Cep telefonları ve baz istasyonları sağlığa zararlı mı?

Cep telefonlarının sağlığa zararı en çok konuşulan konuların başında geliyor. Hamdi de bu konuyu bilimsel çalışmaların eşliğinde bizim için araştırdı.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

Kevin MacLeod sanatçısının Deliberate Thought adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/?keywords=deliberate+thought
Sanatçı: http://incompetech.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 284

#mizah #akış
Yeni Samsung TV daha da canlı renklerle. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#InternationalSpaceStation içerisinde bir tur atmak için hazırlanmış güzel bir site.
Twitter üzerinden Serdar Kuzuoğlu paylaşmış. 🙂
http://esamultimedia.esa.int/multimedia/virtual-tour-iss/
#akış #ISS

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Kazım Kizil
Bugün #Yırca'da çektiğim iki fotoğrafı göstermek istiyorum size. Birinci fotoğrafı 'estetik' bulabilirsiniz. Malum; kara bulutların içinde pembiş pembiş bulutlar; pamuk şeker gibi... Ama hem bulutların hem de işin rengi öyle değil. Çünkü o pembe gibi görünenler aslında bulut değil. Soma Termik Santrali'nden çıkan buharlar yağmur bulutlarının arasından sızan güneş ışığını kırınca ortaya bu görüntü çıkıyor. Görüntü güzel; ancak öncesi pek çirkin. Termik santral sadece kömür yakıp bacalarından duman çıkaran bir sistem değil. Aynı zamanda çok miktarda suya da ihtiyaç duyuyor soğuk tutulabilmek için. Bu da çevredeki su kaynaklarını deyim yerindeyse sünger gibi emmesi anlamına geliyor.
İkinci fotoğrafta ise daha çok detay var. Birinci fotoğrafta 'karanlıkta' bıraktığım yerlerde ne olduğunu bu fotoğrafta görebiliyoruz. Evet karanlıkta kalan yer 6.000 zeytin ağacının kesildiği zeytinlik. Ve yerde yatan, kesilmiş zeytin ağaçları!
Termik ürettiği enerjiyle(!) bizi aslında karanlığa mahkum ediyor... Çünkü enerjiye ihtiyacı olanlar bizler yani halk değil; termikten milyonlarca dolar kazanan para babaları ve iktidarı elinde bulunduranlardır! Yani AVM'leri dikenlerdir! Ya da 1 milyar TL'nin üstünde bir paraya saray yapıp ayda 700.000 liralık elektrik harcayanlar!
Termiklerin pembe pembe aydınlattığı yerler birilerinin banka hesaplarıyken; bizi alttaki karanlığa mahkum etmek istiyorlar. Direniyorsak işte bu karanlıkta kalmamak içindir!
Fotoğraflar: Ka | Kasım 2014
Yırca Köyü, Soma/MANİSA

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15
 • xpow3r @xpow3r

  Doğru söledin, engelliyim ki seni bi daha boşa çabalıyıp sana bişeyler anlatmak zorunda kalmıyım.

 • Şahin Bilgücü @sahinbilgucu

  Vallahi komiksiniz, "şu nükleer bir de patlamasa aslında çok güvenli" cümleniz aynen şu şekilde anlaşılıyor 🙂
  Ben nükleer ile ilgili yeterli araştırma yapmadığım için pek anlamam, o yüzden o konuda bir şey söylemeyeceğim, şunun dışında, herhangi bir sızıntıda geri dönüş yok, bunu hesaba katın öyle yorum yapın. Nükleer santralin yakınlarında yetişen tarım ürünlerinin üstünde nükleer işareti olmak zorunda. Bunun anlamını biliyor musunuz?
  Hidroelektrik santral dediğimiz şey o kadar zararlı bir şey ki aslında, suyun bütün enerjisini alıp normalde aktığı damarlara akmamasını sağlıyor, bu yüzden bir çok köy susuz kalıyor, sonrası malum yine tarım kötü etkileniyor.
  Termik santral kömür madeninin olduğu yere yapılır, Yırca'da da yapılması normal teorik olarak, fakat birkaç kilometre öteye yapmak zor bir şey mi? Kömürleri taşımak zor olmasa gerek, iki ray döşersin gider, biraz daha maliyetli olur o kadar. O kadar ağacın katledilmesi gerekmezdi, kaldı ki daha öncesinde yine zeytin ağaçları katledilmeden köklerinden taşınıp başka bir yere dikilmiş, böyle bir şey de yapılabilirdi.
  Evet diğer yenilenebilir enerji kaynakları dediğimiz yöntemler pahalı, fakat insan hayatından daha değerli değil! Bizim ülkemizde tam tersi gerçi! Herkes saraydan bahsediyor, siz de rahatsız oluyorsunuz sanırım fakat size bir şey söyleyeyim, oraya getirilen ağaçlar bile İtalyan ağaçları be! Hem de tanesi 3750 ile 10000 dolar arası fiyata sahip! İtalya da bir Akdeniz ülkesi değil mi? Bizde yok mu o ağaçlardan? Aylık elektrik faturası 313000 dolar! Kendi enerjisini kendisine zor yeten bir ülkenin bu kadar elektrik harcayan bir saray yaptırması ne kadar doğru sizce? Kaldı ki kaçak kullananların parasını da biz kendi cebimizden ödüyoruz!
  Son olarak, insanları kategorize etmeyin, bir yanda iktidar öbür yanda muhalifler diye bir kategori olamaz, herkes ülkenin iyiliğini istiyor siz inanmasanız da. Ben demiyorum ki öbürleri çok iyi, hayır bir çoğu güç delisi, yalakalar. Ama aralarında biri parlayacak muhakkak. Yalnızca başımızdakilerde sıkıntı var, siz göremiyorsunuz, biz görüyoruz hepsi bu. Benim dedem iktidarın en büyük destekçilerindendi, gezi döneminde bile. Bizi anarşistlikle, komunistlikle suçladı 2 yıl boyunca. Başbakana o kadar yakın bir yerde oturuyoruz ki, kendi gözlerimizle görüyoruz olan biteni(35 yıldır buradayız). Dedem bile gerçekleri görmeye başladı sonunda, sizden de aynısını bekliyorum, umarım çok geç olmadan zarara uğramadan dönebiliriz.

 • Şahin Bilgücü @sahinbilgucu

  @xpow3r siz de sakin olun canım, ülke kurtarmıyoruz burada bu kadar gaza gelmenin manası yok 🙂 , engelleme olayını da asla ve asla tasvip etmedim, uç görüşlerde olan o kadar çok arkadaşım var ki, sırf bunları tartışabilmek için bir araya geldiğimiz oluyor, hiç de kavga etmiyoruz. Biz sade vatandaşız ülkenin iyiliğinden başka ne menfaatimiz olabilir ki? İletişimi kopardığımız zaman kötülükler doğar işte iletişim kopmamalı.

  • xpow3r @xpow3r

   Dostum seviyesiz ve ağzı hakaret etmekten başka kelam yapmayan kişilerle uğraşmaya değmiyor. Benimde çevremde arkadaşım var karşıt görüşlü ama hepsi konuşmayı, tartışmayı bilir. Konuşmayı tartışmayı bilicek insan.

 • Şahin Bilgücü @sahinbilgucu

  Heh ben de aynısını söylüyorum zaten, Akp olmazsa Chp diye bir şey yok, alternatif onlarca parti varken hem de. Bu şekilde kategorize etmemek lazım diyorum sadece. Biz anlaştık sanırım, benim için problem yok 🙂