#akış Anlayamıyorum iPhone o dandik donanımla stabiliteyi sağlıyor Android üreticiler 3 katı donanım koyuyo yine takılıyo donuyo akıcı bi kullanım sunmuyo. Marketi suçlayanlar kesinlikle yalan appstoreda da çöp uygulama çok fazla üstelik ücretli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ferropelle @ferropelle

  Şaşırman gereken o kadar donanıma rağmen android nasıl akmıyor

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Şu stabil değil yaftası fena yapıştı Android'e. Halbuki artık Samsung bile oldukça stabil. Hem de düşük donanımda bile. Örneklerini yakından görüyorum. Yalnız Android yapısı gereği çok donanım istiyor, bu bir kusur değil, fark. Ayrıca bugün ucuz Android cihazlarda bile iPhone'dan fazla veya denk ekran çözünürlüğü kullanılıyor, bunun getirdiği bir yük var. QHD ekranlar sıradan kullanım için çok da gerekli değil ama Gear VR incelemesinde gördük ki Samsung o çözünürlük sayesinde tatminkar bir deneyim sunuyor.

 • mcm @saturasyon

  Kimse bahsetmemiş ama 300-400 liralık Windows Phone'da stabil oluyor. Tek sıkıntı ne Microsoft ne de kullanıcılar ipliyor onu. 🙁

 • ESK @apollo

  iphone da dandik donanım diye birşey yok, her yeni çıkan iphone piyasadaki en iyi işlemciye sahip oluyor. Ram olayından bahsediyorsanız orada uzun bir süre tutucu kaldılar ama 2gb ram e geçtiklerinden beri sıkıntı yok.
  Android de artık o kadar problemli değil. Kalburüstü bütün telefonlar akıcı bir deneyim sunuyor artık. Bugün 1000tl nin üstünde aldığınız her Android telefon akıcı bir deneyim sunar.

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  ios 3 - 4 donanım.
  Android > çok donanım çok üretici çok el değiştiren mobil işletim sistemi.
  Android de belli başlı uygulamalar, clean master gibi saçma sapan programlar kullanmadan kendi yazılımını kullanırsan, telefondan saçma sapan siteler, diziizlene.com gibi acayip acayip sitelere girmedikten sonra telefon çok güzel çalışıyor. Millet her gördüğü yazılımı veya oyunu indiriyor mesela ben bençmark yazılımı yükledim. Telefon patates oldu resmen. Sonra bir temiz format şimdi cam gibi çalışıyor. Aynı Windows hesabı. Annem ve kız kardeşim de kullanıyor Android telefon. Kullanımı anlattım. Onlarda sıkıntısız kullanıyorlar.
  Yani burada kişide iş bitiyor. Zaten anakartı yakan andorid telefonlarda kurulan üçüncü parti yazılımların kerneli etkilemesi. Ve sürekli açılıp kapanması arka plan servislerinin.. Oldu sana patates yine.

  • Ozan Ozkan @noirbluu

   clean master insanların cahilliğinden para kazanmaktan başka bişey değil zaten biliyodum ne kadar tehlikeli bi uygulama olduğunu bi de yetkili serviste bizzat duydum her gelen bozuk telefona clean master kurulu muydu o bozmuş olabilir diye soruyorlar

 • Efe @efe

  İos ta illaki sorunlar oluyor, ama apple düzeltiyor. İphone kullanmayanların anlamadığı birley var. İos'un o stabil olmayan hali android den daha iyi çalışıyordur. Bu arada iphone kullanıcıları fazlasıyla stabile alıştığı için, ufak tefek sorunlarda basbas bağırır telefon stabil değil diye. O yüzden ufak tefek sorunlar çok büyütülür.

  İki araba düşünün, ilkinde 1.0 motor var ve ağırlığı 1 ton. İkinci araba 1.6 motor var ve ağırlığı 3 ton. Hangisi daha seri?

 • Ozan Ozkan @noirbluu

  A9 gerçekten iyi mi bu 4K belirledi sanırım önceki işlemciler de kasmıyo çünkü

 • Ozan Ozkan @noirbluu

  iyi karıştırdım ortalığı, belli olmaz kullanıma bağlı ben yoğun kullanıyorum telefonu 3 tane tarayıcı var bi dolu oyun var gblık dosya indiriyorum yani çoğu zaman pcde yapıcağım işi halledebiliyosam telefonda hallediyorum. Kimisi sırf sosyal medya ve oyun için kullanır tabiki yağ gibi akar telefon ama benim beklentim çok. Şimdi sorsanız ios cihaz alır mısın ? kesinlikle almam, ben kurcalamak isterim telefonu iphoneda böyle bişey jailbreaksiz olmaz jailbreak ise risklerinden dolayı değmez.

 • Ozan Ozkan @noirbluu

  "telefon çok ağırlaştı birşeyleri siliyim" kafasında teknolojiden anlamayan biri değilim kesinlikle kullandığım en pahalı android 1000 liraydı ios da 4ste kullandım yani bilmiyorum güvensizlik belki 2000 lira versen android telefona ne vaadedicek hangi inceleme yazıcak ki bunu

 • Ozan Ozkan @noirbluu

  dandik donanım olayını ekran çözünürlüğünden çıkardım dürüst olayım

 • Airoso @airoso

  aynen katılıyorum, eski ve geçersiz bi örnektir belki ama yıllar önce ipod 3. nesil vardı elimde, jailbreak yapmıştım şunu da değiştireyim bunu da ekleyim derken, gözle görülür fark oluşmuştu orjinal hızına göre. ama o zamanların android telefonlarına göre tabiki uçurum bi hız farkı vardı stabilite farkı vardı. şu an android kullanıyorum o da ayrı mesele 😄

 • Player 1 @player-1

  Ayfonlar 3000tlye satıldığı sürece 2000 tlye android almak bence fazla değil.

 • Ozan Ozkan @noirbluu

  özelleştirme yok diye ios sevmiyorum. pc bile stabil değil teknoloji o kadar ilermedi bence perfect os yok

 • oksijen @oksijen

  Iphonun da en fazla ederi 899 tldir gerisini vermek sacma.