Satılık Hikayesi olan 4gb ddr2 800Mhz anahtarlık. Satınalmak isterseniz 60 lira yer Konya\Real.

4gb ddr2 800Mhz ram işte bu anahtarlıklardır. Hikayesi ise aşşağıda belirtirlmiştir. Birçok kişiye göre değersiz olan bu anahtarlıklar istediğim fiyattan kat ve kat daha değerlidir. Bu 60 liranın hikayesi, sadece kar gütmeden satılıktır ve anahtarlıkların toplam maliyeti 70 liraya gelmiştir.
Sevgilinize yada dostunuza bir yarısını hediye ediniz.

Hayallerini satmayan kahramanımız lise yılına ait bilgisayar mimarisini bulmuştur. Bunu ise ticaret yaparak elde edecektir. Anakart+işlemci’yi elde ettikten sonra geriye kalan parçalarda bellidir ve bir taneside Ram’dir.

Kendisi nakit olarak online ikinci el pazarlardan çok ürün almış yerine görede takas yapmış ve nakit çok az ürünü satılmıştır. Şimdiye kadar satılmış olan ikiparça ürünün ederi ise 60 liradır ve buna ram alacaktır.

Sattığı ürünlerden birine talip çıkmış ve buluşma yerine müşteri gelmemiştir. 60 liranın 5 lirası gitmiştir. Akşamı ise anlaştığı ram satıcısı ile Kule tramvay durağında buluşmuş pazarlıkla Ram’i 50 liraya almış 5 lirasıda yol parasına gitmiş ve 60 lira bitmiştir. Ram ise bozuktur, ram satıcısı sonrasında ne telefona çıkma cesaretini göstermiş nede kalıbının adamı olabilmiştir.

Kahramanımız ne bu 60 lira ile fakirlemiş nede sahtekarlar 60 lira ile zenginlemişlerdir. Eden kendine etmiştir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hafta sonu bit pazarına gitme planım var. Şöyle sorunnsuz bir router bulursam tam bir kelepir olacak.
#KonuDışı #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonet yılbaşından sonra ne yapacak çok merak ediyorum. Kullanmadığım Tv yayınına 15-16 lira ödüyordum zaten. Mesaj gelmiş bunu 29 liraya çıkaracaklarmış. İnternete zam yada akn hakkında bir bilgi yoktu. Sözleşmem yok.
10 megabit 25 akn 52 lira ödüyorum. Yılbaşından sonra 70 TL'ye yaklaşacak gibi.
Kablonet kullanıcıları bu konu hakkında bilginiz var mı? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haksız yere rant elde etmek! Firmaların, işverenlerin canımı sıkan olayları. Biraz doğaçlama gidecem.
Özgünlük olması gereken ve zor bulunan birşey.

Adam küçük çaplı bir firma kurmuş yada 2-3 yıllık geçmişi var yahut yeni firma kuracak. Buna isim ve logo lazım. İstiyor ki ismi destan, logosu Mona Lisa tablosu gibi olsun. Kendi vizyonsuzluğuna bakmadan "beğenmedim" diyor. Nasıl birşey istediği sorulduğunda da bilmiyor. Para kısımlarına hiç girmeyecem. Adama belki 2-3gün uğraşacaksın ama sana çorba parası teklif edecek.

Bir fotoğraf yada bir vektörel çizim düşünün. Üreten kişiden habersiz sitenin birinde yayılmış gitmiş. Telif hakkı alınmadan işin ticareti yaplıyor. Hatta adam bodoslama bulduğu resmi kullanarak sağa sola reklam veriyor. Telifsiz kaynaklarda da durum kötü. Ben misal vektörel çizimi olan bir araba logosunu her yerde görüyorum. Camcısından galericisine herkes onu kullanıyor. Telif hakkı onun olmaya bilir ama firma sahibi o logoyu sadece kendisine ait olarak görüyor. O logoyu satan mı yoksa alan mı suçlu tartışılır.

Ego tatmini yada rant için beğeni, abone... kastıran sistemlerde var. Vazıfsız birini düşünün. Bu kişi hiçbirşey üretmeden, çabalamadan, milletin içerikleriyle rant elde ediyor. Arada da bunlar para kazanamadıkları için hayıflanırlar. Peh!

Geçen Teknoseyir gündeminde birşeye değinilmişti. Sunulması gereken hizmeti bir kişi isminde kullanıyorsa işgillenilmesi doğaldır.
Nedir yani, isim mi bulamadılar. Ünlü bir matematikçinin doğduğu şehri ele alalım. Sisamlı Pisagor olsun. Yunanistan'da ise Pisagor adı altında açılmış onlarca kebapçı düşünün. Pisagoru hiç tanımayan birisi onun kebapçı olduğunu düşünmezmi. Bunca rant niye! Rantçılıktır bu. O ismi kullanıncada hiçbirşey bitmez. Eksiklerin gediklerin bu tarz isimler kullanılarak çözülecek anlayışı hakim. Buram buram cahillik kokan davranış.

Apple misal. Bence orjinal bir ismi var. Türkçe de elma demek. Firma hünerlerini sergileyip markasına değer katmakta. Bu sebeple değerli bir ismi kullanıp hiçbirşey katmayan firmaları fasıfsız bulmaktayım. #TeknolojiGünlüğüm #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz içimi dökecem.
Teknoloji hızlı olmakla beraber kötü yanları vardır;
Whatsapp hızlı kullanışlı olabilir. Ama bir e-posta ciddiyetini taşımamaktadır. Ki son zamanlarda e-posta sisteminide bunlara benzetiyorlar. MSN zamanında mutluydum. Şimdi skype felan ! Orada da akrabalar için ekli duran 1-2 hesap ve samimi olduğum 5-6 arkadaş.

Telefonlardaki kameralar. Hız dedim ya. Adam(özellikle bayanlar) 100 fotoğraftan 1-2 tanesini paylaşıyor. Hangi açıdan güzel çıkacağı yada ışığın durumuna göre nerde duracağı önemsiz. Nasılsa 100 tane çekerim 1-2 tane çıkar anlayışı hakim. Önceden 3 fotoğraf içinden 1-2 tane seçip paylaşırdık. Hatta fotoğraf yazıcısından çıktı alıp duvarlarımızı süslerdik. Ulaşılabilirlilik arttıkça değersiz, anlamsız olup gidiyor.

Akıllı telefonlar. Dikkat ettim herkes nedensizce aynı sayfayı yenileyip duruyor. Bu herkeste var. Metroda tramvayda yada dolmuştu. Bir konser yada intihar etmek için çatıya çıkan adam. Herkes basın gibi telefonlara sarılıyor. Yanlış olan birşeyler var burada. Duygusuz bir toplum geliyor. Konserde anı yaşamak, eğlenmek ön planda olmalı. Ha birkaç kare çekersin. Bunda sorun yok.

Ben Nokia'nın akıllı olmayan modeline ofline çalışan harita indirip adres bulmaya çalıştığımı bilirim. Şimdi googlemaps, yol tarifi felan var. Güzel şeyler bunlar. Bunlara rağmen yolunu bulamayanlarda var.
Teknolojik aletler kullanılmak içindir. İnsanlığı tembelleştirmesine izin vermeyin. #konudışı #akış #TeknolojiGünlüğüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Boş vakitlerim de photosop ile uğraşıyorum. Burda; Murat abi google a baskın yapıyor 🙂
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap