Sinbo SCM-2928 Elektrikli Cezve (Türk Kahvesi Makinesi )

Elektrikli Türk Kahvesi Makinesi olarak düşünülse de üreticinin tanımı ; Elektrikli Cezve kahve yapmak , ıhlamur , kuşburnu gibi sıcak içecekler hazırlamak ve acil sıcak su elde etmek içindir.
Çok hızlı bir şekilde kahve yapabiliyorsunuz az önce 2 fincan kahve yaptım 45- 50 saniyede
en fazla 5 fincan yapılabiliyor ve gayet hızlı bence , en iyi tarafı da bu zaten ...
Su ısıtıcılar gibi alt kısmı ayrılmıyor bu yüzden yıkarken dikkat edilmesi gerek kesinlikle prizden çıkarıldıktan sonra yıkanmalı .
Zaten kullanım kılavuzunda da bunu üzerinde çok durulmuş kesinlikle suya batırmayın , suya düşerse servisi arayın gibi ...
Benim gördüğün bir eksiklikte su ısıtıcı gibi ısındığında otomatik atan düğme yok ve ışıkta yok , açık unutma olasılığı fazla , tabi termik sigortası var ama yinede bir ışık konulabilirmiş.

Topraklı prizde kullanılması gerektiğine değinilmiş bu nerede işe yarar metal kaşık kullanırken olabilir (yani kaçak olduğunda ) , ama prizde unutup suyun altına sokarsanız sizi korumaz .
Teknik Özellikleri :
0.4 lt hazne kapasitesi
aşırı ısınmaya çift emniyet sistem :
135 C° Termostat
156 C° Termik Sigorta 10A
AC 220-230V /50-60 Hz /1000 Watt

Birde üretici kimyasal kireç temizleyiciler yerine elma sirkesi kullanılmasını önermiş ,bende zaten çaydanlık ve su ısıtıcım da elma sirkesi kullanıyorum size de tavsiye ederim ..
Süt kaynatılmamasını özellikle belirtmişler ...
Bence kullanımına dikkat edildiği tarkdirde pratik bir cihaz , tabi uzun kullanımda ne olacak bilemiyorum ,
Bu tür plastik cihazları pek sevmem bir kaç yıl önce sinbo 'nun su ısıtıcısı vardı nescafe yapınca plastik kokusu geliyordu zaten hemen bozuldu bende cam kettle aldım. bunda plastik kokusu yok , tabi bu hediye yoksa almam 🙂
fiyatı 25 - 30 tl civarı ,

http://www.hepsiburada.com/sinbo-scm-2928-elektrikli-turk-kahvesi-makinesi-pm-mtsinscm2928

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler