25 TL lik Bluetooth Hoparlör Piranha 7801

Evet inceleme başlığında ilk önce fiyatı yazdım çünkü her eleştiride bunu göz önünde bulundurmanızı istiyorum. İlk önce ürünü neden aldım ondan bahsetmek istiyorum izninizle. Ürünü aldım çünkü a101 mağazasında 25 tl ye görünce ihtiyacım olmasa da ne kadar köt olabilir ki ilerde lazım olarak diye aldım.

Gelelim tasarımına:

1-Siyah yumuşak plastik dış malzeme var. Bu malzemeyi bir çok yerde görüyoruz kaliteli hissi uyandıran bir plastik kadifemsi plastik. Üründe sert adi bir plastik kullanılmaması güzel. Çünkü bunlar elden ele gezen minik cihazlar düşmeye kırılmaya çok meyilliler. Bu malzeme biraz da olsa sağlamlık sağlıyor kesinlikle.

2-Hoparlör ızgarası kırmızı ya da açık mavi renkte. Ben kırımızı aldım çünkü kullandığım her ürün tam olarak bu renkler de 🙂 Klavyem farem noteookumun kendisi telefonum ile kılıfı vs :).

3-Üzerinde 2 adet tuş bulunuyr fakat 4 buton bunlar. İlk tuş ileri geri tuşu bunlara bir kere basınca bluetooth üzerinden şarkı ileri geri yapıyor uzunca basınca sesi kısıp açıyor. Diğeri ise telefon tuşu ve play/pause tuşu.  Çağrı tuşu ile çağrı yanıtlayabiliyorsunuz uzunca basınca ise son numarayı arıyor. Play pause standart. Eğer farklı bir modda çalışıyorsa cihaz, uzunca basma durumunda bluetooh moduna geçiriyor.

4-Arka tarafta kasarengine uygun bir açma kapatma tuşu, line in (aux) girişi micro sd kart girişi usb bellek takmak ya da telefon şarj etmek için bir usb port ve cihazı şarj etmek için micro usb port bulunuyor

5-Altta kaymaz ayaklar var durduğu yerde sağlam duruyor cihaz. Metal ızgaranın altında iki adet minik led var. Birincisi kımızı led. Bu şarj göstergesi şarj olurken kırmızı yanıyor şarj işlemi bitince sönüyor. Diğeri mavi led. Bu ise cihazın durumu hakkında bilgi veriyor. Eğer çok hızlı şekilde yanıp sönüyorsa bluetooth cihaz bağlı değil bağlanmaya hazır demek. Eğer yavaş yanıp sönüyorsa işlem yaptığını, eğer sabit yanıyorsa uyku modunda olduğunu gösteriiyor.

Tasarım soncuuna gelicek olursak fiyatına oranla çok ama çok falzaısnı veriyor. Kesinlikle kaliteli bir malzemesi ve tasarımı var. Ufak elde taşıması kolay hafifi bir cihaz.

 

Gelelim diğer özelliklere:

1-Ürün hakkında pek detaylı teknik bilgi bulamadım o yüzden biraz gözlemlerimi yazacağım. Cihazda gördüğüm kadarıyla tek bir sürücü var o da 4-5 m çapında ya var ya da yoktur. Biraz ışık altında baktığımda aktif sürücünün yanında bir tane de radyatör tipli sürücü olduğunu gördüm lakin aktif mi pasif mi bilmiyorum ama ses çok büyük katkısı olduğu belli. Bunu ses konusunda detaylıca anlatacağım.

2-Ürün sizinle konuşarak iletişime geçiyor. Ve çok güzel Türkçe'si olan bir hanım seslendirmiş. İfadeler net açtığınız anda bluetooth hazır, ses kablosu girişi aktif, usb bağlantısı hafıza kartı bağlantısı aktif tarzında ya da düşük pil uyarısı tarzında net bir şekilde uyarıyor sizi. Fakat tek kötü bir yanı var bu ablanın sesini en yüksek seste veriyor cihaz. Gece cihazı çalıştırmaya çalıştığınızda ya bi sus abla diye yalavarabilirsiniz.

3-Ürünün tüm modları mükkemmel çalışıyor resmen hiç bir sorun çıkarmıyor. Takıyorsunuz aux kablosunu ses kabosu aktif diyip hemen çalmaya baıyor. Ya da bellek taktığınızda çok hızlı bir şekilde içindeki şarkıları tarayarak çalmaya başlıyor. Ürün sadece bir bluetooth hoparlör değil özetle taşınabilir bir hoparlör ve mp3 çalar.

4-Pil mevzusu: Denemelerim sonucu yaklaşık 3-4 saat kesintisiz müzik çalabildiğini söyleyebilirim bu süre az. Ama fiyata odaklanmakta yarar var. İşini güzel yanı çok hızlı şarj oluyor.

5-Gelelim en detaylı konuya ses:

İlk önce şiddetten bahsedeceğim. Fazla söze gerek yok, cidden çok fazla ses çıkarabiliyor. Hani ilk aldığım da bu ne yahu bu ses bundan nasıl çıkar diye şaşırdım. Herhangi bir watt dğeri vs veremem ama çok bariz şekilde dışsarda piknikte vs sizi mutlu eder. Sesi epey yüksek boyutlarına göre. Son seste biraz çatlamalar başlıyor ne yazık ki çok az kıstığınızda sorun yok.

Ses karakteristliği ise anlatmaya çalışırsam dengeli bir sese ayarlanmamış cihaz. Daha çok mid bass ve mid tonları vermek üzere tasarlanmış. Varsayılan kullandığınızda ya bu ufacık cihaz epey bass verebiliyor diyorsunuz. Elinize aldığınızda diyaframın hareketlerini resmen elinizde hissediyorsunuz. Ufacık sürücüden derin uzun basslar beklemeyin elbet ama baya tok net bassları var. Sanırım burda radyatör tipi sürücünün rolü büyük. Çünkü kulağınıza ona doğru yaklaştırdığınızda gümbür gümmbür bass verdiğini duyuyorsunuz. Ama iş mid tiz ve tiz e geldiğinde biraz üzüyor. Berrak bir ses yok boğuk denebilir. Ama kullandığınız cihazda equalizer desteği varsa bu konuda canınız sıkılmasın az ayarla çok güzel ses veriyor fiyatına göre.  Ses kalitesini fazla da konuşmaya gerek yok aslında neticede minicik sürücülü bluetooth hopalrörler bunlar. Ama sizi üzmez ufak eq ayarıyla beraber.

Gelelim son değerlendirmeye

+Ufak taşıması kolay ve şık bir cihaz

+Çok ucuz

+İşini iyi yapıyor diğer modlarında (usb aux) kullanımı çok kolay ve sorunsuz.

+İyi bir kutu içeriği kısa bir aux kablosu micro usb şarj kablosu dahili geliyor.

+Bass ları tok duymak isteyenler için çok başarılı çift sürücü hoparlör sistemi.

+Hızlı şarj

-Bluetooth alıcısında ciddi bir dip ses sorunu var eğer sesi çok kısarsanız bluetooth modunda parazit ve tıslama sesleri duyuyorsunuz. Normal bir ses şiddetinde duyulmuyor.

-Dengesiz ses kalitesi. Yukarıda da belirttiğim gibi stok ses boğuk ve mid bass üzerine keskinlik pek yok.

-Pili pek iyi değil.

 

Bence 25 tl ye çok ama çok iyi bir fiyat performans ürünü. Eğer bu tip cihazdan beklentiniz çok yüksek değilse gidip aynı sesi veren aletlere 4 5 katı para vermeyin derim.  

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler