Arkadaşlar Gebze ve Kocaeli'nde ne yenir ne alınır merkezde nerelerde gezilir??

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • pectenoid @pectenoid

  İznit te Fethiye caddesi, Seka Park, Fuar alanı.Kartpe (otobüs var), Gebzeye bulaşma kendini bıçaklatma 🙂 Şaka bir yana mecbursan Eskihisar sahil ve Darıca gebzeteki tek düzgün yerler onun dışında Ballıkayalar belki.

 • mcm @saturasyon

  İzmit metropol bir şehir. Belirli bir kültürü yok hatta İstanbul'dan daha yavan bir yer kültürel bakımdan. Sekapark, Fethiye Caddesi, Kartepe'yi görsen yeteri kadar fikir edinirsin.

  Pişmaniyesi ünlü ama yeme, bir arkadaşım yapılış sürecini görüntülemişti (en bilindik firmanın), Uğur Dündar ağlardı.

 • Doğuş @dogus

  İzmit'e taşınıp bir yer işletmeye başladım. Müşterimle sohbet ederken şehir dışından geldiklerini burada nereleri gezebileceklerini sordular. Bende elemanlarımdan birini çağırdım, burayı fazla bilmediğim için. O da izmit'te gezilecek en güzel yer araba kiralama yerine gidip araç kiralayıp şehir dışına çıkmak dedi. 2.5 sene oldu. Kesinlikle katılıyorum. Yani yaşınızı bilmiyorum ama giderim piyasa yaparım bir iki insana bakar dönerim diyorsanız bilemem ama onun dışında izmit'te gezilecek yer diye bir şey yok maalesef.

  • Burhan @epsilon

   Aynen öyle. İstanbuldan geliyosan hiç beğeneceğin yer olmaz. Ne yemek kültürü var ne eğlence. Doğayı göreyim diyorsan Kartepeye çıkılabilir sapancaya gidilebilir ormanyaya gidilebilir yukardan yuvacık barajına bakılabilir.

 • alemdar11 @alemdar11

  Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim peki ne yenir mekan tavsiyesi istiyorum

 • Selim @neversurr14

  Çok meşhur olan Kebapçı Mehmet Usta'yı kesinlikle tavsiye etmiyorum bence Yenişehir'deki Kavur et çok daha iyi aynı tarz olarak. Yine Yenişehir'de Antepia ve Maçka da çok iyi özellikle Maçka'da pide. Başiskele tarafında Yeşildağlar Et var ama biraz pahalı.

 • Zibil @zibil

  Bence simit yenir.. çok güzel simit yapan bi yer vardı adını unuttum halk evinin o tarafta olmalı