İninal Kart

Geçtiğimiz haftalarda almış olduğum ininal kartla yaşadığım tecrübeleri sizinle paylaşmak ve kart hakkında detayları yazmak istedim.

İninal Kart sadece internetten kolayca ve güvenli alışveriş yapılabilmesi için yapılan bir kart değil bu kartla MasterCard logosu gördüğünüz her yerden alış veriş yapabilirsiniz ki kredi kartı geçen her yerde de MasterCard geçer.İninal kart bir kredi kartı değil ön ödemeli bir karttır yani yüklediğiniz kadar parayı harcarsınız. Diyeceksiniz ki "Eee biz buna para yatırıp kullanabileceksek gidip neden nakit alışveriş yapmayalım ?" Dediğim gibi internetten alışveriş yapmak için. İninal kartı yaş farketmeden herkes alabilir ben 14 yaşındayım ve bu kartı genellikle steam ve origin gibi dijital oyun satan sitelerden babamın kredi kartını kullanmadan oyun satın alabilmek için ve bazen internetten alışveriş yapmak için aldım.Bu kartı size farklı konu başlıklarında anlatmak istedim daha anlaşılır olması ve isteyen istediği konuda bilgi alması için.
İninal Kart Hakkında Kısa Bilgi
İninal Kart yıllık hiçbir ücret gerektirmez sadece aylık 1 tl’lik bir ücreti vardır ki oda kartınızda para olmazsa kesilmez. Diğer aya geçseniz bile geçen ayın ücreti kesilmez.Kartınızla 3D Secure güvenlikli işlemlerde yapabilirsiniz.Zaten kartın arka planında İNG Bank var. Kartınızın 2000 tl limiti ama bu sizin ve benimde daha önceden sandığımız gibi değil.Kartınıza toplam 2000 tl yükleyebilirsiniz. 2000 tl yükledikten sonra kartın ömrü bitiyor yenisini almak zorundasınız.
Kartınızdan yüklediğiniz parayı geri çekemezsiniz. Kartı aldığınızda genellikle 2 yıl kullanım süresi oluyor yani son kullanma tarihi.
İninal Kartı Satın Alma
İninal Kartı satın almak çok kolay.Dilediğiniz Migros,Migros Jet,Tansaş,Teknosa,D&R,Petrol Ofisi(Yakında) ve PTT bayilerinden herhangi birinden alabilirsiniz.Kartı Migros'dan aldım.Kartın ücreti 5 tl ve isterseniz alırken en az 25 tl yükleye bilirsiniz.Böylece kartın toplam ücreti 30 tl oluyor.
İninal Kartı Aktif Etme
İninal kartınızı kullanmdan önce yapacağınız son şey kartınızı aktif etmek.Kartı aktif etmek için ininal.com'a girmeniz yeterli.Siteye girip kişisel bilgilerinizi yazıp üye olduktan sonra kart numarasını vs. yazın daha sonra kişisel bilgiler alanına yazdığınız gsm numaranıza onay kodu gelecektir. Onay kodunu yazıp kartınızı aktifleştirebilirsiniz.
İninal Kart’a Para Yükleme
Kartınıza Ptt/Ptt Matik, Migros/Migros jet, ve tansaş üye iş yerlerinden nakit yükleyebilirisiniz.Migros ve Tansaş hakkında pek bilgim yok fakat ptt matiklerden yükleme yaptım. Pttmatiklerden dilediğiniz kadar para yatırabilirsiniz. Makbuz isterseniz işlem ücreti kesiliyor. Kartınıza tek seferde 300 TL yükleyebilirsiniz. Kartınızın 2000 tl limiti ama bu sizin ve benimde daha önceden sandığımız gibi değil.Kartınıza toplam 2000 tl yükleyebilirsiniz. 2000 tl yükledikten sonra kartın ömrü bitiyor yenisini almak zorundasınız.
İninal Kart’nızla Alışveriş Yapma
Kartınızla MasterCard geçen her yerde alışveriş yapabilirsiniz.Ben şuana kadar internetten ve birkaç yerden alışveriş yaptım.İşte buda döküman. Bu dökümana ininalın sitesinden kart numaranızı girerek görüntüleyebilirsiniz.

İncelemem de burda son buldu artık eksiklerim vardır biliyorum. Sormak istediğiniz sorular varsa lütfen sorun yardımcı olmaya çalışırım. Çok fazla fotoğraf koymadım hatta bir tane koydum siz zaten internetten bulabilirsiniz diye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8