Eğer bir Galaxy A70'iniz var ve benim yaşadığım bükülme ve şarj olmama sorununu yaşayıp servisten garanti kapsamı dışında ₺2000'ye tamir şokunu yaşadıysanız sorununuzun muhtemel ve ücretsiz çözümünü paylaşıyorum.

Telefonunuzu düz bir zemine yüzüstü yatırıp arka kapağındaki işaretlediğim yerlere bastırmanız yeterli. Bu noktalar şarj modülü batarya ve anakartın soketlerine denk geliyor. Bunlardan biri çıktığı için telefonunuz şarj olmuyor.

Samsung'a gerçekten yazıklar olsun.

https://www.sikayetvar.com/samsung/samsung-galaxy-a70-sarj-sorunu-3

#Samsung

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • KRAK3NN @passenoir

  Bu soketler durduk yere çıkmaz ki.Onların çıkabilmesi için sağlam bir darbe yemesi lazım anca.Bükülme derken cihaz mı büküldü? Kendi kendine mi oldu yani bu?

  Eğer cihazda darbe tespit edilirse marka farketmeksizin çoğu teknik servis garanti dışına sevk ediyor direkt.

  • bzn7 @bzn7

   Elbette kendi kendine bükülmemiştir ancak anormal bir darbeye maruz kalmadan bu hale geldi. Bu modelin bükülmeye dair bir zaafı var, youtube'da insanlar bundan bahsetmiş. Zaten çözümü de bu sorundan muzdarip bir kullanıcının yorumunda gördüm. 200+ kişi yorumda teşekkür etmiş çözüm için.

  • mrx @mrx

   Cebinizden yere düşmesi bu soketlerin çıkması için yeterli. Saçma sapan bir tasarım bu, telefonda kullanmak için uygun değil bu soketler.

  • bzn7 @bzn7

   Şikayetvar linkinden tam hikayeyi okuyabilirsiniz.

  • KRAK3NN @passenoir

   @mrx Zaten cep yüksekliğinden bir cihazın düşmesi fazlasıyla sağlam bir darbe.Xperia Z3 cihazımı zamanında cep değil diz hizasından düşürmemle birlikte arkalı önlü cihaz tuz buz oldu ful cam olduğundan dolayı.Ekranı ve kasayı yaptırdık bu seferde darbeden dolayı wifi antenleri zarar görmüş sanırım meğerse wifi adam akıllı çalışmadı bir daha bende kenarı kaldırdım koydum kaldı öyle.

  • bzn7 @bzn7

   @mrx @passenoir düşme değil de cepte sıkışma sonucu bükülme oldu sanırım. Youtube'da bend testlerini izlerseniz oyun hamuru gibi büküldüğünü görebilirsiniz. Ben servise gönderene kadar büküldüğünü fark etmedim. Bükülmüş olduğunu servis gösterdi fotoğrafını çekip göndererek. Özellikle bakmayınca gözle fark edilmiyor.

  • KRAK3NN @passenoir

   @bzn7 Ben zaten arkadaş cepten düşme örneğini verdiği için söylemiştim,evet yıl oldu 2021 hala vardır böyle bükülen telefonlar.

   Bende geçen anneme Poco X3 bakarken babam gitmiş kafasına göre A71 almış gelmiş bakalım onda bir sıkıntı çıkacak mı.1 ay olmadı daha alalı.

  • bzn7 @bzn7

   @passenoir elle hafiften bir yoklarsanız anlaşılıyor. Elimde M11, M31, M31s ve A70 var Samsung ürünü olarak. A70 dışındakilerde böyle bir esneme belirtisi yok. Halbuki A70 içlerinde en üst seviye ürün.

 • CKabil @moshck

  @orcun bu konu hakkında bir yorumun olduğunu düşünüyorum

 • Orcun @orcun

  Kasa plastik. Tamam ekran çerçevesi falan magnezyum bileşende ama yan çita arka kapak full plastik. + yamulursa pilin oraları çok hassas yani flex kablo oynayıp çıkabilir. Veya işte tam oturtmaz zamanla vs. pil belki şişmiştir ? samsung'un tabi ki hatası ama bu serilerin maksadı da abi s ve note serisi çok pahallandı alamıyoruz diyen tayfaya ucuzdan samsung cihazı vermelerinden kaynaklanıyor. Elin çinlisi aynı paraya daha iyi kasa ve malzeme kalitesi donanım veriyorken samsung markası olunca malesef böyle oluyor herşeyinden kısıtlı kırpılmış ucuz cihaz. 🙁 Tabi ki çok kötü birşey ama bunların maksadı ucuz olması zaten. Ha bizde über kazık über vergiler yüzünden alınabilir durumda değiller biliyorum ancak yapacak birşey yok. 🙁

