Önümüzdeki günlerde Kablonet başvurusu yapacağım Kurulumunu aşağıda yazıldığı gibi yaptırmak istiyorum.
- Misafir odasında modem ve HD kutu çalışacak(Yatılı misafir olmadığında).
- Gerektiğinde modemi oturma odasına taşıyabilmeliyim. Aynı zamanda misafir odasında da HD kutu çalışmalı. Aslında modemin her zaman duracağı yer misafir odası. Sadece yatılı misafir geldiğinde modemi oturma odasına almam gerekiyor.
- Mutfakta Analog TV çalışacak.

Yukarıda yazdığım maddelerin daha iyi anlaşılması için modemin farklı odalarda çalışma durumlarına göre tesisat şemalarını ekliyorum.

Not: Misafir odası ve oturma odası arasında uydu için kablo tesisatı mevcuttur.

Böyle bir kurulum yaptırmam mümkün mü? Bu şekilde kurulum yapıldığında Splitter1'den sonra modeme giden kablolarda ek olacağından interneti etkileyecek sinyal kaybı yaşar mıyım? Bu konu hakkında fikirlerinizi yazarsanız memnun olurum.

#kablonet #kurulum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Telekom 24Mbit Sınırsız Hipernet kullanıyorum. Herhangi bir kopma, hız düşümü yaşamadan kullanıyorum. Şubat 2020 de taahhüt bitiyor. Oturduğum binada (Bolu) KabloNet altyapısı yeni kuruldu. 100 Mbit Akıllı Sınırsız tarifesine geçmeyi düşünüyorum. Fakat KabloNet'teki pinglerin yüksek olduğunu öğrendim. Çeşitli sunuculara hız testi ve traceroute testleri yaptım. Aşağıda sonuçları görebilirsiniz. Karşılaştrıma olması açısından sizden de aynı testleri yapmanızı rica ediyorum. Özellikle Bolu ve çevresinde kullanan varsa çok iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dizüstü bilgisayarımı SSD ile Windows 7 yüklenmiş olarak kullanıyordum. Windows 10 a yükselttikten sonra etkinleştirdim. Daha sonra temiz kurulum yaptım. Etkinleştirme problemi yaşamadım. Şimdi SSD'yi çıkarıp HDD takıp Windows 10 kurarsam etkinleştirme aşamasında sorun yaşar mıyım?
#Windows10

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nokia Lumia 530 telefonum şarj yapmıyor. Telefonu prize taktığımda resimdeki gibi uyarı veriyor. Telefonun şarjı tamamen bitmişti. Bu nedenle kapalı olarak bir saate prizde beklettim fakat herhangi bir değişiklik olmadı. Şarj tamamen bittiği için telefonu açamıyorum. Bu sorunu düzeltmem için ne önerirsiniz. #akış #nokiaLumia530

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba. Asus N51Vf laptopun harddiskini 128 GB Sandisk SSD ile değiştirdim. Windows 7 Home Premium kurdum. Aşağıda verdiğim adresteki sayfada SSD optimizasyonu için bazı ayarlar tavsiye ediliyor. Bu ayarları yapmam gerekli mi?

http://www.thessdreview.com/ssd-guides/optimization-guides/the-ssd-optimization-guide-ultimate-windows-8-edition/

#SSD #optimizasyonlar

The SSD Optimization Guide Ultimate Windows 8 (And Win7) Edition

At this point in the game, SSD optimization is nothing new to technology and has become a very popul...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • gursuogr @gursuogr

  enpedi de nonpasaran usta @leventp kadar saygı duyduğum güzel bir üstadtır. kendisi zaten zibil gibi yabancı kaynağı takip edip derler yazılarını. onun ssd rehberini "KENDİ ŞARTLARINA GÖRE" uygula. Her cihaz aynı tepkileri vermeyebiliyor 1-2 maddeye onları da yazdı zaten. Mesela benim cihazımda ssd dizin indexlemeyi kapatınca sapıtmıştı milletinki coşmuş hızlanmış falan. SSD'nin senkron bellek asenkron bellek olmasıyla falan bile alakalı. Kısaca nonparasan usta enpedi.com windows mevzusunda çok iyidir onun rehberinden faydalanabilirsin. @burakbayraktaroglu na link için teşekkürler.

 • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

  Enpedi çok güzel bir siteymiş, haber verdiğiniz için teşekkürler! Bana da çok fazla laptop satın alma tavsiyesi vs istekleri geliyordu, artık kestirmeden enpedi'ye yönlendirebilirim:)

 • Erhan @erhtun

  @burakbayraktaroglu ve @gursuogr verdiğiniz sayfada çok açıklayıcı bilgiler var. Site genel olarak çok güzel. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

 • Erhan @erhtun

  Windows 8.1 lisanslı olmadıktan sonra Windows 7 ile devam etmeyi tercih ederim.

Ubuntu 14.04'a geçmek istiyorum. Ubuntu 14.04 için tavsiye edeceğiniz disk boyutu nedir? Resim, video, dökümanlarımı diğer bölümde saklamak istiyorum. Ubuntu'yu yüklediğim bölümde sadece Ubuntu çalışacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap