Superonline ve diğer internet sağlayıcılar hakkında yardım

Arkadaşlar merhaba,

İstanbul Kozyatağı semtinde ikamet etmekteyim. Superonline 50 Mbps gece kuşu tarifesi kullanıyorum (80 TL). 6 mayıs 2018 tarihinde taahhütüm bitiyormuş. Bildiğiniz üzere 01.01.2019 tarihinde AKK kalkıyor. Fakat süperonline beni ve benim durumda olan herkesi 24Mbps ye mahkum etmeye çalışıyor. İlla 50 diye ısrar edersen 169 TL gibi anormal bir rakam istiyor. Ben kendilerine aşağıdaki gibi bir yazı attım. Merak ettiğim ve öneri beklediğim birer konu var.

 

1- Akıllı tarifeler diye bir kampanyaları var. 02:00-08:00 saatleri arasında da kotadan gidiyormuş. Bu yasal mı?

2- Superonline olmaz ise hangi servis sağlayıcıyı önerirsiniz?

 

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

 

Sayın yetkili,

 

51337273 nolu abonenizim. Gece kuşu tarifesi kullanmaktaydım. Mayıs ayı ortası gibi anlaşmam bitiyormuş. Yeni bir anlaşma yapmam gerekiyormuş. 01.01.2019 tarihinde kalkacak olan AKK için firmanızın hala bir çalışma yapmadığını? ve/veya sözleşmesi biten/bitecek olan kişileri de yavaş hızlardan anlaşmaya mecbur etmeye yönelik kampanyalar sunulduğunu görüyorum.

 

Örnek:

 

 1. Platin paketi saymıyorum zaten 2019 başlangıcında AKK kalkacak.

 

 1. Işık Hızında 2 Kat Fiber İnternet Kampanyası

Sadece 24 Mbps hızında 200,300,400 GB. Zaten 7 ay sonra bunlar kalkacak. Mesela aynı paraya 24Mbps 400GB yerine, 50Mbps 200GB verin veya 150 GB verin. Ama kişilere alternatif sunun. Yavaş hıza mahkum etmeye çalışmayın.

 

 1. Hızınıza Hız Katan Fiber İnternet Kampanyası

Yine 24 Mbps ye insanları mahkum etmişsiniz.

 

 1. Işık Hızında Fiber Akıllı Paketler

En mantıklısı bu geldi. Fakat sonradan öğrendim ki, 02:00 – 08:00 saatleri arasında da kotadan gidiyormuş. Tam net bilmemekle birlikte, devletin bu saatlerde AKK sayılmayacak dediği şeyi saymak yasal mı?

 

Sonuç olarak ben sizden hep memnun oldum. Kaç senedir 50 MBps hız kullanıyorum. Teknolojinin ilerlediği bir dönemde bizim hızlarımızın artması gerekirken, hızlarımızı yavaşlatacak öneriler sunulması/dayatılması gerçekten canımı sıkıyor. En başta dediğim gibi minumum 50 Mbps de, aynı tarifem üzerinden yıl sonuna kadar devam etmek istiyorum. Bana bu inceliği gösterirseniz sevinirim. Mantıklı bir öneri ile gelirseniz de memnun olurum. Yok, biz illa bir sözleşme imzalayacağız derseniz de , yıl sonuna kadar taahhütsüz bir şekilde günü kurtarıp, sonrasında sizin veya diğer servis sağlayıcılarından en mantıklısı ile anlaşırım.

 

Saygılarımla,

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Emre @emre1393

  ulan fiber altyapı zaten senin, niye yavaş internet satmaya uğraşıyorsun.

 • mutalyus @mutalyus

  Ben vodafonedan aldım hocam süperonline’ın fiber altyapısını kullanarak 50 mbps 50 gb akk lı paketi vardı 64,90 en azından kota bitince 16 da sabitleniyor 8 çok kötü olur ve emin ol çok araştırdım süperonline’nın bütün paketleri dediğin gibi hepsi 24 mbps işe yarayacağı yok yani şunu da belirteyim vodafone kurulum ekibi olarak çok hızlı bir şekilde geldiler ama arıza problemi yaşamıştım onda malasef 4 günde gelmediler kendi başıma giderdim arızayı bilgin olsun

 • cicikuş nazmi @cicikus

  taahütünüz bittiyse acilen kurtulun superonline dan turknete geçin akn yok + taahüt yok sitesinden ne hız alırım a basarak adresinizi girin eviniz tt altyapısındaysa 35 türknet altyapısı varsa 100 mbts veriyo bizim de nisan da bitecek iple çekiyorum yıllardır mahküm edildik 8mbts hız 50 gb kotaya zaten kota kendi doluyo 3 günde 3 mbtsye düşüyo sinir krizine sokuyo

  • Mehmet Aydın Özen @sovereign09

   Ben de iple çekenlerdendim. Bağlatma süreci çok sıkıntılı oldu. Arada, gece 2-3 gibi internet gitmeleri yaşıyorum, sabah gelmiş oluyor. (kotanın serbest olduğu saatlerde bilerek yapılan bir şey olduğunu düşünüyorum) Aradığınızda ulaşabileceğiniz canlı biri yok. Abone formunu yarım bıraktığım için bir kaç saat içinde arayanlar, arıza kaydına bile 2gün sonra cevap veriyorlar. Altyapım 100mbit dediler fakat şuan 16mbit alıyorum, yükseltme talebime açık port yok diye cevap verdiler. 1 ay kadar sonra taşınacağım, devam etmeyi hiç düşünmüyorum açıkçası.
   Videolara çıkıp dünyanın en kullanıcı dostu firmasıymış gibi konuşmalarına çok inanmayın.

  • cicikuş nazmi @cicikus

   @sovereign09 bağlatma sürecinin sıkıntılı olduğunu duymuştum bana aknsiz 35 mbts versinler de ne kadar sıkıntı olursa katlanıcam müşteri hizmetleri ile görüşmenin sıkıntılı olması biraz kafamı kurcalıyor benimde bakalım ne olacak teşekkür ederim yorumunuz için

 • cinnabon @cinnabon

  Turkcell'den hiç hazzetmesem de size kendim için yaptığım değerlendirmeyi anlatayım. Sizinle aynı durumdaydım, hiçbir firma Turkcell'in fiber internet hizmetinin stabilitesini garanti edememekte. xDSL servislerinde vaat edilen hızları alabilmeniz onlarca farklı değişkene bağlı. Ben bahsettiğiniz 24 mbit tuzağına girmektense 89 liralık 25 mbitlik platin pakete geçtim, hiçbir limit veya kota yok. Bence en mantıklısı bu. Bütçem elvermiyor diyorsanız bir diyeceğim yok tabii.

Cengiz Erdoğdu paylaştı.

TÜRK KIZILAYI - KAN VERMEK HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ


Üst düzey türk kızılayı yetkilisinden yeni öğrendiğim bilgileri özet geçerek sizlerle paylaşmak istiyorum.Eminim ki anlattıklarımı bilmeyenler çok şaşıracak.Lafı uzatmadan konuya gireyim.

1-) 1 Ünite Kan 450ml yani YARIM LİTRE ye yakın.İçtiğiniz bir kutu kola ise 330ml.

2-) Kan verirken sizi 41 soruluk bir sağlık testine tabi tutuyorlarmış.Bunun amacı verdiğiniz kanın sağlıklı ve kullanılabilir olması içinmiş.

*3-)Benim çok şaşırdığım noktaya geldik.Örneğin bir kişiye hepatit veya başka bir virüs,hastalık bulaştıysa ilk 1 ay sonuçlarda gözükmezmiş.O arada siz kan verirseniz kanınız sağlam gözüküp başka kişilere veriliyormuş ve birden fazla insanın hayatına kast etmiş oluyormuşsunuz.

4-)Eğer 41 soruluk testte hastane kayıtlarında olduğu halde, hepatit olmadığınızı söyleyip kan verirseniz ve olurda testten sağ çıkıp o kan birine giderse siz suç işlemiş sayılıyormuşsunuz ve ceza alıyormuşsunuz.

5-)Bu 41 soruyu samimi cevaplamalısınız ki verdiğiniz kan başka birine zarar vermesin, hayatına kıymasın.

6-) Verdiğiniz kan 3 kişiye can veriyormuş.

7-) Kanınız gerekli kişilere verildiğinde size sms ile "bir kişiye hayat verdiniz" gibi bir mesaj geliyormuş ve kan verdikten birkaç gün sonra size adınızın soyadınızın tc no nuzun ve kan grubunuzun bulunduğu hediye kart gönderiyolarmış.

8-)Kan verdikten sonra ikram olarak 1 Adet Türk kızılayı sodası veya meyve suyu yanına da çokoprens gibi şeyler veriliyormuş.

9-) Eğer kanla geçecek bir sağlık sorununuz varsa bunu gizlemeyin.Kaş yaparken göz çıkarmayın.Yani KANLA GEÇEN BİR HASTALIĞINIZ VARSA KAN VERMEYİN.

10-) Önceki yıllarda kan parayla satılabilirken artık tüm türkiyede anlaşma yoluna gidilip tamamen ihtiyacınız kadarıyla ücretsiz kan dağıtımı sağlanıyormuş.

11-) Son 30 gün içinde sizden habersiz cinsel ilişki yoluyla bulaşan virüs ve hastalık gibi şeyler bulaşabildiği için verdiğiniz kanın başkasının hayatına kast edebilme ihtimalide bulunuyor.Bu yüzden kan verirken sorulan cinsel ilişki sorularını doğru yanıtlamalısınız.

Konuyu uzatmadan bitiriyorum.Merak ettiklerinizi konu altına yazarsanız cevaplarım.

Kan bağışı hakkında merak ettiğiniz bilgilere bu(https://www.kizilay.org.tr/SSS?id=6) adresten ulaşabilirsiniz.

Bir başka TÜRK KIZILAYI hizmeti olan Kök hücre bağışına burdan(http://www.kanver.org/sayfa/kan-hizmetleri/kok-hucre-bagisi/53) ulaşabilirsiniz.

NE KADAR ÇOK BAĞIŞ YAPILIRSA O KADAR FAZLA İNSANA UMUT IŞIĞI OLUNABİLİR.

SİZDE KAN VERİN, 3 KİŞİYE HAYAT VERİN.

#akış #türkkızılayı #insanlıkvazifesi #konudışı #haftalıkgündememalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 109