Z3 ün camı köşeden köşeye çatladı garantiye dahil olur mu?
Bilen yada daha önce başına gelen varsa yardımcı olabiliir mi? 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16
Pesimist paylaştı.

ARKADAŞLAR DİKKAT!!

GÜNEŞTE DEV PATLAMA

Saatte 2.5 milyon mil hızla Dünya'ya doğru ilerliyor. Güneş'te meydana gelen patlamaların yarattığı şiddetli bir fırtına Dünya'ya doğru geliyor...

Bu kez Dünya’ya çok yakından geçmesi öngörülen patlamanın, Dünya’daki uydu haberleşme sistemlerini, radyo dalgalarını ve manyetik alanları etkilemesi bekleniyor. Yüksek enerji ve manyetik alan taşıyan plazmanın, önümüzdeki birkaç gün içinde atmosferdeki manyetik alanı bozabileceği bildiriliyor.

Kolorado’ daki Uzay ve Hava Tahmin Merkezin(NOAA)‘deki yetkililer kuvvetli Güneş patlamasının etkilerine karşı uyarı yaptı. Uyarıda Güneş’in tam ortasında meydana gelen bu patlamanın ‘potansiyel olarak’ Dünya’da güçlü etkiler yapmasını bekledikleri belirtildi.

UYDU VE HABERLEŞME SİSTEMLERİNİ ETKİLEYECEK!

Amerika’da 10 Eylül 18:15′te (6:15 p.m.ET) gözlemlenen patlamanın, önümüzdeki iki gün içerisinde Dünya’daki GPS uydu, haberleşme ve radyo sistemlerini etkilemesi bekleniyor.
Uzay ve Hava Tahmin Merkezi yetkilisi Tom Berger konuyla ilgili, ‘Bu patlamanın uydularda ve radyo istasyonlarında büyük etkiler yaratmasını beklemiyoruz. Bu seferki patlama korkutucu olan değil’ dedi. Berger, Dünya’nın kuzeyinde yaşayan insanların, bu patlamanın etkilerini Kuzey Işıklarının benzeri olarak görebileceklerini de söyledi.

CUMA GÜNÜ GELİYOR!

Saatte 2.5 milyon mil hızla Dünya’ya ilerleyen patlamanın, Cuma günü erken saatlerde etkisini göstermesi bekleniyor.

Ağustos ayından bu yana, son dönemde Güneş’te çok sık ve orta büyüklükte patlamalar yaşanıyor. En son 24 ve 26 Ağustos’ta yaşanan bu ve benzeri patlamaların doğrudan insanlara zarar vermeyeceği ve fırtınanın zararlı etkilerin atmosferin içine girdiklerinde yok olduğu biliniyor.
@gamsizm @leventp @hkellecioglu @salihcln

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 40