#TeknoYardım

Çok uzun süredir internet ile alakalı bir durumum var. Fiber 100mb internet kullanıyorum.
Kablolu bağlantıda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Ancak kablosuz olarak bağlandığımda hem problem yaşıyorum. Sık sık internt kopmaları ve bağlanama sorunu yaşıyorum.

Aslında bağlantı kopması olmuyor. (Bağlı, Güvenli) olarak gözüküyor ama internet bağlantsı yok. Notebook ile de aynı sorunu yaşıyorum, evdeki telefonlarla da. Ama kablolu bağlantıda herhangi bir sorun yaşamıyorum. Sorunun modemden kaynaklandıını düşünüyorum ama Servis Sağlayıcımı arıyorum Sorun modemde olsa kablolu bağlantıda da problem yaşarsınız diyor.(ben bi alaka göremesemde derdimi anlatamıyorum)

Sizce sorun ne olabilir, nasıl çözebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

#Redbox hakkında bilgisi olan/kullanan var mı?

Ben işyeri için alacağım. Yeni tuttuğum işyerinde ne fiber ne adls #İnternet falan hiçbir şey yok.
Paket servis yapan cafe/restoran olduğundan sadece yemek sepetine girmek için alacağım. Boş vakitlerde de Youtube'dan video yada twitch'den yayın izlerim arada.

Öncelikle sormak istediğim stabil kullanabilir miyim? Evet biliyorum mobil hat üzerinden olduğundan; baz istasyonuna bağlı birşey ama, kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. çok sıkıntı yaşanıyor mu?
Birde alt paketten üst pakete geçiş yapabiliyor muyuz? RedBox 200 alıp; daha sonra RedBox Limitsiz'e geçiş yapabiliyor muyuz? 200GB'ın yetmeyeceğini düşünüyorum çünkü. Ama denemeden de almak istemiyorum. 15mb'inde yetip yetmeyeceği konusunda şüphelerim var.

Ama dediğim gibi asıl kullanım amacım yemeksepeti siparişi almak. Yoğun saatlerde tarayıcıyı açamayacak kadar yavaşlamaması en önemli önceliğim olacak.

Birde hep taşınabilir ev interneti olarak geçiyor. Yine şahıs adına alacağım(şahıs şirket ama işyerinde kullanacağım. Herhangi bir sıkıntı olur mu?

#superbox 'a da bakıyorum ama arada fiyat farkı var. Bu adrese TTnet ADSL bile bağlatamadığımdan dolayı çok bir alternatifim kalmıyor. Önerir misiniz?

Birde sanıyorum başvuru bayiden yapılıyor. İnternet sitesinden başvuru yaptığımda; alt yapı yok tarzı bir hata veriyor.(sanıyorum redbox başvurusu alınmıyor internet üzerinden)

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Omer @omerf97

  Superbox kullaniyodum. Yogun saatlerde cok yavasliyodu

 • Serdar ALTUN @serdars

  Duruma göre stabil. Şöyle ki evde 10 mbit veriyor, iş yerimde 30-40 mbit arası. 200 gb alırsanız sonra limitsize geçebiliyorsunuz. Ama bu sefer hızınız max. 15 mbit oluyor.
  Superbox kullanıyordum, son zamanlarda hız çok düşmüştü. Şimdilik Vodafone' da iyi gibi.

  • Dinçer Ecevit @dincerecevit

   Evet; mallesef bu sebepten dolayı şüphelerim var zaten. Siz kullanıyor musunuz? Limitsiz paket ise; 15mbit'i veriyor mu? Yoksa 15mb'e kadar deyip 3-4'de mi kalıyor.

   15 mbit'de kurtarır gibi düşünüyorum ama işte şüphelerimde var:). Oyun v.s olmayacağından dolayı, problem olmaz sanırım.

   Sonuçta ADSL'de bağlatabilsem alacağım hız max. bu hız olacak.

  • Serdar ALTUN @serdars

   @dincerecevit vodafone normal hat ile deneyin, düşük değer almıyorsanız bunda da almazsınız. Ancak kimse garanti veremiyor. Superbox ile aynı yerde ilk zamanlar 250 mbit hız alabilirken son zamanlarında 1 mbit bile alamıyordum. Vodafone şimdilik iyi ancak ilerisi meçhul.

  • Vedat Şar @vedo

   @serdara00 Şu an redbox kullanmaktan memnun musunuz acaba? Superbox fiyatları çok yükseldi Redbox'a yönelmeyi düşünüyorum da.

  • Serdar ALTUN @serdars

   @vedo Redbox çok değişken maalesef. Ben ilk alanlardanım, o yüzden adres değişse bile çalışıyor, yeni alanlarda maalesef 30 TL fark vermek gerekiyor. Çekim konusu ayrı bir olay. Mesela uşak-artvin arası yolda kullandım hiç bir kopma yaşamadım. Uşak şehir merkezinde konuma bağlı olarak 20-25 mbit arasında hız alıyorum. Şu anda bir dağ köyündeyim, normalde çekmez diye düşünüyordum ama en azından 8 mbit hız alabiliyor. Sonuç olarak sadece sürekli seyahat halindeyseniz tavsiye ederim. Kesinlikle vdsl veya fiber ile yarışamaz.
   Not: vodafone modemini değil, tp-link m7350 taşınabilir modemi kullanıyorum.

  • Vedat Şar @vedo

   @serdara00 Ben aynı il içerisinde iki adreste kullanıcam eğer alırsam. Bahsettiğiniz hızlar benim için yeterli, zaten iki adreste de altyapı yok biri köy biri şehir merkezi. Peki deneme yapıyorlar mı ilk başta gelip. Yoksa tahhütten sonra mı gelip kuruyorlar?

  • Serdar ALTUN @serdars

   @vedo bende iş yeri adresimden dolayı deneme yapmadılar. Normalde deneme yapıyorlar ve taahhüt imzalıyorsunuz.

 • Dinçer Ecevit @dincerecevit

  Gitmedim, müşteri hizmetlerini aradım. İnternet bağlantısı için sabit telefon bağlatmak istediğimi söyledim. sistemde gözükmediğini söylediler. Sonra kayıt açtıklaırnı belirttiler dönüş yapacaklarını söylediler. Sonra arayıp; işlemin gerçekleşmediğini söylediler.

  Bende çok anlamadım. Dükkan apartmanın altında. Üstünde daireler var. Hiçbirinde internet yok anladık da telefonda mı yok. 25 daireli apartmanda anlamadım.