Apple Etkinliği: iPad Pro, MacBook Air ve Mac Mini Yenilendi

Apple'ın dün duyurduğu üç ürünü iPad Pro, MacBook Air ve Mac Mini'yi değerlendiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 67
 • volpii @volkanpesok

  eskiden iphone, mac ,ipad hepsine sahip olmuştum, abuk sabuk fiyatları yüzünden nasıl ki yıllarca kullandığım chanel parfumumu bırakıp avon parfümlerine geçtiysem, apple ürünlerinden de android ve pc ye geçtim. hayatımda eksikliğini hissediyor musun? Hayır

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  iPad Pro'lardaki ekran boyutu konusu bence şöyle. 12.9 inchlik ilk seri insanlara kasa olarak büyük geldi. Simdi aynı ekran boyutu kasa olarak ufaldığı için tekrar o ekran boyutunu devreye soktular. Eskiden 10.5 inchlik ekran boyutu da yine 9.7 inchlik kasaya yakinda. 11 oldu kasa yine ayni kaldi. Dolayisi ile kasa boyutunda pek oynama yapmadan alabilecekleri maksimum ekran boyutunu yapmislar.

  Apple kendi işlemcilerini büyük oranda intel'in ultrabook işlemcileri aynı kapasiteye ulaştırdı sayılır. Dolayısı ile MacOS 'i de kendi işlemcilerinde çalışacak hale getirilir ise iOS ve MacOS birlikte çalışabilir hale gelebilir. Microsoft cephesinde windows 10 ile yapılmak isteneni bu gidiş ile Apple gerçekleştirecek.

 • OptimusPrime @optimusprime

  omg ipad de usb çıkış mı var yoksa çinliler çakma ipad mi yapmış

 • Fatih Çelikhan @adobe

  1992 yılından beri sürekli apple ürünlerini kullanıyorum. İş gereği. Ve size şunu söyleyeyim gerçekten paahalı ürünler, hele hele bizim gibi insanlar için çok pahalı. Ama bir gerçek var ki sağlam ve stabil ürünler sunuyor. Örneğin 10 yıl önce aldığım MacPro (13 bin tl'ye almıştık ki o zamanda da uçuk bir rakamdı) sadece uzun tatil günlerinde olmak üzere kapanırdı ve 24 saat kesintisiz çalışır, iş üretilirdi. Hala kullanmaktayım ve hala kapanmadı. Artık gerisini düşünün.

Detroit Become Human İncelemesi

PlayStation'a özel oyunların en çok beklenenlerinden biri olan Detroit Become Human'ı Uğur Yurtsever ile inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 68
 • Mustafa Sakallı @swish41

  Gündem de oyun editörü konusunda gelişme var dediğimde içimden "inşallah Uğur Yurtseverli bir gelişmedir bu" diyordum, öyle de oldu. Youtube'da, Twitch'de, orada burada çok oyun inceleyen gördük ama kendisi tarzıyla, derin oyun kültürüyle diğerlerinden daha farklı. Benim gözümde biraz da oyun tarihçisidir. İncelemeye bodoslama dalmadan girizgahı geçmişle açması çok keyifli oluyor. Ori and the blind forest, transistor incelemeleri hala aklımdadır. Umarım uzun soluklu bir birliktelik olur bu. Plus'un ilk meyvesi güzel oldu.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Güzel sözler, eleştiriler ve iyi dilekler için herkese çok teşekkürler.

  Eleştirileri özellikle çok yerinde buluyor ve dikkate alıyorum. Videonun başında anlatımın birazcık didaktik olduğunun farkındayım. Bu kısımların kimi izleyici için sıkıcı olabileceğini de biliyorum. Ancak bu konuda yapabileceğim pek bir şey yok ne yazık ki. Bu mizacımla alakalı olduğu kadar, oyunlarla ilgili yapılan işlere bakış açımla da alakalı. Başka bir oyun için belki böyle bir girizgaha gerek olmayabilir, ama bu incelemenin başında yapılan işlerin arka planıyla ilgili bilgi vermemiş olsak, son derece eksik bir inceleme olurdu, ki aslında oyunu oynamış olsam başta anlattıklarımı daha anlamlı bir sonuca da bağlayabilirdim. Belki zamanla ben daha akıcı bir anlatıma kavuştukça, tarih dersini sevmeyen arkadaşlarla da ortak bir noktada buluşabiliriz.

  Tekrar teşekkürler.

 • Alperen Tunçeli @alperen141

  Bazı oyunları walkthrough'lardan anlamak zor. İlla oynamak gerek. Bu oyun da öyle. Last of Us gibi açayım film gibi izleyeyim olmuyor. Farklı sonlu olduğu için kendi tercihlerinizin etkilerini kendiniz görmelisiniz. Bu yüzden incelemesi de sıkıntılı olabilir.