Android 4.4 kitkat kullanım oranı %13.6 olmuş. Biz hâlâ discovery kullanıcıları olarak bekliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

General Mobile firmasına bir eleştiri

S1- Bir ürünün tutulmasını sağlayan uygun fiyat mıdır?
C1- Belki bu yaklaşım ile ilk cihazınızdan tatmin olacak satış rakamına ulaşmanız mümkün olabilir ancak, destek olma noktasında müşteri yalnız bırakılırsa bu hemen diğer müşterilere sirayet eder. Ve %80 oranında ikinci üründe ilk ürün başarısının %30'unu bile yakalayamazsınız.

S2- Bir ürünün tutulmasını sağlayan kalitesi midir?
C2- Bu soruya ilk bakışta evet cevabı verilebilir gibi görünüyor. Çünkü insanlar artık kalitesiz ürün almaktan genel anlamda kaçınıyor. Fakat kalite ne yazık ki kendi başına bir ölçüt değil. Bunun yanında diğer rakiplerine oranla fiyat yarışına da girmeniz gerekiyor.

S3- Bir ürünün tutulmasını sağlayan fiyat/performans oranı mıdır?
C3- Buna hiç düşünmeden evet demek geliyor insanın içinden. Çünkü genel mantık bunu gerektiriyor. Kaliteli işlevsel bir ürünü uygun fiyata almak bir tüketicinin beklentisini sonuna kadar karşılayacaktır. Tabi tüketilen ürün yazılımsal desteğe muhtaç olmayan bir ürün ise.

Sonuç: Bu kadar soru ve cevaptan sonra şu sonuca varmak bir firma için zor olmasa gerek. Eğer yazılımsal gereksinimi üst düzeyde olan bir ürün üretiyorsanız ne kadar kaliteli, ne kadar ucuz olursa olsun eğer yazılım desteğini vermiyorsanız ne yazık ki bu piyasa da bir mevsim var olabilirsiniz. Bunun önüne geçmekte ancak kurumsal bir destek alt yapısı ile mümkün olabilir.

Bir yazılım güncellemesi bekleniyor, firma yetkilisi twitter’dan ekran görüntüsü paylaşıyor. İnsanlar ne zaman diyor. Tam bir tarih verip mahcup olmak istemem diyor. Peki siz bu diyalogları hiç samsung, sony, htc, apple gibi firmalarda duyabilir misniz? Tabi ki hayır.
Çünkü bu firmalar kurumsal çalışıyor. Güncelleme takvimlerini oluşturuyor. Samsung’a sormadan firma diyor ki Samsung Galaxy S4 modelimize güncelleme 2014 Nisan ayının ilk çeyreğinde gelecektir. Ve gerçekten geliyor. Şunu demek istiyorum. İnsanlar bu büyük firmalara cihaz bedelinin üzerine 300-500 lira boşuna vermiyorlar.

Peki bu kadar konuştun ne oldu ? Kocaman bir hiç!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selfie Türkçeye "Özçekim" olarak geçmiş. Hadi gözümüz aydın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

General Mobile Discovery OctaCode ekibi tarafından sanırım alpha aşamasında kitkat romu yayınlandı. Bekleyen arkadaşlar octacode facebook sayfasından ve pittech forum sayfasından takip edebilirler. Rom indirme işlemi için Discovery Customizer'ı Google Play üzerinden edinmeniz gerekiyor.

Octacode

OctaCode is a community driven open-source project for smartphones and gadgets developed by your...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben sitenin herhangi bir yerinde WordPress altyapısı kullanıldığı için teşekkür edildiğini göremedim. Bunun nedeni nedir acaba? Ben bir yazılımcı olarak bunun açıkçası etik olmadığını düşünüyorum. Sonuçta wp açık kaynaklı bir proje de olsa, bir yerlerde "altyapı sağlayıcısı olarak wordpress'e teşekkürler" şeklinde bir not düşülmesi gerektiğini düşünmekteyim. @hkellecioglu @gamsizm @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap