Paylaş Paylaş

Telefon Satın Alma ve Piyasa Rehberi - Şubat 2021

Şubat ayı telefon önerileri ile karşınızdayız.

00:00​ Başlangıç
00:36​ 2000-3000TL arası telefonlar
03:46​ 3000-4000TL arası telefonlar
05:15​ 4000-5000TL arası telefonlar
08:30​ 5000-6000TL arası telefonlar
09:44​ 6000-7000TL arası telefonlar
10:24​ 7000-10.000TL arası telefonlar
13:51 10.000TL üstü telefonlar
15:40 Fantezi objeleri
16:48 Ekstra konular
17:55 Kapanış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TeknoStil @teknostil

  Bazen de insan "Ya acaba benim telefonum hala tavsiye edilen telefonlar arasında mı?" düşüncesiyle izliyor. Merak işte. 😀

 • kei @kei

  bu ay içinde telefon alabilirim bu video iyi oldu.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  @umtk TLC 10L telefonu aldım ofis için 2100 tl listeye girmeli bence.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Mi 6 dan selamlar. Daha uzunun süre selam yollarım burdan.

 • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

  @umtk Türkiyede üretime geçilen cihazlar ne zaman piyasaya gelir? Fiyatlar ne zaman olumlu etkilenir? Piyasadan duyumunuz var mı bu konuda. Dolar nereden nereye geldi ama tüketici elektroniği halen eski seviyeye dönmedi.

 • zaferce @zaferce

  Telefon önerilerini yakından takip ediyorum. Çok da beğenerek izliyorum. Telefon alacağım da yok, bana ne telefonu alayım, diye soran da yok ama işte nedense ilgimi çekiyor, seyrediyorum. Gecikince meraklanıyorum falan. Bir iki şeyi dikkatinize sunmak istiyorum.

  Öneriler esnasında telefonların ekran boyutundan hiç bahsedilmiyor. Aynı listede 4.7 inçlik telefonla 6.7 inçlik telefon aynı sırada geçip gidiyor. Veya Apple telefonlar bile kendi içlerinde kıyaslanırken iPhone SE ile 11 kıyaslanırken sadece pil ömrüne değiniliyor. Oysa ekran ebatları arasında hayli fark var. Ben ekran ebadı diyorum ama ekranın boyutu yanında telefonun kasasının ebadı da önemli aslında. Yani ekranı büyük olsun ama kasası bu ekran ebadına kıyasla küçük olsun istiyoruz. Gerçi SE, 8 Plus filan gibi telefonlar dışında ekran kasa oranı çok kötü model pek yok. Telefonlar kıyaslanırken ekran boyutlarına da değinilirse, sayı vermeye de belki çok gerek yok zaman uzarsa diye, en azından belirgin biçimde rakiplerinden daha küçük veya daha büyük ekrana sahip olan modeller işaret edilebilir. Mesela bu son videoda Mi Note 10 Lite ile Mi 10T arasındaki farka değer mi? sorusuna bakarken ekran boyu önemli ölçüde farklı mı, değinilmiş olmasını isterdim. AMOLED IPS farklarına bu sefer pek takılmamışsınız, anlaşılan bize de pek takılmamayı öneriyorsunuz. 🙂

  Fiyat segmentlerine, taşa yazılmış değiştirilemez kategoriler muamalesi yapmamıza gerek yok. Birkaç aydır 7 – 10 bin tl arasında çok fazla model var mesela. Belli ki Murat Gamsız’ı da rahatsız ediyor. Haklı tabii. Anlatılması zor, takibi zor. Ama baktığımızda aslında fiyatlarda belli yerlerde uzaklaşmalar ayrışmalar var. 7600’e kadar bir grup var. (Gerçi ben videoyu izlerken s20 plus 7000 tl’ye vardı ama günlük değişimler oluyor. Video hazırlanırken öyleymiştir. Ona yapacak bir şey yok.) Ondan sonraki model 9 bin’de. Yani bu segment mesela 7-8, 9-10 falan gibi bölünebilir. Yani her ayın videosunun aynı fiyat segmentlerini barındırması gerekmiyor.

  Hatta bir fiyat segmentleri ayrımına da gerek yok. Ucuzdan pahalıya doğru modeller sürekli bir grafik içinde birbirine yakın fiyatlı modeller beraber konuşularak ilerlenebilir. Mesela 4900 ile 5200 aralığı beraberce konuşulabilir.

  Apple, kalemli telefon için ayrı liste, Google’sız telefona cesaret edenler için ayrı liste düşünülebilir mi? Bir de o sonda yer alan katlanan, uçan kaçan fantastik telefonlar acaba hiç değinilmese mi?

  Videoların devamını ilgi ile bekliyoruz. Selamlar, teşekkürler

 • asendur @asendur

  İyi günler, s20 fe kullanıyorum, daha önce bu kadar üst düzey telefon kullanmadığım için galaxy a50ile kıyaslayacağım.
  Kamera çok iyi, A50 ile arasındaki fark çok, daha önce ben kamera kullanmıyormuşum. 3x optik zoom olması güzel.
  120Hz ekran çok iyi, sürekli böyle kullanmaya alıştım, daha fazla pil harcıyor ama değer. Günlük wifi ile 6s , 4,5G ile 4-4,5 s ekran süresi alıyorum, günü çıkarıyorum birbuçuk senelik A50 ile aynı. Hiç pil tasarrufu kullanmıyorum, çünkü ekranı 60Hz seviyesine çekiyor. (Bt sürekli açık , kulaklık ve saat her zaman bağlı)
  İlk aldığımda ekranda atlamalar oluyordu, güncelleme ile kalmadı.
  Telefonda oyun oynamadığım için ısınma sorunu yaşamadım, uzun video seyrettiğim zaman ısınıyor ama rahatsız edici seviye değil benim için. (Fhd)
  Kablosuz şarj , su geçirmezlik, çift hoparlör çok iyi.
  Birde şunu özellikle belirtmek istiyorum. Daha önce A50 ile telefonun çekmediği internetin çekmediği yerde bu telefon çekiyor, bu gerçekten çok iyi.
  Dediğim gibi, ilk defa bu kadar özellikli bir telefon kullanıyorum, bana çok iyi geldi. Değişim kampanyasında yanında buds+ kulaklık ile aldım. Avantajlı olmasa yine bu kalitede telefon kullanamazdım herhalde.
  Durum bu sordunuz diye deneyimlerimi paylaşmak istedim. Yeni bir güncelleme paketi ile birkaç sorun daha giderilip yeni birkaç özellik gelecekmiş.
  İyi günler arkadaşlar .

 • Tuğçe Akçay @tugce-akcay

  Merhaba bu ay telefon almayı düşünüyorum. Şu ana kadar android kullandım (telefonum samsung s7) ios'a geçmeyi düşünüyorum açıkçası kamerası ve fotoğraf kalitesi daha iyi olduğu için ıphone düşünüyorum. Iphone XR nasıldır sizce şu an alsam kaç sene kullanabilirim ortalama ya da androidden devam mı etmeliyim samsungun yeni modellerinin kamerası nasıldır?

 • M3ric @mehdi-tensi

  Giris seviyesindeki telefonlarin kameralari hala LG G5'i gecememis. Emektar ile devam.

 • Cem Dogan @cemdgn93

  sizce galaxy note 20 mi Galaxy S20 Plus mı hangisi daha iyi

Benzer Videolar