Paylaş Paylaş

ViewSonic VX58-C Serisi Kavisli Oyuncu Monitörleri

ViewSonic VX serisi üç monitörü, VX2458-C-MHD, VX2758-C-MH ve VX3258-2KC-MHD'yi inceliyoruz.

32 inç boyutlu VX3258-2KC-MHD, 2560x1440 çözünürlüğü ile dikkat çekiyor. Ürünlerin tamamı VA panel ve kavisli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Geçen gün yanlışlıkla izlemeye açılan video.

 • TR_TR_Turkish @tr_tr_turkish

  Videonun 20 21 saniye arasında 3. bir kişinin sesi var sanırım ya da bana öyle geldi. 😀

 • lterlemez @lterlemez

  Harbiden saçmalık; kasanın üstündeki kulaklık çıkışını kullanmak dururken, kim monitörün üstündeki kablodan kulaklık çıkışı alır ki? Kaldı ki hoparlör girişine de; bu monitörler oyuncu monitörü ise bunları kullanacak oyuncu olacağını zannetmiyorum.

  Ayrıca, VX2758'in düz ekran olanında (VX2757) DP var ve 75Hz Freesynch desteği mevcut. Durum böyle iken, medicore oyuncu veya üstü bile olsam burada tanıtılan 2758'i alacağıma düz 2757'i tercih ederim. Hem daha ucuz hem daha iyi, 144Hz olmasa da olur monitörün. Bence tam bir rezalet olmuş eğimli VX2758.

 • maxemilian @maxemilian

  Bende alırken hem TN hem IPS aldım ve karşılaştırdım .Gerçekten TN çok hızlı geliyor ama arada renk açısından dağlar var.
  Hatta anneme sormuştum. Şu solukşeyi alıp ne yapıcan demişti 😛

 • IQRI @iqri

  Sorunumun tam da bu videoya denk gelmesi;
  ViewSonic VP2768 2K profesyonel serii monitörü ışık sızması nedeniyle servise gönderdim. Fakat KVK teknik servis sorun yok belgesiyle geri gönderdi.Işığın katlanılamayacak seviyede sızması nedeniyle Viewsonic facebook sayfasına resimlerle şikayette bulundum. Onlarda takip edeceklerini, monitörü tekrar servise göndermemi söylediler.
  Monitörüm bu gün kutulu değişim yapıldı belgesiyle bana ulaştı. Fakat monitör benim eski monitörüm (bunu kasadaki bazı ince deformasyon-çizik anlıyorum) ve ışık sızması devam ediyor.
  Şimdi ben kime kızayım, kime ne söyliyeyim bilemedim. Siz söyleyin ben dinlerim... @gamsizm @teknoseyir

 • Onur Ertürk @creepy-47

  Kıvrımlı olması bir eksi bence,rezil etmiş monitörü

 • Atacan @kosmer

  Yaklaşık 3 aydır VX2458 modelini kullanıyorum. Fiyatına göre (₺999) özellikleri çok iyi, memnunum. Ben de birkaç bir şey ekleyeyim.

  Öncelikle 24" te Murat hocamın da dediği gibi hissetmiyorsunuz. Düz gibi geliyor. Ama yine de düz 24'ler ileride garip gelmeye başlıyor. Ben sevdim kavisi. Sağ sol daha yakın olunca içine giriyorsunuz oyunun. Yine de içiniz rahat etsin mağazadan bakın.

  Bunun dışında menüsü güzel, sade ve kullanışlı. Sesi bence yeterli bir monitöre göre. Bi BenQ'ya göre monitör konumunu ayarlama daha kısıtlı gibi, birçok kişiye yeterli gelir ama ben beğenmedim. Freesync müthiş bir şey bence, onu da not düşeyim monitörden bağımsız olarak.

  Fakat yaşadığım sorunlar var mı var. @gamsizm Size de sormak isterim Murat hocam. Bazı oyunlarda (PUBG - CSGO) freesync açıkken ekranda böyle gölgelenme mi desem, siyah dengesinde ayarsızlık mı desem bilmiyorum ekran bi gölgelenme anlık siyah dalgalanma gibi bir şey oluyor. Tamamen renklerle alakalı galiba. Black Ops 4'te olmuyor ama cs pubg kesin oluyor kapatmak zorunda kalıyorum. Aynı şekilde 1ms açıkken (freesync otomatik kapanıyor) hemen her oyunda oluyor. Belki benim monitöre özeldir ama yaşadığım en büyük sorun bu, çözüm bulamadım daha doğrusu adlandıramadım ki araştırayım. Bulutlara baktığınızı düşünün sonra yere bakmaya geçişte siyah dengesi değiştiği için yeniden ayarlamaya çalışıyor ama olmuyor gibi garip bir şey.

  Işık sızma olayı hemen herkeste biraz biraz var. Dediğiniz gibi bu modelde herkeste öyle. Bazılarında aşırı abartı sadece ama rahatsız etmiyor.

  Sonuç olarak Freesync + 144hz + 1ms bu paraya çok zor. Ucuz ise diğer modellere nazaran, tercih edilebilir.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Yakın zamanda Viewsonic aldık uğraştık iade ettik. Geniş manada yakın zamanda o kadar monitör inceledim ve yorum okudum ki Viewsonic " ekonomi sınıfında " artık tavsiye edeceğim bir marka değil. Hesap kitap derseniz bilmem, ne kadar para o kadar yemek.

 • saameet_06 @saameet_06

  merhaba, bende 55 inç 4k TV ve Xbox One X var. One X in verdiği grafik belli. çok güzel ve Gözlerim çok alıştı. Bilgisayarımda ise r9 380 var ve 1080p de medium anca açabiliyorum ve gözüme bayağı bayağı çöp gelmeye başladı. sizce 2k ultra için bir kart mı almalıyım, yoksa One X kullanıyorsun, 2K kesmez mi dersiniz? teşekkürler.

  • Alpagu58 @alpagu58

   Hocam murat abiyle levent abi bu çözünürlüğe 2k demenin aslında pek doğru birşey olmadığını söylüyorlardı. Ben olsam eğer monitör televizyon kadar büyük olmadığı için 1440p yeterli derdim, zaten monitör 24 inç falansa 4k çok abartı olur gibime geliyor. Tabi 4k için çok daha iyi bir sistem gerekiyor orası da var, bence 1440p için bir ekran kartı almak çok daha mantıklı.

 • Kansiz Orhan @kansizorhan

  İnceleme için teşekkürler. Bir sorum vardı. 1080 panel bir ekranı ayarlardan 720 yapsak daha sonra bunda 1080 film izlesek ekrandaki görüntü 1080 mi olur yoksa 720 mi?

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Biz ergenken bu kuşlu CRT monitör kalitesinin yanında fiyatıyla sadece hayal olup, dergilerden takip edilirdi. Profesyönellerin kullandıkları bir ürün seğmentiydi. ( Bir zamanlar matrox ekran kartı gibim. )

  Ne zaman eve ekmek götürme derdine düştü. Hesaplı işlere girdi. Büyü bozuldu. Yakın zamanda bu marka ürünüyle ilgili başımızdan geçenler ayrı bir terrane.

 • Suda5131 @tnt2m64

  viewsonic panelleri nedir bilmiyorum ama fiyatına göre çok iyi. daha önce led olarak benq ve asus kullandım tn oldukları için heralde görüntü leşti bir daha eve tn sokmam. arka odada 32" bir viewsonic ips var 3ms. 60hz ama yüksek fps'de kırılma diye birşey görmedim neredeyse. 27" msi va geliyor şimdi bakalım o nasıl çıkacak

 • IQRI @iqri

  Son gelen VP2768 monitör de aynı sorunlu. Siz bu monitörü incelerken dikkat ettiniz mi
  ? İncelemelerde hep övgüyle bahsedilmiş ama yok öyle bir şey. @gamsizm @teknoseyir

Benzer Videolar