Hepsiburada'dan bir monitör almak hatasına düştüm. Ürünü 15 mayısta satın aldım ama henüz elime geçmediği gibi mng kargo bana ürünü 1 haziranda teslim ettiğini iddia ediyor. Bir haftaya yayılan bir süreçte kendilerine her noktadan bilgi verdim. Hiçbir şekilde sorun çözülmedi. Şuan ne monitörüm var ne de paramı geri alabildim. Neredeyse her gün mesaj atıp ne olacak bu iş demekten sıkılıp önce banka aracılığı ile harcama itirazında bulundum, sonra da tüketici hakem heyetine gittim. Bir ay önce bilgisayar toplama hevesiyle alışveriş yaptım ve şuan sinir krizi geçirecek duruma geldim. Sistemi zaten ucu ucuna toplayabilmiştim. İade süreci 6 ayı bulacak gibi görünüyor. Satın aldığım monitör aoc 24g2u idi, ancak şuan öyle bir monitör alma ihtimalim dahi yok. Sizden monitör tavsiyesi istiyorum; bütçe maksimum 700 tl ve mümkünse ASLA hepsiburada linki olmasın. Ama örneğin 1000 liraya efsane bir monitör varsa ve çoklu kredi kartıyla ödeme kabul eden bir sitenin linkiyse ona da talibim.

#Hepsiburada #MNGkargo #monitörtavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 21
 • Batuhan @achfighter

  MNG kargo takip sonucu ekranının ekran görüntüsünü ve kağıda çıktısını falan alın. Linki de bir dosyaya yapıştırıp saklayın. Kolay gelsin.

 • Fırat @godknowsus

  HB son dönemde acayip pişmanlık. 3 üründen 2si asla gelmiyor ya bir sekilde kargo iade gönderiyor ya da hiç yola çıkmıyor. Eskiden olsa böyle durumlarda hediye çeki falan verirlerdi, artık o da yok yüzsüz yüzsüz cevaplar veriyorlar onun yerine. Son 2 yıldır müsteri memnuniyeti sıfır gerçekten.

 • Ergin GİRGİN @ucandoktor

  Malesef daha dün bu sorunu yaşadık. Gittigidiyor üzerinden aldığımız ürün Mng kargo ile geliyor, bana teslim ediliyor ama benim haberim yok. kamera kayıtlarına da baktık ne kargo gelmiş ne bişey. Zaten iş yeri sabah saat 08:30 ila akşam saat 22:30 arası açık. Sürekli ben ve bir kaç kişi daha bulunuyor. Bakalım süreç nasıl işleyecek göreceğiz.

  • flynn @flynn

   Zaman kaybetmeden harcama itirazında bulunun ve tüketici hakem heyetine gidin. Ben bugün hepsiburada'ya kallavi bir şikayet yazıp süreci oradan devam ettireceğimi söyledim.

  • Ergin GİRGİN @ucandoktor

   @flynn Bankaya yapmış olduğunuz harcama itirazı bir sonuç verdi mi? Ya da şöyle sorayım, tek başına bir işe yarıyor mu?

  • flynn @flynn

   @ucandoktor Para genelde provizyonda oluyor, banka sizi haklı bulursa firmaya sormadan paranızı geri veriyor. Benim aynı gün kargo diye alınan ama 15 gün boyunca kargolanmayan paketim olmuştu. Satıcı yine hepsiburada idi, hiçbir şekilde iptali kabul etmediler ben de tartışmayıp harcama itirazında bulundum. Banka beni haklı buldu ve paramı geri verdi. Bundan hemen sonra da ürünü kargoladılar ben de onlara iade ettim.

  • Ergin GİRGİN @ucandoktor

   @flynn İşte banka burada, kargo tarafınıza teslim olmuştur diyebilir. Tüketici hakları mahkemesi yolu göründü gibi. Bakalım. Satıcı iade oluşturun, biz yardımcı oluruz dedi. Satıcı gayet yardımsever ve her konuda yanımızda.

  • flynn @flynn

   @ucandoktor Ben burada hepsiburada'ya belki gereğinden fazla yüklendim ama asıl suçlu kargo şirketiydi. Hepsiburada hiçbir şekilde satış sonrası destek vermediği için gazabıma uğradı. Ama böyle de olması gerekiyor maalesef. Çünkü bir şeyler alırken gidip de akakçe üzerinden en ucuz yerden almıyorum. Hepsiburada, Amazon gibi büyük şirketleri tercih etme sebebim bu. Bu yüzden müşteri hizmetleri konusunda iyi olmak zorundalar. Artık muhtemelen kendilerini kullanmam o ayrı tabi. Size de tekrardan geçmiş olsun, benim kargom kayboldu/çalındı muhtemelen ancak altında imzam olmadığı için mng pek bir şey diyemez. Tüketici hakem heyeti yaklaşık 6 ay sonra beni haklı bulur ama o sürede bekleyeceğim. Monitör bütçem bir anda üçte biri oranında azaldı çünkü paramı iade etmediler. Yazık oldu.

  • Ergin GİRGİN @ucandoktor

   @flynn Çok geçmiş olsun. Vergiler+dolar kuru farkı+enflasyon zamları bütçeniz iade edilse bile malesef alım gücünü eritiyor. Bu işlerin bir şekilde standarda bağlanması gerekiyor.

  • flynn @flynn

   @ucandoktor Ben bir ay kadar önce dolar çıldırdığı zaman sistem topladım. Şuan dolar sakin ve fiyatlar neredeyse aynı. Var bu işte bir gariplik.