ikinci el araç satış işi yapan ya da kendi aracını satan var mı yakın zamanda? Gerçekten piyasa durdu mu algı mı yaratılmaya çalışıyor. Bende 2008 bir Kangoo var. Fiyatlarına sahibinden'den baktığımda bir düşüş göremedim. Yeni araç kampanyalarına baktığımda Fiat Fiorino 1.4 benzinli model 563.000,00TL aklıma yattı açıkçası. Ne kadar tercih edilmeyen bir model olsa da 2008 nere 2023 nere. Benim araç normalde 380-420 civarları fiyatları saçma bir şekilde. Şimdi bu ortamda bu aracı bu fiyatlara satmam imkansız gibi de geliyor. Fiat yetkili bayii takas alır mı alsa çok öldürür mü vs. fikirleriniz neler? Hafta sonu yıkatıp bir satılığa koyacağım ama pek aranacağımı da sanmıyorum açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  Sarı site fiyatlarına bakmayın hocam , o fiyatlara ticaret pek olmuyor , çünkü alan yok 2008 kangoya kim neden o paraları versin

 • Cihat @cihat

  %10 falan bir düşüş var piyasada. Uygun fiyatlı, binici dostu arabalar yine hemen satılıyor. Fiat bayisi evet öldürüyor. Zamanında bizim 120 bin eden aracımıza 105 bin lira gibi bir fiyat teklif etmişlerdi.

 • Seto Kaiba @seto-kaiba

  Yandaş olabilir mesela düzeliyor algısı yaratmak amacıyla. Ev balonu, araç balonu gibi tabirler görüyorum son zamanlarda sürekli. Birkaç ay öncesine kadar herkes alıp satıyordu ortada bir balon falan yoktu. Piyasa istesek de istemesek de buydu.

 • Halid @abdhbal

  10 tane favori eklemiştim neredeyse hepsine yakını ilan süresi dolana kadar durdu. Tahminim yarısı ya satılmıştır ya satılmamıştır. Bence şu anda gerçek bir durgunluk var sarı sitede, pazarda fiyatlar farklı olabilir ona göre satılıyordur belki.

 • Seto Kaiba @seto-kaiba

  @aliytrklkmz Şahsi fikrim şu anki fiyatlara ev alacak bakiyem olsaydı zaten vadeliye yatırırdım. Ama kabul etsek de etmesek de o baştaki "normalde" lafınızdan bile anlaşılıyor ki öyle olmaması gerekse de öyle. Bizim ülkemizde parası olan yatırım olarak ev, araba alıyor. Hatta arabaya da biniyor yanında kar kalıyor. Fiyatlar da arz talep dengesine bağlı olarak değişiyor. Hiç kimse evimi arabamı satayım ama bir yıl bekleyeyim diye düşünmez. Belirlenen rakamlar zaten piyasaya göre şekilleniyor. Alan da almaya satan da satmaya devam ediyor.

 • Theo @theo

  Özellikle yüksek model yılı olan araçlarda balon vardı sönüyor. Sıfır araç arzı arttığı için sıfırından fazla para isteyenlerin, araba stoklayanların elinde patladı.

 • HttPs @https

  1.5M civarında değeri olan araç için arayıp soran olmadı, bekliyorum nasıl olsa sıfırlara zam gelecek. Acil para ihtiyacı olmayan satmasın bence, tersine bir algı ile ucuza mal kapama derdinde şuanda piyasa.

 • alper212 @alper212

  Krediler kapandığı için 50-60 bin liralık düşüsün haberleri yapılıyor. (Milyonluk arabalarda) Krediler bugün açılsın üstüne 100 - 100 koyarlar.

 • totsu @totsu

  sizin de dediğiniz gibi 0ların fiyatları güzel o yüzden 2. eller çok durdu 2 aydır aracını satmaya çalışan arkadaşım var.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  5 yaş üstü özellikle 10+ yaş araçlarda balon var ama daha o kısım çok patlamadı. "0" fiyatına yakın yada üstünde fiyat isteyen 1-3 ayş araçlar fena patladı. Aralık gibi piyasanın hareketlenmesini, Ocak gibi de açılmasını bekliyorum. Seçime girerken bu kadar sıkı para politikası ile hareket edemezler, Memeh Beye Ocak gibi 2-3 ay dinlen sen, sonra devam edersin işine diyecekler "bence".