesekkurler.
   Acaba sizin oldugunuz ortamlarda demokratik bir sekilde isteyen dusuncesini yazabildigi icin ve olumsuz elestirilerden cekildigi icin mi bu sekilde hareket ettiler diye de dusunmuyor degilim acikcasi.

  • LP

   Selamlar,

   Aslında çok mühim değil, sonuçta veririz parasını çarşıdan temin ederiz. Ancak hemen hiç bir editörden henüz geri istenmemiş cihazın ısrarla benden istenmesi biraz garip bir durum, benim protesto ettiğim de bu. Yoksa, TeknoSeyir'in mutfak videolarında bir kaç kez dile getirdiğimiz üzere, arada özel bir sponsorluk anlaşması vs. olmadıkça test ürünleri zaten iade ediliyor sahiplerine. Şimdiye kadar kimsenin ürününe el koymuşluğumuz yok. 🙂

   TeknoSeyir'de hala PS Vita var, dolayısıyla TeknoSeyir'in Vita yayınları devam edebilir. Sadece ben bu cihaz üzerine çalışmayacağım, DarkHW için planladığım teknik inceleme de rafa kalktı haliyle.

   Sevgiler, LP

  • Erdinç Yılmaz @erdinc8

   Sonuna kadar haklısınız. Ben de biliyorum istenmediğini bir kaç yerden. 3 kuruşluk ürünler zaten ayıp istemeleri.

  • Soner Toraman @tora

   Tepkinizi destekliyorum. Büyük olasılıkla eksi yönlerini dile getirmenizden ötürü hoşnut kalmadılar ve ürün örneğini geri istediler.
   PCL'de olmasına rağmen PS Vita videolarında olmayacağınızı bilmek üzücü fakat tepkinizi bir şekilde göstermenizden ötürü kabul edilebilir bir eksiklik olacak.

   Bu arada geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda iyileşir gözleriniz.
   İyi çalışmalar.

  • Veysel @spectrum

   Bu Sony'nin ayıbıdır. Herhalde PSP veya PS Vita'yı incelemeyi en fazla hakeden kişisinizdir.

   Burada olay başka, nasıl alıştırırsanız öyle gider diyoruz...

   Biz de boykot eder, almayız olur biter 🙂

  • Levent Alpsal @levent-alpsal

   Hakikaten ben de almayı düşünüyordum ama şimdi soğudum...

  • Developer

   Ben ve yakın çevremdekiler de Sony'yi protesto ederek almayı düşündüğümüz PS Vita'yı almaktan vazgeçiyoruz. Israrla geri istemelerinin altında yatan nedeni açıklamadıkça ve geçerli bir mazeret ileri sürmedikçe, süresiz bir şekilde Sony ürünlerini almayı düşünmüyorum. Özellikle bu durum inceleme esnasında eleştiri yaptığınız için başınıza geldiyse, ben ve yakın çevrem için Sony markası bitmiştir.

  • LP

   Selamlar,

   Arkadaşlar siz mobil oyun keyfinizi böyle bir mesele için ertelemeyin. Sonuçta sokakta, arabada, uçakta oyun oynamak isteyen için PS Vita benzersiz bir ürün. Oluşan durumun bizim incelemelerimizle alakası olduğunu pek sanmıyorum, hem artısına hem eksisine değinsek de sonuçta bizim incelemelerimiz de olumlu yöndeydi. Durum daha çok Sony'nin PR ajansının bana bakışıyla alakalı. Ayrıca, çeşitli zorluklar çıkaran bazı meslektaşlarıma karşın benim teste gelen ürünleri yıllardır itirazsız iade ediyor olmam da rol oynuyor sanırım bendeki örneğin ısrarla geri alınmasında.

   Dediğim gibi, siz kendi eğlencenizi ertelemeyin.

   Teşekkürler, sevgiler... LP

  • White Night

   Bence boykot etmesek de PS Vita pek alınası birşey değil. Aslında şu anda PSP almak çok daha mantıklı. Hem 1/3 fiyatına. Oyunları da çok ucuzladı ve çeşit çok. Sony nin bu üründe kullanıcıları parasal olarak sömürmeyi planladığı çok belli. Neden iki farklı hafıza kartı çıkarıyorlar ki. Birisi SD karta diğeri micro SD ye çok benziyor. Onu geçtim elinde MS pro kartı olanlar onu bile kullanamıyor. Ne gerek var iki yeni kart formatına. Bende PSP var. Vita alırsam ne elimdeki oyunları kullanabiliyorum ne şarj adaptörünü ne bağlantı kablosunu ne hafıza kartını... Geriye uyumluluk sıfır. Bunlar hep maksatlı verilmiş kararlar. Bence bu yüzden bile boykot edilir.

  • Ouz

   Bu rezalete bile beyefendilikle yaklaşabiliyorsun ya Levent abi, vallahi bravo.

  • Kutay

   Emret basalım ajansı Levent Reyiz..

  • Mert

   Bu ülkede objektif, tarafsiz, işini hakıyla doğru düzgün yapan insanlar sevilmez.

   Neden mi?

   Çünkü ''Burası Türkiye''...

   Vita hakkında bir değerlendirme yapacak olursakda, bugun akıllı cihazlar bu kadar gelişirken artık el konsollarının devri bitmiştir. Bugün satılan Xperia S ve S2'nin GPU'ları Vita'nın grafiksel gücü ile eşittir. Akıllı cihazlarda oyun pazarı daha fazladır ve oyunlar daha ucuzdur. Adamın vita ile aynı şeyleri yapabilen ve ekstra birçok özelliği olan akıllı telefonu varken birde yanında el konsolu mu taşıyacak. Adamın akıllı cihazı var, gidip birde 1000 TL verip el konsolu mu alacak, üstüne gidip memory card ve kitlerine para mı verecek oldu daha neler.

   İşin özü bu saaten sonra çıkan el konsolları ölü doğar.

  • Veysel @spectrum

   Ben de aynı şeyi savunuyorum. İnsanlar diyor ki, "Vista bir tabletten daha farklı, kontrolleri var". Ama sonuçta rakipler. Çünkü bütçeniz vardır, 1000 TL.

   Sİz bununla ya akıllı telefon, ya tablet ya da Vita alabilirsiniz.

   Oysa eskiden, tablet yoktu, akıllı telefon yoktu...

   Bu ürünün satışları PSP'nin yarısı bile olmatacaktır, belki fiyatları yarısının da altına düşerse.

   Bakalım...

  • Burak Gözüpek

   PS Vita'yı satın almayarak protesto edecekler listesine beni de ekleyiniz. En azından Sony'den bu konuda tatmin edici bir açıklama gelinceye kadar. Objektif bir teknoloji editörüne bu şekilde cezalandırıcı bir yaklaşım sergileyen bir firmanın müşterilerine göstereceği yaklaşımdan da hayır gelmeyecektir...

   Yani bu firmaları anlamak hakikaten zor iş. Bulmuşsunuz ürününüzü hobi olarak kullanmaktan da zevk alan işinin ehli bir donanım editörünü. Adam bir parçası olduğu yayında para verdirip yaptıramayacağınız nitelikte sizin ürününüze yer veriyor. Ürünü 6 ay bıraksanız ne olur? Geri almasanız ne olur? Ne bileyim, X süre boyunca, Y ayda bir, en az Z süreli bir Vita videosu yayımlama şartı ile ürünü hediye etseniz, Teknoseyir hayır mı diyecek?

  • Tugay Bağcı @tugaybagci

   Selamlar,

   Levent Abi, peki bu ürünler editörlere aynı andamı gönderildi. yada erkenden mi size ulaştıda böle bi geri istemede ısrar edildi, yoksa tamamen sony'nin sizle bir zorumu var. ?

   Saygılar.

 • Uygar @uygar

  1 haftada gene de iyi görüyorsun abi. 🙂

  Geçmiş olsun tekrardan.

