Sekmeler arası geçiş yaparken, anlık olarak ekranda şu şekilde yeşil kısımlar beliriyor. 1 saniyeyi bulmadan düzeliyor. Genellikle video playerlarınlarında bu problemi yaşıyorum. Edge kullanıyorum, Chrome'a geçtiğimde yine aynı sorunu yaşıyorum.

Thinkpad E585 kullanıyorum, Ryzen 5 2500U Vega 8 Grafik arabirimi var.
APU driverını kaldırdığımda düzeldi. Lenovo'nun Vantage yazılımıyla APU driverını tekrar yükledim yine aynı sorun var. Başına gelen var mı? neden olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Realme 3 pro kullanıyorum, örneğin Whatsapp'tan birine fotoğraf gönderdiğimde, fotoğrafı efekte bulamış gibi gönderiyor. Adeta fotoğraftaki Seda Sayan gibi görünüyor.
Ancak web whatsappa girdiğimde fotoğrafın gayet normal olduğunu gözlemiyorum.
Sadece Whatsapp'ta da değil, aynı şey instagram içinde geçerli, bunun hakkında bilgisi olan var mı? özellikle @umtk ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Umut Koçak @umtk

  Anlattığınız benzetmelerden durumun ne olduğunu anlayamadım.

 • Berkayismus @berkayismus

  şöyle söyliyim; örneğin whatsapp görüşmesinde fotoğraf gönderiyorum. Telefondaki whatsapp sohbet penceremde fotoğraf güzellik efektinin zirvesine dayanmış gibi görünüyor. Sivilce yok, bembeyaz un gibi bir surat. Ancak web.whatsapp'a girdiğimde fotoğrafın gayet doğal olduğunu görüyorum. Sivilceler vb. her şey var.

 • Berkayismus @berkayismus

  bunu arkadaşıma da sorduğumda, "bende gayet normal gürünüyor" diyor. Acaba beta sürecindeki karanlık mod mu buna sebep oluyor diye kapattım, yine aynı. Yani ben sosyal medya kullanarak bir görsel gönderdiğimde olması gerektiği gibi görmüyorum görselleri.

 • 3dfx @3dfx

  screenshot atin, telefon farkli mi gösteriyor görelim.

  söyle bir durum olmasin. bu cinli telefonlarin kamera uygulamasi sormadan etmeden böyle filtre gibi biseyle surati pürüzsüzlestirmeye calisiyor. tuhaf bir efekt cikiyor. whatsappin kamerasi ise büyük ihtimal bunu yapmadigindan size whatsappte fotograflar degisiyor gibi geliyor.

  • Berkayismus @berkayismus

   sıkıntı şu; fotoğrafı SS aldığımda ve atıyorum bi yere gönderdiğimde fotoğraf karşıda yine normal görünüyor. Sadece telefon ekranımda garip görünüyor.Yani SS almak aklıma geldi, buraya atarsam bir fark göremeyeceksiniz. Sorun benim telefonumda ama neyle alakalı çözemedim.

22 Ağustos perşembe günü Hepsiburada aracılığıyla nethouse adlı firmadan Lenovo Ideapad 330 marka/model laptop satın aldım. 23 ağustos cuma günü kargo sürat kargo Cemaliye şubesine ulaştı. Şubeyi aradığımda dağıtım olmayacağını, şubeden teslim almam gerektiğini söylediler. Şubeye gittiğimde ise ürün benden önce tanımadığım bir kişiye kimlik dahi sorulmadan teslim edilmiş. Ben bunu öğrendiğimde çıldırdım tabi. Güvenlik kameralarını incelediğimizde şahıstan kimlik alınmadığı, imza alınmadığı açıkça belli oluyor. Şubede kargoyu teslim eden şahısın iddaa ettiğine göre teslim alan şahıs adımı ve semtimi beyan etmiş.

Yaptığım şeyleri sırayla yazıyorum.
-nethouse firmasını aradım ve durumu izah ettim. Kargo şubesini arayıp bana döneceklerini söylediler.Sonrasında 3 günlük araştırma süresinden bahsettiler.
-hepsiburadayı arayıp "kredi kartı ödeme iadesi" talep ettim.48 saat içerisinde döneceklerini söylediler.
-sürat kargo çağrı merkezini arayıp durumu izah ettim, işlem yapacaklarını söylediler.
-karakola gittiğimde yapacakları bişey olmadığını tüketici hakem heyetine gitmemi söylediler. Haftasonuna girildiği için gidemedim.
-bankamı arayıp kredi kartı ödememin iptalini ve iadesini talep ettim. 10 gün içerisinde sonuçlanacağını söylediler.

Pazartesi günü sabah ilk işim tüketici hakem heyetine gitmek olacak. Böyle bir şey başına gelen var mı? Varsa ne kadar zamanda mağduriyetim giderilir? Ek olarak bişey yapmam lazım mı, lazımsa ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız yaşadığım stresi hafifletmiş olurum, teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 28
 • Ufkabakan @ufkabakan

  Takipteyim, muhtemelen Kargo Firması ve HB-Nethouse kendi aralarında bunu çözecekler, size yeni ürün gönderilir ama iş teslimatı yapan firma personeline patlar.

  İçeriden bilgisi olmadan bu işin olması da mümkün değil. "Lenovo" kutusunu gören "depo/bölge dağıtım" da çalışan bir kargo personeli barkodun resmini ve alıcı bilgisinin resmini çekip, bu işi yapabilecek kapasitedeki iş birlikçisine bilgi verdi. Oda gidip teslim aldı.

 • Berkayismus @berkayismus

  Tüketici Hakem Heyetine gittim. Kendileri burada işin uzar, bu nitelikli dolandırıcılığa girer diyip savcılığa gitmemi söylediler. Savcılığa gittim ve suç duyurusunda bulundum. Ardından sürat kargoya bilgi verdim. Nethouse adlı firmayı arayıp savcılığa gittiğimi mağduriyetimin acilen giderilmesini söyledim. 7 iş günü içerisinde iade yapacaklarını söylediler. Bir gelişme olduğunda burayı güncelleyeceğim, herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

 • Gorunmez @gorunmez

  Hakem vs hiç uğrama doğrudan k.kartı devreye sok benimde başıma geldi 45 gün süren bar ters ibraz adı alrında sitesinden formunu indir eposta ile gönder faks çek sube bırak açıklamasını yap ürün aldım teslim edilmedi de zaten takip den de bakacaklar banka sanal pos sahibi hb ye sorar savunma filn senin aldığını kanıtlayamayacak sürattan döküm isteyimce imza için yada kamera yani sen kazanıyorsun 60 günü bulabiliyor ama garanti yöndem başın ağrımıyor tek 1 yere anlatıyorsun aradan çekiliyorsun hb tutuşup kovalıyor sonrasını

 • Berkayismus @berkayismus

  Hepsiburada gün itibariyle iademi gerçekleştirdi. Bedeli de Sürat Kargodan tazmin ettiklerini söylediler. 12 günde çözülmüş oldu.