Paylaş Paylaş

Kaan N2 Akıllı Telefon İncelemesi

Başarı Elektronik tarafından piyasaya sürülen Kaan serisi telefonların en son üyesi N2'yi inceliyoruz. Ürünün 1000 TL'ye satılması ve 2018 yılının çizgilerine sahip olması dikkat çeken iki özelliği.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  GM8 var o fiyat civarında geziyor, keza 1040 1050 liralara mi a1 var falan. Hani gm 8 ile bunun arasında kalanlar belki gm 8'i seçerler gibi duruyor, sebebi de saf android 2 yıl güncelleme muhabbetinin reklamını iyi yaptılar.

 • sangreal_1905 @sangreal_1905

  Bu tür cihazlara buralardan alıcı çıkmaz . Bu tarz firmalar boşuna didiniyor. Zaten bu tarz teknoloji kanallarını takip eden bilinçli tüketicilerin bu cihazları satın almayacaklarını ön göremiyorlar sanırım.

 • Mustafa @mkyb

  Bu tip yerli üretici telefon incelemelerinin altına boşuna Xiaomi linki atıyorsunuz. Bu telefonları zaten siz biz almıyoruz zira genç kuşağız. Bu telefonları satın alacak kitle 40-50 yaş kitle. Gidiyor operatör bayisine "evladım bana Whatsapp'a girsin, birde torunumun fotoğrafını duvar kağıdı yapabilecek bir cihaz ver ama en ucuzundan olsun" diyenler alıyor bu telefonu. Gerçi o kitle genelde Samsung'un en ucuz modellerini tercih ediyor. Onlarda bile marka bilinci var. Duyulmamış markayı tercih etmiyorlar.

 • mgunes @mgunes

  mkyb
  "Bu tip telefonları genç kuşaklar almaz" diyorsunuz. Bu işin yaşla ilgisi yok. Bütçeyle, başka bir adıyla cüzdanla ilgisi var. Fiyat / performans oranına göre incelenir alınır veya alınmaz. İllaki pahalı telefon alınacak diye bir kural yok.
  Watshap'a girsin, torunumun fotoğrafı duvar kâğıtı olsun. vs...
  Bunlar pahalı telefonlarda yapılmıyor mu?
  Neyse geçelim. Benim derdim sizin yazdıklarınız değil.
  Yukarıda Orçun arkadaş GM8 ile bu telefonu karşılaştırmış. Tercih GM8 den yana olur demiş.
  Ben yaklaşık bir aydır GM 8 kullanıyorum. İlk çıkışında Telpa'dan 4 gb ram, 64 gb hafızalı olanını 1.099 tl ye aldım. Demem o ki telefonu alıp bir müddet kullananların deneyimleri önemli. GM 8 'in youtube'de tanıtım videolarının tamamını izledim. Sonra gidip aldım. sonradan anladım ki videolar malesef gerçekleri pek yansıtmıyorlar.
  GM8 de bir kere arayüz çalışması sıkıntılı. Akıcı değil. Sayfalar bir kaç kere şiddetli tıklamadan açılmıyor. Hele şimdi email'imde spam sayfası ne yaptımsa açılmıyor. Muhtemelen bayram sonra Telpaya götürüp baktıracağım. Sorun mu var yoksa yazılımdan mı kaynaklanan benim yanlış yaptığım bir durum mu var. Baktıracağım.
  Diğer bir sıkıntı da şu : Çektiğim fotoğrafları Google'ya atıyor ama bilgisayara atmıyor. Bilgisayara atamadığım fotoğrafı ben ne yapayım? Galiba bilgisayarı telefona tanıtmak gerekiyormuş. Daha önce kullandığım 4 yıllık Sony de hiç böyle problem yaşamadım. Yeni telefon alırsam muhtemelen yine Sony olur.
  Son olarak tanıtım videolarında Google ile yaptığı anlaşma sonucunda telefon "sınırsız fotoğraf depoluyor deniyor. Doğru sınırsız depoluyor. Ama kazık sonradan giriyor. Depolama bedava değil, ücretli. Videolarda bundan hiç bahsedilmiyor.
  Telefonu bilgisayarda şarj ederken bilgisayardaki binlerce fotoğrafı nasıl olduğunu halen anlayamadığım bir şekilde google'ye depolamış. Yukarıda yazdığım gibi arayüz geçişleri akıcı değil ve sayfaların açılması bir kaç tıklamadan sonra mümkün oluyor. Fotoğrafları silinceye kadar epey ter döküp vakit harcadım.
  Yerli ürünlere hiç bir zaman karşı değilim ama gm8'in bu haliye sonu hüsran olur.
  Sonuç olarak Kaan 2 nin gm8 den farkı olacağını pek sanmıyorum. Teknoseyir'deki arkadaşlar kusura bakmasınlar ama tanıtım ve inceleme videoları pek gerçekleri yansıtmıyor.
  Bu telefonla benim beraberliğim bu gidişle bir yılı geçmez.
  Yalnız iyi tarafları da var. Hani "yiğiti öldür hakkını yeme" demişler ya... Hemen yazayım. Kulaklığı harika. Hızlı şarj olayı var. Çok çabuk dolduruyor.

  • Jubei @jubei

   Doğru sınırsız depoluyor. Ama kazık sonradan giriyor. Depolama bedava değil, ücretli.
   Nasıl ücretli olduğunu açıklarmısınız, benim bildiğim üç seçenek var ve eğer isterseniz ücretli seçeneği kullanabiliyorsunuz ? 🤔

  • Batuhan @achfighter

   Sınırsız fotoğraf depolama ücretsiz zaten. Mobil veri üzerinden atıyorsanız ona Google karışamaz.

  • Jubei @jubei

   @achfighter Yok benim demek istediğim, mgunes, in dediği, -Doğru sınırsız depoluyor. Ama kazık sonradan giriyor. Depolama bedava değil, ücretli.- yorumunu anlayamadım için onu depolamanın nasıl ücretli olduğunu sormuştum.
   Eğer isterseniz ücretli seçenek var ancak onun haricinde benim bildiğim, depolama için bir ücret yok ? 🤔

 • mgunes @mgunes

  Telefonda belirttiğine göre 100 gb aylık 5.79 TL
  1 TB (TB neyse bilmiyorum) Aylık 28.99 TL
  Evet... Durum bu...
  Verdiğiniz yukarıdaki fotoğrafta arka planda "Daha fazla depolama alanı satın al" diye bir yazı gördüm. Yani satınalıyorsunuz. Bedava değil.

  • Batuhan @achfighter

   Fotoğraflarınızın dahil bütün verilerinizin saklandığı Google Drive'a ek kota satın alabiliyorsunuz. Sizin anlattığınız da öyle.

   Fotoğraf yedekleme ayarları Google Photos ya da fotoğraflar denen uygulama içinden yapılıyor.

  • Afsinyus @ufo

   Mi6 rulazzz. 🙂 Ben de sinir oluyorum. 2 tip forum kafasi var.

   1) bunu alana kadar 200 daha ver sunu al'cılar
   2) aynisinin zubizerettasi ayni para'cilar

   İnceleme guzel. Teşekkürler. Mi6 guzel de anneye tel lazim, yegene tel lazim. Bakmiyalim mi?

 • gokhan1234 @gokhantopgul

  gerçekten türkler yapsa çok kötü de olsa desteklerdim. ama çinde imal ettirip uzerıne marka model basınca ne amaca hizmet ediyor anlamıyorum.

  • mgunes @mgunes

   Başarı elektronik Kaan2 yi Çinde mi ürettiriyor bilmiyorum ama, General Mobil istanbulda İki telli organize sanayi bölgesinde, Vestel' in Venüs' ü Manisa' da Vestel tesislerinde üretiliyor. Casper İstanbul' da üretiliyor. Tabiki teknoloji Çinden alınmak koşuluyla.

  • Ahmet Erken @ahmeterken55

   @mgunes sensör ve anakartı çinden aldıktan sonra montajı türkiyede yapılsa ne olur çinde yapılsa ne olur?

  • mgunes @mgunes

   @ahmeterken55
   Sensör ve ana kartı her telefon firması kendisi yapmıyor ki, yapan birisinden alıyor. Bütün dünyada bu böyle. Bildiğim kadarıyla bir çok firma sensörü yakın zamana kadar Sony'den alıyorlardı. Sony halen en büyük sensör üreticisidir. Bu işler böyle oluyor. İlgisiz ama otomotiv sektöründen örnek vereyim. Dünyada motor üreten firma sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bütün otomobil firmaları motoru bu firmalardan alırlar. Örneğin Mercedes motorunu Renault'tan alıyor. İlginç. Yani Mercedes'te orijinal Mercedes motoru yok. Saat sektöründen örnek vereyim. Dünyada saat üreticisi 4 firma var. İkisi Japonya'da, biri Çin'de, dördüncüsü İsviçre'de. Yüzlerce saat markası saatleri bu 4 üretici firmaya fason yaptırıyorlar. Kimse bunlara senin fabrikan niye yok diye sormuyor. Neyse konuyu çok dağıttım.
   Ama bizdeki yerli markalar sensörü ve ana kartı Çinden mi yoksa Sony'den mi alıyorlar bilmiyorum. Muhtemelen Çin'den dir. Çünkü Sony den alsalar 1000 TL fiyata satamazlar. Selamlar...

 • alatriste @alatriste46

  Bu telefonları gerçekten satın alanlar var mı yahu. Aynı fiyat çerçevesinde daha kurumsallaşmış güvenilir markalar varken neden bunu tercih etmeliyiz. Pardon "yerli ve milli" etiketi yemiyor bence artık.