Paylaş Paylaş

ViewSonic VX58-C Serisi Kavisli Oyuncu Monitörleri

ViewSonic VX serisi üç monitörü, VX2458-C-MHD, VX2758-C-MH ve VX3258-2KC-MHD'yi inceliyoruz.

32 inç boyutlu VX3258-2KC-MHD, 2560x1440 çözünürlüğü ile dikkat çekiyor. Ürünlerin tamamı VA panel ve kavisli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Geçen gün yanlışlıkla izlemeye açılan video.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Harbiden saçmalık; kasanın üstündeki kulaklık çıkışını kullanmak dururken, kim monitörün üstündeki kablodan kulaklık çıkışı alır ki? Kaldı ki hoparlör girişine de; bu monitörler oyuncu monitörü ise bunları kullanacak oyuncu olacağını zannetmiyorum.

  Ayrıca, VX2758'in düz ekran olanında (VX2757) DP var ve 75Hz Freesynch desteği mevcut. Durum böyle iken, medicore oyuncu veya üstü bile olsam burada tanıtılan 2758'i alacağıma düz 2757'i tercih ederim. Hem daha ucuz hem daha iyi, 144Hz olmasa da olur monitörün. Bence tam bir rezalet olmuş eğimli VX2758.

 • maxemilian @maxemilian

  Bende alırken hem TN hem IPS aldım ve karşılaştırdım .Gerçekten TN çok hızlı geliyor ama arada renk açısından dağlar var.
  Hatta anneme sormuştum. Şu solukşeyi alıp ne yapıcan demişti 😛

 • IQRI @iqri

  Sorunumun tam da bu videoya denk gelmesi;
  ViewSonic VP2768 2K profesyonel serii monitörü ışık sızması nedeniyle servise gönderdim. Fakat KVK teknik servis sorun yok belgesiyle geri gönderdi.Işığın katlanılamayacak seviyede sızması nedeniyle Viewsonic facebook sayfasına resimlerle şikayette bulundum. Onlarda takip edeceklerini, monitörü tekrar servise göndermemi söylediler.
  Monitörüm bu gün kutulu değişim yapıldı belgesiyle bana ulaştı. Fakat monitör benim eski monitörüm (bunu kasadaki bazı ince deformasyon-çizik anlıyorum) ve ışık sızması devam ediyor.
  Şimdi ben kime kızayım, kime ne söyliyeyim bilemedim. Siz söyleyin ben dinlerim... @gamsizm @teknoseyir

 • Onur Ertürk @creepy-47

  Kıvrımlı olması bir eksi bence,rezil etmiş monitörü

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Yakın zamanda Viewsonic aldık uğraştık iade ettik. Geniş manada yakın zamanda o kadar monitör inceledim ve yorum okudum ki Viewsonic " ekonomi sınıfında " artık tavsiye edeceğim bir marka değil. Hesap kitap derseniz bilmem, ne kadar para o kadar yemek.

 • saameet_06 @saameet_06

  merhaba, bende 55 inç 4k TV ve Xbox One X var. One X in verdiği grafik belli. çok güzel ve Gözlerim çok alıştı. Bilgisayarımda ise r9 380 var ve 1080p de medium anca açabiliyorum ve gözüme bayağı bayağı çöp gelmeye başladı. sizce 2k ultra için bir kart mı almalıyım, yoksa One X kullanıyorsun, 2K kesmez mi dersiniz? teşekkürler.

 • Kansiz Orhan @kansizorhan

  İnceleme için teşekkürler. Bir sorum vardı. 1080 panel bir ekranı ayarlardan 720 yapsak daha sonra bunda 1080 film izlesek ekrandaki görüntü 1080 mi olur yoksa 720 mi?

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Biz ergenken bu kuşlu CRT monitör kalitesinin yanında fiyatıyla sadece hayal olup, dergilerden takip edilirdi. Profesyönellerin kullandıkları bir ürün seğmentiydi. ( Bir zamanlar matrox ekran kartı gibim. )

  Ne zaman eve ekmek götürme derdine düştü. Hesaplı işlere girdi. Büyü bozuldu. Yakın zamanda bu marka ürünüyle ilgili başımızdan geçenler ayrı bir terrane.

 • Suda5131 @tnt2m64

  viewsonic panelleri nedir bilmiyorum ama fiyatına göre çok iyi. daha önce led olarak benq ve asus kullandım tn oldukları için heralde görüntü leşti bir daha eve tn sokmam. arka odada 32" bir viewsonic ips var 3ms. 60hz ama yüksek fps'de kırılma diye birşey görmedim neredeyse. 27" msi va geliyor şimdi bakalım o nasıl çıkacak

 • IQRI @iqri

  Son gelen VP2768 monitör de aynı sorunlu. Siz bu monitörü incelerken dikkat ettiniz mi
  ? İncelemelerde hep övgüyle bahsedilmiş ama yok öyle bir şey. @gamsizm @teknoseyir

 • Dagon @peregrine

  Geçen haftalardaki indirim kampanyasından 32" olanı aldım. Geldi ve hoşuma gitmedi. Kavis biraz can sıkıcı, çok alışamadım. Ekran ölçeklemesi %100'deyken tekst okunurluğu kötü. ClearType sihirbazını çalıştırmak da çok iyileşme sağlamadı. Ölçeklemeyi %125'e alıp 80-100 cm öteden (monitör masanın size uzak olan ucuna sıfırken arkanıza yaslanarak oturarak) bakarsanız gayet iyi, zaten monitörün büyüklüğü de böyle bir oturuşu gerektiriyor. Bu tekst okunaksızlığı sanırım sub-pixel layout (alt-piksel yerleşimi?) kaynaklı.Tam ekran, boş browser veya dosya gezgini gibi beyaz fonlu ekranlarda white uniformity (beyaz homojenliği?) sorunları oluyor. Kenarlarda bazı gölge geçişleri var ve bu simetrik olsa daha az can sıkacak ama benim örneğimde solda daha fazla. ViewSonic yazısı parlak plastiği sticker tutkalıyla yapıştırma şeklinde yapılmış ve silerken bez iplikçikleri takılıyor. Alırsanız o bölgeyi silmeyin, harfler düşebilir (erken uyandığım için bende sorun yok). Ayağa kalkıp üstten baktığınızda IPS bir monitör almadığınızı farkediyorsunuz 🙂 Keza renkler, bir TN kadar olmasa da, bozulmaya uğruyor. En iyi deneyim için karşıdan bakmalısınız. Bu nedenle tuner bağlayıp TV olarak kullanmak için elverişsiz. Renkler gayet güzel ama gelen presetler fazla satüre olduğu için parlak renkleri iyice patlatıyor. Movie preset'inde bu durum iyi ayarlanmış, her şey kararında. Diğer presetleri onun seviyesine ayarlayarak rahatça kullanabilirsiniz. Birazda keskinliği köklerseniz gayet arzu edilebilecek bir görüntü alıyorsunuz. Hareketli nesnelerde rahatsız eden bir çamurlaşma olmuyor. Amazon (US) incelemelerindeki 3 kişi halt etmiş .:)) Kavisli olmasa ve hatta kavisli olduğu halde white uniformity problemleri olmasa çekinmeden önerebileceğim bir monitör. Işık sızması, eğer brightness %100 iken, karanlık odada, düz siyah görüntü verip izleme fanteziniz yoksa bir problem olmuyor. Gündüz farkedilemediği gibi gece de brightness'ı kısacağınız için (göz sağlığınız için kısın bence 🙂 )backlit de kısıldığından dolayı yine problem olmuyor. Benim sıkıntım, o VA panelin üretim sonrası, kavisi vermek için bükerlerken hafif kırışıklıklar oluşuyor bu da size yol, su, elektrik (ışık sızması, white uniformity sorunları) olarak geriye dönüyor oluşu. Boyutu ve çözünürlüğü çok beğendiğimi de eklemek isterim. Son olarak hardcore gamer değilseniz almayın. Gidip flat panel IPS alın; biraz daha şans verip, hala içime sinmezse ben öyle yapacağım.

 • Dagon @peregrine

  Ürünü geri göndermekte acele etmediğim iyi olmuş, kavise gözüm alıştı ve renk gösterimi çok güzel gelmeye başladı. Açılı bakınca renkler kayıyor ama sonuçta bu bir PC monitörü ve tek başıma kullanıyorum yani hep karşıdan izlenecek. Yüksek kontrastı ile film izlemek ve oyun oynamak gerçekten çok keyifli.Tek eksiği ELMB ya da ULMB (backlit strobing) ki fiyat farkına değeceğini sanmıyorum. Güzel ürün, indirimli bulursanız tercih edebilirsiniz.