YouTube yayıncılığında sıkça sorulan sorular

YouTube yayıncılığı videomuzdan sonra sizden gelen soruları derleyip cevapladık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 44
 • FastPlayers @mertx64

  Ben de bazı videolar neden daha kötü oluyor diyordum meğerse Bitrate'denmiş. Asla önem vermezdim oysa ki.

 • Enesunsal @enesunsal

  Benim merak ettiğim kısmı bu oyun yayıncılarının hepsinin bi firması var mı? Yani gelirleri nasıl vergilendiriyorlar eğer vergilendirmiyorlarsa aynı sahibindede vergisiz satış yapanlara 3 yıl sonra toplu ceza geldiği gibi bu arkadaşlarada gelecek mi?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Çoğu vergilendirmiyor. Onun bazı şartları var. Belli bir gelire kadar zaten firma açmak zorunda değiller. Ama devlet canı isterse sürekli aynı yerden gelir geldiğini görüp o limite bakmadan işlemlere başlayabilir. Riskli yani. TS'de bağış vs olaylarına girmeyişimizin nedeni bu. Tamamı yasadışı. Ama TR'de genelde bu işler şikayet üzerine olur. Misal biz bağış toplarız biri şikayet eder işlem başlar. Ama üyelik satarım faturasını keserim kimse bir şey yapamaz. Bu oyuncu arkadaşların da geleceği bir şikayete bağlı. Farkında değiller o ayrı konu. Ama faturasız iş yapma limitini aşacak kadar da gelir elde edebilirler mi bence edemezler.

  • Enesunsal @enesunsal

   @gamsizm Teşekkürler cevap için aynı durum antalyadan el yapımı toka satan insanların başına geldiğinde b toplamda yaptığı satış 2 yılda 60 taneydi.Sanırım ürün başı 169 tl gibi bir ceza kesilmişti ortalama 10bin tl.Umarım bu işi yapan arkadaşlar bunun bilincine varırlarda ileride ciddi sıkıntılar yaşamazlar.

 • Ömercan Çelikler @omercan-incelemeco

  @canturkdemir bazılarını firmalar, bazılarını kendim.

 • Ömercan Çelikler @omercan-incelemeco

  Teşekkür ederim dikkate alacağım, ortalama izlenme süresi gerçekten Murat abininde dediği gibi çok önemli ve incelemelerin tamamında ortalama izlenme süresi videonun toplam dakikasının yarısı kadar. Ki bu da şu an için iyi bir değer. 🙂 5-6 dakikalık videoların inceleme değil tanıtım olduğunu düşünüyorum. Çoğu yayın telefonun internet sayfasındaki bilgileri okuyup inceleme yaptıklarını düşünüyorlar. O yüzden telefonun tüm özelliklerinin üstünde durmaya çalışıyorum.

Video düzenleme yazılımlarına giriş

Barış Özkök bu defa BasÇek ile karşımızda. Konumuz video düzenleme yazılımları. Genel olarak nasıl bir arayüz kullandıklarını ve piyasada önde gelen hangi yazılımlar olduğunu konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 81

YouTube'ta yayıncılık için neler gerekli?

Barış Özkök ile yeni açtığı YouTube kanalı üzerinden YouTube yayıncılığı konusuna giriyoruz. İlk konumuz teknik detaylar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 60