Tidal

Sanırım bir çoğumuz online music dinleme programı kullanmışızdır. Spotify, Itunes, Youtube music, deezer, soundcloud gibi. Bunlardan bir tanesi de Tidal. Tidal programını ben geçenlerde keşif ettim. Açıkcası ilk ay ücretsiz üye olurken kredi kartı bilgisi istemesi ise bana biraz sıkıntılı bir durum gibi geldi. Biraz şüphelenmedim değil açıkcası. Ancak okuduğum yorumlardan sonra sanal bir kredi kartı oluşturup bununla üye oldum.
Öncelikle şunu belirteyim sitesi üzerinden " http://tidal.com/ " örnekler dinleyip bir fikir sahibi olabilirsiniz. 50 mb. olan programı indirip programın ayarlar kısmına baktım. Akış kısmında "Normal / Yüksek / HiFi (Kayıpsız Ses.) / Master (En iyi ses deneyimi)" var. Master'ı işaretledikten sonra yanında "M" işareti olan şarkıları dinlemeye başladım. Açıkacası şunu söyleyebilirim. Müzik konusunda iddalı bir kulağa sahip değilim ancak "M" olan şarkılarda gerçekten ses çok fark ediyor. Ve şarkı gerçekten sanki başka bir boyuta geçiyor. En azından benim düşüncem bu. Tidal'ın 2 farklı üyeliği mevcut. Bunlar Premium ve HiFi. Sitesinde yazdığına göre 58 milyon şarkı ve 240.000 video var. Eğer evinizde iyi bir ses sistemi veya iyi bir kulaklığınız var ise sanırım üye olmak isteyebilirsiniz. Ben masaüstünde Creative SB X-Fi ve Z906 sistem ile gerçekten ses deneyimini çok daha iyi yaşadım diyebilirim. Masaüstü programının bazı eksikleri olduğunu gözlemlesem bile açıkcası büyük eksiklikler değil. Kısaca bence en azından bir şans verebileceğinize inanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

CVS DN 9002 8 IN 1 Akıllı Kumanda (DN 9002)

Yaklaşık 5 yıldır kullandığım Logitech Harmony 650 universal kumandamın ekran tuşlarından önce 3, sonra 4, ardından 1 numaralı tuşlarının arızalanıp, tamir konusunda da maalesef bir sonuç alamadığım için yeniden bir universal kumanda arayışı içine girdim. Logitech her yönü ile mükemmel olsa da maalesef fiyatının (bana göre) uçmasından dolayı başka bir kumanda almaya karar verdim. Bu konuda maalesef çok net bilgiler bulamadım.
Sonunda fiyatının ucuz olmasından dolayı "CVS DN 9002 8 IN 1 Akıllı Kumanda (DN 9002)" denemek için almaya karar verdim. Alırken açıkcası pek fazla bir beklentim yoktu. Sonuçta fiyatı Logitech ile karşılaştırıldığında bedava resmen.

Tanıtmaya çalıştığım cihazlar;
Tv : LG 55" LW5500
Uydu : Next
Ses Sistemi : Logitech
Vantilator : Ufo ATTFI-01
Led : Şerit Led Uzaktan Kumandalı

Kumandaya elinizde bulunan kumandaya tanıtmanın 3 farklı yöntemi var.
1. Kullanma kılavuzunda ki kodları deneyerek. Doğru kodu bulduğunuzda sorunsuz olarak çalışıyor
2. Akıllı kumanda ile kumandanızı karşılıklı olarak getirip bırakıyorsunuz, cihaz test ederek buluyor
3. Manuel olarak tek tek tuşları kendiniz tanıyorsunuz.

Tek tek kodları deneyerek tv ve uydu cihazını 5 dakika da tanıttım. Sorun çıkmadı.
Ses Sistemi, vantilator ve led kumandasını ise tek tek manuel olarak girdim. Ses sistemi 6, vantilator 6, led ise 8 (farklı renkler için) tuş bulunmakta idi.

Artıları:
+ Kullanım kılavuzunun açıklaması çok yeterli hatta fazla yeterli bile diyebilirim.
+ Hafif ve 2 küçük pil ile çalışıyor
+ Pil bitse bile hafızaya alınan tuşlar bozulmuyor.
+ Fiyat / Performans olarak hakkını veriyor.

Eksileri
- Birde ufak bir ekran olsa bile güzel olurdu. O anda ki aktif olan kumanda görebilir
- Kumanda biraz daha büyük olabilirdi. Tuşlar bana göre ufak ve çok yakın olması
- Kumanda bozulduğunda yeni bir kumanda aynı işlemleri yapma zorunluluğu.
- Yazılımsal olarak hafızaya aldığınız tüm bilgiler bilgisayara aktarılamaması

Benim gibi fazla kumandanın ortalarda durmasından hoşlanmayanlar için "Universal Kumanda" olayı olmazsa olmaz bir cihaz.

Ürün Bilgisi :https://www.cvs.gen.tr/cvs-dn-9002-8-in-1-akilli-kumanda-439
Kullanma Kılavuzu : https://dinc.com.tr/KK/DN9002kk.pdf

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap