Bu ortamda bu markanın yüz karası F710 ürünü hakkında bilgi sahibi insanlar var diye duyum aldım o halde bir soru sormalıyım yoksa kolu fırlatıp kıracağım.

Ben bu aleti Pes2019, Sleeping Dogs gibi oyunlarda kullanamıyorum ( Steam Big Picture Modu) tuşlara basıyorum fakat boşa gidiyor, üzerindeki marka tuşu dışında ( Logitech ) ona bastığım zaman arayüz açılıyor.

Oyunlar açılana kadar kol gayet normal çalışıyor ama oyun başladıktan sonra yok ben burda yoğum diyor bana cihaz.

Not: Dirt Rally için bu durum geçerli değil F710'u taktığım gibi bu oyuna girdim ve sorunsuzca çalıştı.

Ayrıca Logitech ne rezil bir iş yapmış kol çıkalı 6-7 sene olmuş bir adam akıllı güncelleme, driver sunamamış.

#Logitech #logitechf710 #GamePad

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BA2 @brkadgn

  @gordonfreeman dediği gibi bilgisayar için Xbox one s kolu en sorunsuz olanı. Kimi oyunlarda alternatif ürünleri desteklemiyor. Güncel örnek Ace Combat 7.

  Logitech uzun süredir gamepadlerinde ne yazılım ne de donanım olarak her hangi bir geliştirmeye gitmiyor. F710'da fiziki olarak rahatsızlık veren bir kol, özellikle Xbox gamepadinden sonra.

  • PoucRise @poucrise

   Haklısınız ne diyeyim xbox'un şemasını sevmediğim için önüme indirimde olduğu için bu melet denk geldi.
   Peki sorunum hakkında bir bilginiz var mı acaba ?

  • BA2 @brkadgn

   @poucrise Biraz önce F710 dolaptan indirerek Steam'de dediğiniz senaryoyu test ettim. F710'ün ön tarafında X ve D arasında seçime imkan veren anahtar var. X, Xbox kolunu taklit ederken, D ise Logitech donanımı olarak tanıtmakta. Bu yüzden kimi oyunlarda cihaz çalışmaya bilir veya farklı tepki verebilir. Tavsiyem X moduna alarak LGS uygulamasını pek umursamamak, zaten geliştirilmiyor. Sleeping Dogs bu ayardan etkilenmekte. D modunda cihazı görmezken, X ile sorun çıkartmamakta. Yaşadığınız sorun bu olabilir.

  • PoucRise @poucrise

   @burakadagun Teşekkür ederim zahmetiniz için, nasıl olduysa 2 F710 da sorunsuz çalışıyor.
   Fakat dediğiniz gibi oyundan oyuna X ve D arası geçiş yapmak gerekebiliyor.

 • Emre @emre64

  Gamepad'le alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum. Big Picture'ı çok kullanıyordum eskiden ama artık sıkıntı çıkarttığı için kullanmıyorum. (Arka planda tuşlara basıyor kendi kendine, gamepad bağlı değilken de sıkıntılı.) Kolun oyunlarda çalışmadığını hiç görmedim. Arkasındaki DirectInput ve XInput switch'ini kullanmayı deneyin, ondan olabilir. Gayet güzel bir gamepad bence, yüz karası olsa yıllarca aynı ürün üretilip satılmaz.

  • PoucRise @poucrise

   Tam olarak gamepad ile ilgili bir sorun olmasa da gamepad ile ilgili bir sorunmuş ve rastgele bir şekilde sorun çözüldü.
   Bu cihaz ile ilgili son driver güncellemesi 2016 yılında çıkartılmış, evet belki yüz karası olmayabilir milyon adet satmışlardır filan, fakat sorunlu bir cihaz ürettikleri için belki cihaz değil ama üretenlerin yüzü kararır.

 • cgdincer @cgdincer

  xbox game controller emulatör var, onu kurarsan hiç bir oyunda sorun yaşamazsın. istediğin çin malı çakma kolu da kullanabilirsin.