 • Kutay

  Buradan Levent abimize yapılan bu ayıba üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Eğrisiyle doğrusuyla eksisiyle artısıyla objektif bir şekilde teknoseyir'den başka bir yerde incelenmedi ps vita belli ki rahatsız olmuşlar. Başka editörler gibi şişirip gazlamadığınızdan bence levent abi, iyiyse iyi kötüyse kötü dediğiniz için. Neyse ki teknoseyir izleyenleri pazar ekindeki teknoloji haberleriyle kaliteli yayıncılığı ayırt edebilecek seviyede. Teknoseyir'in hak ettiği yerde olmadığını düşünüyorum ve bu ekip ve bu kalite sürdüğü sürece çok ses getirceğinize inanıyorum. Buradaki tüm yenilikleri kopyalayan bazı donanım sitelerine de selamlarımı gönderiyorum, biraz özgün olurlar umarım.

 • özgür koşar @ozkos3

  **LP**Benim elimdeki örnek ürünü oldukça ısrarlı şekilde davranarak geri aldı**
  Merhaba psvita videolarınızı izlerken aklıma gelmişti böyle birşey olacağı.
  İzlediğim doğruları söyleyen ve de ince detaylarına inen gerçek editörlersiniz,
  ve de vita'nın sony'nin kullanıcılarına uyanmadan geçirip satacağı,
  pili ile startır paketi ile birsürü zerzavat.
  Sony'nin bu kazıklama taktiklerinden önce 2008'den beri zaten gözümden düşmüştü.
  PsOne'dan sonra ps2 almayışımın (gt5 hastasıyım) pc alışımın sebebidir.
  Tabiki birde oyunları satarken attığı kazıklar.
  ilk önce alıştırdılar ps1' le, ps2 oyun fiyatları biraz daha kazıktı ama
  artık profesyonel şekilde tüm oyun camiasını seviyorlar..:):)
  Böyle devam ederseniz doğruları anlatmaya size patent davası açarlarsa şaşmam
  vallahi:)

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Ajanslarının iş bilmezliğinden kaynaklanıyor çok derin düşünmeye gerek yok 🙂

  • özgür koşar @ozkos3

   Valla psvita'yı Levent beyi görüp sitedende izlediğim zaman
   iyi yorumlarla anlattığı için izlemeye almıştım alıcaktım ama aması var çünkü
   çıkmadan izlediğim yabancı sitelerden izleyip vazgeçmiştim.
   Hele şu pili ayrı satması(3 saat gitmesi) ayrı bir rezillik.
   Ama sanırım benim istediğim gibi çıksa satamazdı yedek pilini.
   Zaten tabletde de oyunların online oynanması psvita yı alcak
   tabletçileride böldü.Şahsen 2 arkadaşım anında bulut oluverip
   uçtular..

  • Kutay

   Bizi teknoseyir.com fanatiği yaptınız murat bey, memnuniyetsizliğinizi belirtmeniz yetiyor agresif yorum yapmamız için. Ancak şunu fark ettim eleştirirken dahi saygılı olmayı başarabilen insanları bir arada tutan bir tek burası var heralde.

 • özgür koşar @ozkos3

  Ayrıca geçmiş olsun Levent bey.
  Umarım kısa zamanda iyileşirsiniz.

 • semih_nl

  zamaninda PSP almistim ve aldigima da cok pisman olmustum acikcasi. Belki sorun bendedir fakat hic te oyle inanilmaz zevkli bir oyun deneyimi yasamamistim. joystickleri, tuslari bana cok kullanissiz geliyordu. PSP ile kotu tecrubem oldugu icin zaten PSvita zaten ilgimi cekmiyor ama teknoloji fanatigi oldugumuz icin videolarini yine de izliyoruz. Sony 3'un 5'in hesabini yapip kilifi bile ayri bir pakette sattigi icin cihazdan tamamiyle sogudum.

 • Kıvanç Yılmaztürk

  Levent Abi öncelikle geçmiş olsun.Bu Sony'nin yaptığı büyük bir ayıp olmuş Sony gibi bir firmanın böyle şeylere kafa takması da ayrı bir gariplik ama olsun onlar dönüp dolaşıp gene size ürün yollayacaklar bundan eminim.

  Artık ben bu tür cihazlarda da ön sipariş verin GOLD paketi sizin olsun gibi şeyler göreceğiz diye düşünüyorum bu şekilde ki pazarlama yöntemi oyunlara geldi yakında bu tür cihazlara da gelmesi muhtemel bir şey ama ayrı ayrı DLC tarzı paket satmakta ayrı bir soygundur kaldı ki 65 TL gibi bir rakamla satmak ayrı bir soygun olmuş incelemeniz için teşekkür ederim.

 • cgdincer

  Diğer inceleme sitelerinde öyle böyle övmediler, şu 2 liralık parçaları bile olağanüstü gibi ballandırarak anlattılar. Şaşılacak şey demekki değirmen böyle dönüyormuş abi. Tekrar geçmiş olsun levent abi ameliyat için.

 • can

  Psvita konusunda çok heyecanlıyım yarın elimde olacak inş 🙂 ilk deneyimlerimi buraya yazacağım.Bu arada sitede sağ üst tarafta BrowserQuest in linki verilmiş.son seviyede başlamak istiyorsan login olurken Berkay yaz.

 • Veysel @spectrum

  Böyle bir paket de ekstra satılıyor, alet çok ucuz ya...
  Her kullanıcıya ayrı kart ise saçmalığın ötesinde birşey. Ben o kartları kaybederim. Hangimiz bu kadar düzenliyiz? İşinizi bitirince, hemen kart o yuvaya gidecek mi sanıyorsunuz 🙂

 • Recep @recep

  Abi boşver canını sıkma. Köle arıyorlar gak guk etmicek. Sizin dürüstlüğünüz konusunda kimsenin en ufak şüphesi yok. Bunu defalarca ispatladınız. İsterlerse kimse ürün göndermesin, TOZLU RAFLAR bile yeter bize. Lütfen çalışma heyecanınızı kaybettirmesin bu gibi olaylar size. Biz her türlü desteğe hazırız elimizden geldiğince.

 • Mehmet Altuğ TABAK

  Sony Türkiye'nin başındaki her kimse, eğer aklı başında biriyse, Levent Pekcan'a yapılan bu terbiyesizlikten sonra çalıştığı ajansla tüm ilişkisini keser.

  O malum kişiye de, Sony'nin kurucusu Akio Morita'nın yazdığı ve Sony'nin şirket felsefesini uzun uzun anlattığı "Made in Japan" kitabını okumasını tavsiye ediyorum. Şirket kurucularının belirlediği ve şirketi küresel ölçeğe ulaştıran etik değerleri, adına "marketing" denilen ama günümüzde düpedüz üçkağıtçılığa dönüşmüş birtakım ayak oyunları altında ezdirmeye kimsenin hakkın yoktur.

 • Levent Alpsal @levent-alpsal

  Sony kendi ayağına kurşun sıkıyor.

  PS Vita çok zor bir işe girişiyor, tabletler telefonlar alıp başını gitmişken yaşam şansı oldukça zorda. Bence tablet, telefonlar dokunmatik ekrandan kontrolün zorluğundan dolayı gerçek fiziksel kontrollü bir cihazın yerini tutmaz ama çoğunluk bunu önemsemiyor.

  Dolayısıyla Sony'nin zaten ölü doğma ihtimali yüksek olan PS Vita'da herşeyi doğru yapması gerekirken hafıza kartının özel olması, standart pakette olması gereken bir çok aksesuarın ayrıca satılması, browser'da flash desteğinin olmaması gibi kaprislerle sanki PS Vita'nın işini daha da zorlaştırmaya çalışıyor gibi.

 • Veysel @spectrum

  Selamlar,

  Konudan bağımsız, bulut hizmeti veren firmalar karşılaştırılabilir mi? Geçmişte dropbox incelenmişti ama... Daha kapsamlı bir inceleme hoş olur

 • dandare @dandare

  Bu kadar ıvır zıvır, kartlar, kılıflar, sıkıcı bir mevzu. Zaten pahalı cihaz, gerekli bütün ekstralar bile ücretli, hafıza kartı pahalı, vs. Asla satın almam.

 • Batu

  Levent abime yapılan haksızlığı kabul edemiyorum.
  Salla gitsin Levent abi.
  Sen hep aynı çizginde kal.

