SanDisk Ultra Flair 32GB USB 3.0 Flash Bellek

  •  39TL fiyat etiketi
  • USB 3.0 arabirimi
  • Yarı metal kasa yapısı
  • 113mb/s okuma hızı
  • 63mb/s yazma hızı
  • El değmeyecek kadar değil, ama çok ısınıyor.

Ürünü format atmak, live linux bulundurmak, kurtarma araçları bulundurmak gibi amaçlar için aldım. Multiboot şeklinde ayarlayıp hepsini tek bir flash bellekle yapabilmek çok iyi oluyor. Üstelik bunun gibi minicik bellekler çok daha iyi oluyor. Yanımda böyle ufak tefek araçlar bulundurmayı seviyorum. Onların arasında, "Geek" kitimde güzel bir parça olarak yerini alcak.

Resimde gördüğünüz gibi, tam anlamıyla minicik bir bellek. Cebime koysam, varlığını yanına kıyaslamak için koyduğum 1TL katar bile hissetmem, o kadar küçük.

Hız konusunda çeşitli benchmarklara ve bazı hızını merak ettiğim belleklere tek tek baktım. Ultra flair serisi ülkemizdeki fiyatları göz önünde alındığında bu tarz bir iş için tam bir F/P diyebilirim. Bendeki ilk nesil usb 3.0 anakartlardan galiba, Asmedia chipsetli. Kendisi bu amd anakartlarda yavaş olmakla bilinen bir chipset ve aşağıdaki tablo flash belleğin tam kapasitesini yansıtmıyor. Üstüne ne kadar etkiler bilmiyorum ama bir de ucuzundan çinli bir uzatma kullanıyorum. Normalde, çeşitli testlerde 150+ hız verdiği sonuçlar var internette. Bendeki sonuçlarsa şu şekilde:

Son olarak, kamerayı denemek için 2 dolarlık çinli lens ile çektiğim macro resim 🙂 Bütün fotoğraflar Xiaomi Note 6 pro ile çekildi. Böylece kardeşimin yeni telefonunu da denemiş olduk. Fotoğrafları kare yapmaya karar verdim. 16:9 yapsam mobilde rahatsız edecek. Dikey yapsam gönlüm razı gelmiyor. Çareyi İnstagram taktiğinde buldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler