#akış Arkadaşlar bir insan sahibinden com'dan ürün satarken neden get açmak istemez. Anlamıyorum, çoğu satıcı ürünü açıklamıyor, kusurlarını yazsada özelliklerini yazmıyor, mesaj attığımda ise alıcıysan cevaplıyım sorularını ama get isteme diyorlar.

Şahsen ben satıcı olsaydım ve elimdeki şeyi satmak isteseydim, gelen mesajları cevaplardım ve güvenli alışveriş için get açardım diye düşünüyorum, ya bunlar tok satıcı ya da dolandırmaya insan arıyorlar. Yanlış mı düşünüyorum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#enpara #enparacom evet arkadaşlar sabahın 6'sında internet üzerinden kartımdan para çekilmeye çalışıldı, kartım internet alışverişine kapalı ve hesabımdaki para vadeli hesapta duruyordu. Vadesizde de 1küsür tl kalmıştı. İnternet kullanımına kapalı olduğundan çekemediler, saat 8 de 2. bir girişim oldu yine çekemediler doğal olarak , saat 12 de 3. bir girişim oldu veee yine çekemediler...

Uykumu aldıktan sonra, müşteri hizmetlerini arayıp bilgiler çalındı olarak kaydettirerek yeni kart göndermelerini istedim. Ve mastercard ile çalışmalarını istediğimi de bildirdim. Bunu değerlendirilmek üzere ilgili birimlere iletileceğini söyledi...

İş bankası ile yaşadığım dolandırıcılık olayından sonra enparanın internet kullanımına kapatıp açma seçeneği sayesinde 2. bir dolandırıcılık durumundan kıl payı kurtuldum.

Açıkçası her iki kartta da kullandığım yerler arasında nereden sızıyor bu kart bilgilerim diye şüphe ettiğim herkesin bildiği skandallarıyla ünlü bir otobüs firması ve herkesin kullandığı bir online alışveriş sitesi var. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

#akış #opera #operaneon çok garip olmuş, özellikle web'de gezinirken tarayıcı araçlarının arama çubugunun üstte-sağda-solda yer kaplamasını sevmeyen biri olarak ekranı çok dar olan bu neon oldukça futuristik, görsel olarak doyurucu ama o kadarı da fazla dedirtiyor bana. Eeeey opera bu işlerle uğraşıcağına mevcut browserlarını geliştir.
Android uygulaması da çok değişmiş, onu da beğenmedim ne yazık ki...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • gr8time @gr8time

    Yaklaşık 2 aydır kendi vpn'inini kullanarak google dahil hiçbir siteye giremiyordum.Bu neon'u yükledikten sonra dönüp baktım düzeltmişler. Benim için pek muazzam iyi değildi yani. Firefox kullanmaya devam ettim.

#enpara #akış #haberinizolsun

Geçenlerde enpara'ya görüş öneri bölümünden kısa bir mesaj atmıştım, mesajımda parmak izi ile giriş ve kredi kartı isteğimden söz etmiştim, geri dönüşlerinde ise şöyle bir yanıt aldım:
""
Tüm bankalara yapılan yasal bir bildirim ile mobil bankacılık uygulamalarına şifresiz giriş yapılmasına imkan veren tüm özelliklerin kaldırılması talep edildi. Bu sebeple bizden yoğun bir şekilde talep edilen "Touch ID ile giriş" özelliğini cep şubemize ekleyemeyeceğimizi üzülerek bildirmek isteriz.

bla bla bla

Kredi kartı ürünümüzün olması yönünde birçok müşterimizden talep alıyoruz. Yönetim ekibimiz önümüzdeki sene bu konuyu tekrar değerlendirecek. İlgili önerilerinizi de yönetim ekibimizle paylaşıyoruz.
"""
Kredi kartını şahsen çok önemli buluyorum, internette çoğu site debit desteklemiyor, apple music uygulaması bile debit kart istemiyor... gibi gibi. Hele bir de kartın limitlerini aynı debit karttaki gibi ayarlayabilirsek çok iyi olacaktır. Tabi ki kredi kartı olduğu için limitlerin üstünde değil alt limitlerle oynanabilir olacaktır. Örnek: aylık 300tl sınır, internetten alışveriş yapılabilsin ....

BeğenFavori PaylaşYorum yap