  Ben bu aletleri hiç kullanmadım zaten.
  Benim için bilgisayarda oyunun tadı çıkıyor.

  Saygılar.

 • Shark

  Starter pack, Pro Pack vs, bu tip kavramların hepsinin altında aynı şey yatıyor. Online oyunlarda da bunu görmekteyiz. Bu kadar pahalı bir ürünle starter packi bile ayrı satıyorlar. Çok kötü bir durum olmuş. Burada sadece ürünün pahalı olması değil, Sony'nin satılan her oyundan %30 gibi bir para kazanmazı önemli. Zaten bütün oyunlardan para kazanacak firmanın oyunların taşınacağı kutuyu, hadi onu geçtim, $1 bile maliyeti olmayan kılıfı bile ayrıca satması rezillik olmuş.

 • tropik

  Sony ve PR ajansı demek ki ürünün incelenmesini değil hakkında olumlu sözlerin söylesini istiyormuş. Ürünlerine güvenemeyen Sony'nin, objektif incelemeye tahammülü yokmuş. Oysaki yaptığınız incelemede söyledikleriniz Sony'i rahatsız edecek şeylerde değildi. Demekki bu işi yapan adam ya da adamlar (ya da kadınlar) hazımsız, takıntılı insanlarmış.

  Futbolundan tut meyve sebzesine kadar her şeyin hileli olduğu bu ülkede, dürüst tavır sergilemenin ne kadar zor olduğunu sizin örneğinden görebiliyoruz, Levent bey. Umarım doğru bildiğiniz yoldan ayrılmazsınız. Bize sizin gibi insanlar lazım.

  Sizin takipçilerinizin hatırı sayılır kısmı teknolojiyi yakından takip eden, çevrelerince teknoloji "manyağı" olarak görülen ve çevrelerine teknoloji satın alma tavsiyeleri veren insanlardır. Bu davranışı ile bu işten kaybı olan Sony olacaktır.

 • Ouz

  "Hunger Crisis in the Horn of Africa" reklamının yanında nasıl da güzel bir ürün ve aksesuarları... İşte dünyanın bir köşesinde açlıkla mücadele, bir köşesinde zenginler için prestij ve eğlence unsuru cihazlar ve onların aksesuarları...

  Levent abi canını sıkma, doğru söyleyenle ilgili bilumum atasözü var malum. Onlar senden aldıkları örnek ürünü muhakkak çok önemli münasip yerlere koyacaklardır. Ondan istemişlerdir, merak etme sen. Sony, yedin yedin doymadın daha değil mi? Sana para kazandıran bebeler yok mu ah...

 • alperencsm

  Sizde vitanın işlemcisi bilmem kaç cpu, bilmem kaç milimetre die inceleseniz istemezlerdi abi. Öyle kötü yorum yapılırmı hiç.

 • ahmetnemci

  Birkere ciddi bir haksızlık yapılmış. Eğer Sony eksilerin ve artıların birlikte incelenmesini istemiyorsa, sadece artıların yer almasını istiyorsa bunu yapan bir yer bulucak ve sponsorluk üzerinden anlaşacak onlarla...

  Yanılmıyorsam ilk inceleme sonrasında da yazmıştım. Bu cihaz ölü doğmuş bir cihazdır. Çok geç yani zamanlama olarak yanlış bir zamanda çıktı. Fiyat politikaları yanlış, ürünün sunuş biçimi yanlış.

  Ya afedersiniz ama kıçı kırık bir ip parçası için bile ayrıca pack alın demekte neyin nesi...

  Sony eski günlerine dönmeye çalışıyor ama bu kafayla bu işler zor.

 • soyuhan @riverraid

  Sony ürünlerinin arkasında satış bazında durmakta elbette hakılıdır belki. ancak ürünlerin satılması için güdümlü yayınlardan çok tüketicinin kulaktan kulağa duyurduğu tecrübe reklamlarına ihtiyacı olduğunu unutuyor. bizleri oyun bombardımanına tutarak ürünlerini alma isteği doğuran bir politikası yok şu anda. Ps3 ve psp kullanıcısı olarak söylüyorum ki , bu iki ürün için son zamanlarda ne gibi hamleler yapıyorda psvita satışlarında olumlu sonuçlar bekliyor hala. psvita yapılan iyi yada kötü yayınlarla değil oyun çeşitliliği ve fiyat konusunda yaptığı çalışmalar ile tüketiciyi etkilemesi gerekir.

 • ÖMER FARUK VAROL @omer-faruk-varol

  Merhabalar...

  Levent abiye yapılan gerçekten haksızlık ve terbiyesizlik... Bu ürünle ilgileniyorum ve almak üzereyim ama bu yapılan yanlışın karşılıksız kalacağı anlamına gelmez...

  Levent abiden veya Teknoseyir ekibinden isteğim Sony ve PR ajansına ait bir mail adresi burada yayınlamaları ve biz izleyiciler ve takipçileriniz olarak bir mail hazırlayalım Sony ve PR ajansına herkez aynı maili sürekli göndersin...

  Eminim akılları başlarına gelecektir ve bu tepkimize tepkisiz kalamayacaklardır...

  Kolay gelsin...

  • aMeLe DeVRiMCi

   Bu davranis seklin cok yanlis,
   Ozellikle Teknoseyir yahut Levent bey'in boyle birseyi saglamasini istemek bu isin etigine sigmaz.
   Yani:
   Abi ver emaillerini hemen protesto cekelim diyorsun hatta gaza gelip saldirmaktan bahsediyorsun ( email/spam flood : herkes(z) aynı maili sürekli göndersin… )

   Bu sekilde isteklerde bulunarak hic birsey elde edilemez, amacsiz kalir.

   Diger yandan diger editorlerden istenmeyip Levent Bey den istenmesinin bir sebebi var midir bilmiyorum.
   Sebebi nedir degil bir sebebi var midir onu bilmek gerek cunki.
   Saniyorum Levent bey de bilmedigi icin bir tepki vermemis ve tuhaf karsilamakla yetinmis.
   Zaten bunu aciklama sebebini ilk mesajinda da belirtmis ki TeknoSeyir PSVita videolarini seyreden biri o ilk mesajin harfine kadar dogru olduguna kendisi karar verebilir.
   O yuzden bosuna galeyana gelmeye gerek yok, PR firmasi yahut Sony ile alakali olabilecek bu karara tipki Levent bey gibi saygi duymak gerekiyor.

   PCLabs'ta Sony'nin basacak bir dugme aradigi ile ilgili bir haber var di, akllima o geldi.
   Bu videoyu seyrettikten sonra sunu kendime soylemeden edemedm.
   "Keske PSVita yi o dugmeyi bulup bastiktan sonra cikarsalardi."
   Daha iyi olabilirdi.
   Satis ve fiyat stratejisi cok ta abartili degil ama Sony'ye daha cok yakisan bir sekilde olabilirdi sanirim.

  • ÖMER FARUK VAROL @omer-faruk-varol

   AMELE devrimci
   senin yazıklarını cevap verecek kadar değerli görmüyorum ne yazıkki üzgünüm... Yazdıklarımı oku bidaha bir değerlendir istersen...

  • LP

   Selamlar,

   Bu şekilde tepkiler genelde olumlu sonuç vermiyor arkadaşlar, zaten gereği de yok. Sony'nin ajansının bu kararının nedenini elbette soruşturacağım, ancak çok fazla da büyütmek gereksiz. Sonuçta diğer editör arkadaşlarım size PS Vita ile ilgili haber ve incelemeleri aktarmayı sürdürecekler.

   Sevgiler, LP

 • Helmoneous

  İlk olarak;

  Şuana kadar hiç kendime ait bir sony'i kullanmadım. Mağazalarda veya tanıdıklarımda bulunan ürünleri kurcaladığım oldu en fazla. Sonucunda Sony'nin Apple'a benzemeye çalıştığını düşünüyorum.

  Standartlara uyulmaması, ürünlerin yanında videodaki gibi aksesuarların verilmemesi, fazla pahalı ürünlerin çıkarılması görülünce benim aklıma direkt Apple geliyor. Diğer ürünlerde bu özenmesini biraz bastırıyordu galiba, bu üründeyse tekel gibi bir şey olduğundan herhalde iyice su kaçırmış 🙂

  İkincisi;

  Ben bu test ürününün geri çekilmesi olayına çok şaşırdım. Daha cihaz çıkmadan çıksa da incelesek yada çıksa da alsam bir tane gerçi TR'de geç çıkar gibi şeyler söylüyordu Levent abi. Çok da öyle olumsuz şeyler söylediğini hatırlamıyorum.

  Markadan çok ajansla ilgili tabi. Kimmiş bu PR ajans diye bakayım dedim, Public Relations demekmiş 🙂 Bugün de bunu öğrendik sayenizde.

  Sevgiler, saygılar.

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Bir yanlis hareket nasil buyuk bir tepkiye donustu, Sony Turkiye otursun bu sayfayi her gun sabah tum calisanlarina gostersin, hatta ders olarak stajyerlerine anlatsinlar. Zaten fiyatiyla, hafiza kartinin anlamsizca bu urune ozel olmasiyla, starter pack, gold pack, titanium pack gibi anlamsiz paketleriyle insanlarin supheyle yaklastigi bir urunle ilgili boyle bir pazarlama hatasini sony'nin kaldiramamasi gerekir artik. Ben yaptim oldu'culuk donemi belki efsane oldugu yillarda tutardi ama simdi .. ?

 • Burak Bayram

  Zevkine bir video daha izledim. Ne ps vitam var ne de psp'im var ama izlemek güzel olyor. İleride daha gelişmişi çıkmazsa bende bir ps vita alıcam. o zamanlar bu izlediğim videolar işime yarar inş.

 • xpow3r @xpow3r

  ps vita ya bi dünya para ver, ayrıca bide bu tip kutu içerigi olması gereken zımbırtılara para ver. bi ipi bile sony cok mu görüyor kullanıcılarına ? ayıp

 • Oğuz Kağan Koç @konixaga

  Yapsa ya Sony şöyle hem stand olacak hem oyunları saklayabileceğimiz hemde zarif bir kılıf 🙂

 • Veysel @spectrum

  Bilmeyenler için mail adresleri :bilgi@eu.sony.com

 • selendal

  Merhabalar;
  Bir Sony müşterisi olarak yakın zamanda yaşanılan çok nahoş bir durum hususunda şikâyetimi dile getirmek istiyorum.
  Doğa bilimleri üzerine çalışan bir akademisyenim bunun haricinde audio-visual teknolojilere karşı kişisel merakım olduğu için Sony ürün gamından en fazla faydalandığım markalardan bir tanesidir.

  Ayrıca "http://teknoseyir.com" teknolojik gündem sitesinin müdavimlerinden birisiyim.
  Sony PS Vita'nın editör Sn. Levent Pekcan tarafından değerlendirilmesini sabırsızlıkla bekleyenlerdenim.
  Zira Levent bey bu konuda sözüne en fazla itibar edilecek kişilerden birisidir çünkü kendisi de bir PS kullanıcısıdır.

  Ülkemizin bilgili, deneyimli, edepli, adaplı en nazik teknoloji editörlerinden birisi olan Levent Pekcan'a incelemek için gönderilen PS Vita örneği apar topar geri istenmiş.

  Ajans firma tarafından takınılan bu tavır hem saygın bir editöre hem de onun detaylı değerlendirmesini ve kişisel tecrübe sine dayalı yorumlarını bekleyen binlerce "http://teknoseyir.com" takipçisine yapılmış bir saygısızlıktır.

  Uluslararası bir kartografik yazılım (ESRI) firmasında proje yöneticiliği yapmış birisi olarak bu tavrınızı en hafif ifadelerle amatörce buluyorum. Demek ki firmanızın ne pazarlama stratejisinden ne de nezaket kurallarından haberi var.

  Bu tavrın Sony Türkiye'nin bakış açısını yansıtmadığını ümit ederek düşülen bu hatanın bir an önce telafi edileceğine inanıyorum.

  Ayrıca yaşanılan bu nahoş durumla ilgili editör Sn. Levent Pekcan'a özür, http://teknoseyir.com müteakiplerine de bir açıklama borçlusunuz.

  Saygılarımla

  • selendal

   Cevap vermezlerse, imzalı şikayet mektubu toplayıp Mayıs'da Japonya'ya gitttiğimde aleme ibret olsun diye firmaya bizzat eldem teslim edeceğim.

  • LP

   Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler, ama aslında yaşanan durum Sony ile değil, Türkiye'deki PR ajanslarıyla alakalı bir mesele. Mail yollayarak vs. çözüme ulaşılması pek olası değil, aksine daha da karmaşıklaşan meselenin çözülmez noktaya gelmesi olası. Dolayısıyla mail yollama vs. kampanyası başlatmazsanız daha uygun olur.

   Sevgiler, teşekkürler, LP

 • Levent'in Fedaisi

  Olaylar ciddileşiyor, bu gazla PS Vita satışarlarını Türkiye'de durdururuz. :)))

 • LP

  Arkadaşlar aslında yaşanan durum Sony ile değil, Türkiye'deki PR ajanslarıyla alakalı bir mesele. Mail yollayarak vs. çözüme ulaşılması pek olası değil. Dolayısıyla mail yollama vs. kampanyası başlatmazsanız daha uygun olur. Bu kurumlar arasında çözülecek bir durum daha çok.

  Sevgiler, teşekkürler, LP

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Sony ile görüştük. Vita'ların teker teker toplandığını söylediler. Bunun üzerine diyecek bir şey yok yalan da olsa doğru da olsa sonuçta zaten cihazın sahibi Sony. O yüzden geri istenmesine tepki vermek anlamsız. Biz zaten hepsini geri veriyoruz, bu standart prosedür.

  Bizim tepki göstermemizin sebebi başkalarından toplanmadığını teyit etmemiz ve özellikle bizden istenmesiydi. Sony herkesten sırayla topluyoruz diyor göreceğiz. Geri istedikleri cihaza talepten sonra inceleme için aksesuar gelmesi çelişkisini ise saymıyoruz 🙂
  Ancak herhalukarda Vita içeriği son buldu. Sony, Vita içeriği isterse zaten geri göndermek zorunda. Dediğim gibi konu da Vita'nın geri istenmesi değil, önce ve sadece bizden istenmesiydi. Özel bir tavır mı var diye merak ettik sorduk yokmuş.

  Kişisel görüşüm, üzerine daha fazla söz söylenmeye değecek bir cihaz değil. LP kendi merakının da etkisi ile oldukça cömert davrandı ve üç bölüm çıkardı.O yüzden mümkünse bir daha gelmesin ve bizi uğraştırmasın 🙂

  • Ouz

   Alanlara da alacaklara da mübarek olsun da şu işlerden sonra ciddi ciddi midem bulandı benim. Çok büyük indirime girse de düşünmem artık bu cihazı.

   Pazartesi günü geri toplama işini merak etmeyi sürdüreceğiz bu arada. 😉

 • hasan

  araç kit'in içinde ne var

 • orhan gören @orhangoren

  teknoseyir ile sony arasında yaşananlardan bağımsız düşüncelerim, zaten aletin çirkin ve oldukça gereksiz, masraflı ayrıntılarla boğulduğu yönünde. alette o kadar çok ıvır zıvır şey var ki hangi ara oyun oynanıyor bunla merak ediyorum.

 • Ziyaretçi

  ps vitanın grafiklerine göre pahalı olması normal sonuçta ps3 grafikleri ama ayrı paket olması çok saçma.konsol 960 tl,starter kit 70 tl,hafıza kartı 230 tl oyunlar 100 civarı etti 1360 tl .bence ne olursa olsun iyi bir alet ve almakta istiyorum new ipad e 2000 ödemektense bu daha iii.bence biraz bekleyin daha çok oyun çıkıcak ve ucuz olcak.ondan sonra bu gereksiz yorumların bi anlamı kalmıycak

 • Salih

  Levent abi senin adına üzüldüm

 • Ziyaretçi

  acaba formula 1 2012 ne zaman çıkacak