Paylaş Paylaş

TeknoSeyir Karantina Muhabbetleri #08

Konuğumuz Uğur Yurtsever ile 2000'li yılların oyunlarına dönüyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  Değerli yönetim #KarantinaMuhabbetlerineMalzeme etiketini unutmayalım. Güzel başlıklar var.

 • aslanmurat @aslanmurat

  Last of us türkçe dublaj video çıkmış

 • Tegin @tegin

  @ugury de konuşsaydı biraz 🙂 %95 @leventp %4 @ugury %1 @gamsizm

 • Anıl @anilkirac

  Uğur Yurtsever'in listesini ve yorumlarını da baştan sona duysak iyiydi ama LP sağ olsun fırsat vermedi 😀

 • Oğuz Sel @ouz

  Muhabbette Silent Hill 2'yi unutmayan koca yürekli @ugury 'e selam olsun. 🙂

 • Fatih Erdöl @red_baron

  Condemned : Criminal Origins diye bir oyun vardı. Pc'de oynamıştım. Ama PS 2 için çıkmıştı sanırım. 2. oyunu PC'ye gelmemişti ve çok üzülmüştüm. Ps 2 alıp 2. oyunu oynamayacağım. Arada kalmış ama harika bir oyundur. Eğer rastlamadıysanız mutlaka deneyin derim. @leventp @gamsizm

 • Oğuz Sel @ouz

  Böyle yayınlar için pek yorum yapmıyorum ama birkaç şey söylemem lazım.

  Yayın harikaydı, LP açlığımız her yeni yayında biraz daha gideriliyor, ortaya yeni LP açlıklarımız çıkıyor fakat diğer arkadaşların da dediği gibi bu bölümün, dengeli bir sohbet içerdiği söylenemez. Yıldan yıla geçilirken herkesin aklındaki oyun hakkında bir şeyler söylemesi, daha hakkaniyetli bir yayın olmasını sağlardı. Ben başta LP kendi oyunlarını saydıktan sonra sırasıyla MG ve Uğur'un da kendi oyunlarını anlatacağını düşünüyordum. Pek öyle olmadı maalesef. Sonlarda hızlı bir geçmişe dönüş oldu ama açıkçası daha farklı ve kapsamlı bir şeyler bekliyordum. Evet, LP'nin kendi hazırlığı süperdi ama Uğur'un da Murat'ın da sayacağı çok oyun vardı muhakkak.

  Önemli birçok oyun anlatıldı ama Crysis gibi bir oyun nasıl atlandı, onu pek anlamadım açıkçası. Öte yandan pas geçilen oyunlar bununla da sınırlı kalmadı ki korku, macera vs. tarzlarında sayısız oyun vardı. Başka bir yorumumda dediğim gibi Uğur söylemeseydi Silent Hill 2 gibi bir anıt araya kaynayacaktı ki böyle nice değerli yapımın adı bile geçmedi. Şayet aynı konu üzerinden birden fazla yayın yapılacaksa, bahse konu oyunların pas geçilmesinde bir sakınca yok. Lakin 2000'li yılların oyunları bu yayınla sınırlı kalacaksa, yayın epey eksik kaldı diyebilirim. Bu, bugüne özel bir yayın değil, netice itibarıyla yıllar sonra TS'ye dönüp bakan genç arkadaşlar olacaktır ve burada sözü geçmeyen oyunları belki hayatları boyunca bir daha duymayacaklardır.

  1990'lara veya 2010'lu yıllara da bu şekilde değinilecekse sürenin 2 saat değil 5 saat olarak belirlenmesi (5'er, 10'ar dakikalık aralar verilebilir mesela) daha uygun olur. Özellikle bir kısıtlamanız yok nasıl olsa, herkes kendi evinde, muhtemelen rahat şekilde yayın yapıyor. Anlatacak çok şey var ama bu bir iki saatlik kısıtlı zamanı genişletmek elinizde. Ve eminim, zamanı artırma yönünde adım atarsanız, bu negatif değil pozitif bir geri dönüş sağlar. Neticede bugüne, "10 dakikalık teknoloji molası" diyerek geldik ve izleme alışkanlıklarımız, o zamandan bu zamana değişti.

  Bayağıdır böyle uzun yorum yazmıyordum, umarım sonraki yayınlar için işe yarar bir geri bildirim olmuştur. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • Kara Fuat @dsordr

  Muhteşem üçlü ağzınıza sağlık. @ugury @leventp @gamsizm

 • Batuhan @achfighter

  Uğur: Ah bir konuşabilsem neler diyecem de...

 • aegeus @aegeus

  Çok iyi yayındı; izlerken iki kez uyuya kaldım, üçüncü kez tamamlamaya çalışacağım bu gece.