Allah aşkına biri şu otomoil satanlara bişeyler söylesin de , onlarda gidip ülkeyi yönetenlere bişeyler söylesin ve düzelsin şu işler, artık ülkenin büyük çoğunluğuna hitap edecek şekilde fiyatlar düşsün. kampanyaya bak. 40000 tl yüzde sıfır faiz oranı 12 ay ???? 40 bini 12 ye böldünüz mü siz hiç eyy yönetenler... ben böldüm : 3333 tl yapıyo ayda??? sadece arabada yaşasam yine olmaz :-)) bu ne yaa .... en baz modeli için geriye 76 bin daha vermem gerekiyo onu hiççççç söylemiyorum. şakamısınız????

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TeknoStil @teknostil

  Bu saatten sonra araba alınmaz. Ne sıfır, ne de ikinci el.
  NET.

 • Fırat Duran @firat_duran

  1. Si dolar yüksek.
  2. Si vergisi çok.
  3. Sü tek sorun araba fiyatı değil.
  4.sü benzin pahalı
  5. Si istanbuldaysan 10bin liraya son model bmw aldın diyelim...ama aldığına pişman olursun 😁

 • Halid @abdhbal

  Krediler sağ olsun(!) bunlar fiyatı koyuyor, insanlar alıyor. Suni para akıyor sağdan sola...

 • Alper @jaguar

  O arabaların çıplak ( Vergisiz ) fiyatını görsen inanamazsın. 2018 ..+ yılı artık sıfır araba almak değil, elinde ki arabaya sahip çıkmak devri gibi gözüküyor.

 • Orcun @orcun

  Hadi ne yaptın ettin ay sonuna kadar ekmek ve su ile yaşadın diyelim vs. ya bunun yakıtı ne olacak ? su ile çalışmıyor ki ? benzin gidiyor 7 liraya, mazot gidiyor gene 7 lere falan. Benim araba 2 aydır neredeyse kapıda yatıyor. Veletler üstündeki tozdan yazı yazıyor yıka beni vs. diye bir gün resmini çekip atayım. O balık istifi gibi toplu taşımaya biniyorum mecburen. E işyerime zaten servisle alıp bırakıyor vs. hani kendi şahsi işlerime bile hem trafik hem de bu yakıt fiyatları yüzünden öyle apartmanın önünde yatıyor. Düşünüyorum 4 gündür satıp parasını dolara mı çevirsem diye ? 10 bin dolar falan iyi para diye düşünmeye başladım.

 • Alper @jaguar

  Onlar üretiyor. Vergi sistemi halkı soymaya yönelik değil, şuan ülkemizde parana göre araba mantığı var, çeşit çok fazla, iyi yada kötü.

 • Emre.C @frankenstein

  Bu araç geçen aylar 96.000 tl den başlıyordu hatta ailemle galeriye gidip inceledik aracı ne ara 116 küsür fiyat yükseldi şaka gibi.

 • supernova @supernova

  Önceden krediyle falan alınabiliyordu artık maaşın yüksek değilse mantıklı değil. Avrupa dizel araçları yakında kaktıracak bizim gibi ülkelere belki bir ihtimal diyorum.

 • TeknoStil @teknostil

  Kafa rahat şekilde araba kullanabilmek için +10.000 TL maaş lazım. 5000 TL maaşla araba kullanılmaz bence.

 • Murat Yeniköylü @myenikoylu

  Sene 2011 ,polo arabamı sattım şimdi de, sıfır poloyu almaya gittim, 36000 tl, şimdi baktım 2011 usd kur : 1,6749 , o zaman araba almayıp dolar alsaydım, bugün 21493 usd : (kur : 4.2743) = 91870 tl param vardı. Ya bu nedir allah aşkına , 7 senede ne hale geldik beylerrr, şimdi 36 bine anca peşinatı verirsin o da belki???

 • reducto @protego

  2012'de 50.000 liraya aldığımız Corolla'nın şu an 110.000 olması dramdır

 • Rasko @rasko

  Sadece sıradan vatandaş almıyor ki bunları. Ticari alımlar da yüksek. Adam filo kurmak için tek seferde 200 araç alıyor. 4-5 senede bir tüm filoyu yeniliyor. Öte yandan taksicisi, şusu busu yine satış olur. Vatandaş almayı bıraksa, fiyat kırmak yerine ticari satışlara ağırlık verirler. Zaten fiyatların artmasının sebebi döviz artışı ve vergiler. Adamlar kâr payını artırmıyor yani.

 • reducto @protego

  Ticari araç alımı mecbur. Almayın diyemezsin. Ailesi olan adama da alma diyemezsin. Bekarlara gelirsek, Japonya'da falan yaşasaydım toplu taşıma yeter diyebilirdim. Ancak İstanbul'da metroda metrobüste otobüste minibüste tost olmaktansa trafikte araçla beklerim daha iyi. İnsanlar zaten o işkenceyi çekmemek için araçla İstanbul trafiğine çıkıyorlar. Millet araba almasa bi de toplu taşımanın halini hayal et. Adamlar kendileri itiraf etti İstanbul'un toplu taşıma sistemini yıllardır kapasite üstünde kullanıyoruz diye. Bu örnek İstanbul tabi de diğer büyük illerin de farkı yok. Araç dediğimiz şey ihtiyaç artık. Ayrıca, "ekmek değil, su değil, araba da olmayıversin" O zaman bilgisayar parçaları pahalanınca da ağlamayalım? "Ekmek değil su değil bilgisayarın da olmayıversin"

 • Alper @jaguar

  🐎💃🔫 olmadan olmaz 😛

 • Gump @runforrest

  Arabadan kopmanın vakti geldi ve geçiyor aslında. Yaşam tarzımızı değiştirmeliyiz, her anlamda. Yaptığımdan falan söylemiyorum, düşüncem bu yönde. 🙂

 • Murat Yeniköylü @myenikoylu

  Aynen öyle yapıyoruz zaten, keşke herkes yapsa.