  • bzn7 @bzn7

   A70'in o kadar da diplerde bir seri olduğunu düşünmüyorum. Anneme aldığım M11'de dahi böylesi bir durumla karşılaşmadık. Ele alınca da çok daha mukavemetli hissettiriyor M11. Ben A70'e özgü bir tasarım hatası olduğuna inanıyorum. Pil de umarım şişmemiştir, cihaz daha 1 yaşında.

  • Orcun @orcun

   @bzn7 Eskiden J serisi vardı. j8 ler j2 ler vs. vs. m serileri aslında eskisi gibi j2 j4 oldu. A serisi a50 70 vs bunlarda j6 j8 falan. Samsung eskiden çok kısıyordu ama çinlielr malum o arayı kapattılar. A50 a70 M20 falanda bu yüzden bir deneme tahtası gibi çıktı ve tuttular. Tutunca da hemen zaten a20 a10 a20s a31 yok a30 böyle hepsi türetildi abanıldı. Tabi ki haliyle zamanla deneye deneye birazda segmentasyon olsun diye oradan buradan kısıp kısıp yapılıyorlar. Mesela en büyük tasarım hatası şu olay pil şişebilir e flex'i kastıracak belki anakartta ki veya alt sub kartta kini kıracak eee anakartı kırarsa alet resmen çöp oluyor. 🙁

  • bzn7 @bzn7

   @orcun benim kızdığım esas konu üründe kusurlar olması değil. Kul yapısı neticede. Beni kızdıran sadece bir soket temassızlığı için bana ₺2000 fatura çıkarmaları. Araştırınca gördüm ki servise giden A70'lere sabit ₺1969 fiyat çekip göndermişler hep. Bu ahlaksızlıktır. Firma ürününü böyle rezil etmemeli, ortada bırakmamalı. Serviste içini dahi açmamışlar telefonun. Açsalar bunu tespit dahi edemeden çözmüş olacaklar.

  • Orcun @orcun

   @bzn7 O konuda haklısın. THH'e versen kazanırdın büyük bir ihtimal. Samsung çünkü amoled ekranlı telefonlarda da aynı olayı yapıyor. Yanık oldu ghosting vs vs diyor ki samsung efendin '' AMOLED YANIĞIMIZ GARANTİ DIŞIDIR. SİZ 3. PARTİ UYGULAMA VE KLAVYE YÜKLEDİĞİNİZ İÇİN BU YÜZDEN OLUŞMUŞTUR. '' amoled ekran diye tonla para çıkıyordu.

  • bzn7 @bzn7

   @orcun tüketicinin THH ile sorununu çözmesinin markalara caydırıcı bir bedeli olması lazım ki cidden muğlak durumlar için THH'ne başvurulmak zorunda kalınsın. Böyle ne güzel, reddedip gönderiyorlar, sonra aylarca mağdur ettikten sonra işlerini yapıyorlar. Arada iade kararı çıksa bile çoğu kez enflasyonla eriyor.

 • sawgent @sawgent

  Eğer gerçekten böyle bir durum varsa kesin çözümü, kapağı açıp o soketlerin üzerine ince bir sünger bant yapıştırmak. Böylece kapağın bastırarak yerinde tutmasını sağlarsınız.

 • Alpi Atansay @alpi350

  @orcun pil üzerindeki o flex kablo normalde pilin altında olmuyor muydu? Benim kullandığım cihazda ve gördüğüm tamir videolarında o kablo pil altından çıkıyor. Tam ortada duruyor, kenarlarında da pil yapışkanı var.
  Bana arkadaşın attığı fotoğrafta tasarım hatası varmış gibi duruyor. Çok saçma ve dengesiz olmuş o iş.

 • Semih Karcı @semih-karci

  Batarya soketi anakartla temassızlik yaşarsa telefon hiç çalışmaz sarj olmuyorsa sarj flex kablosuna sorun vardir