Zayıflama - Saxenda Deneyimi

Merhaba,

Direk konuya giriyorum. Kilo vermek için spora gittim, diyetisyene gittim. Yalan menüler verdiler (hiçbir s.. derde derman olmadı) Yok keten tohumu kemir yoğurtla beraber yok ananas ye lifli vs yok 6'dan sonra yeme (8 de geliyorum lan eve ne yemiyim?!)

Endokrin doktoru birtakım testler yapıyor arkadaşlar sonra bu ilacı öneriyor. Haberiniz olsun hiçbir sigorta karşılamıyor (ABD'de karşılıyormuş çünkü pek çok hastalığın sebebi kilo) Pahalı deniyor ama yaptığı işe göre bence değil.Yazıyı yazdığım günkü güncel fiyatı güncel kurla 135$

İlaç nasıl uygulanıyor: Göbek çevresinden şeker ilacı gibi bir iğneyle günde 1 defa aynı saatte kendiniz yapıyorsunuz. Ben ki iğneden korkan adamım kolayca yapıyorum sorun yok. İlaç soğuk zincir. Dolap kapağında muhafaza etmeniz gerekiyor (+4 / +8 derece)  Yakın bir yerden alacaksanız alın ki bozulmasın. O kadar bezdim ki fazla kilo işinden gözü karartıp girdim ama gerçekten abartılacak bir durumu yokmuş. Uygulaması çok basit.

Nasıl çalışıyor?: Dozaj ayarı var. Youtube'da videolarla dolu, bulun bakın.  Her gün aynı saatte 1 kere yapıyor, haftada 1 kere veya doktorun söylediği ölçüde artırarak gidiyorsunuz. En son max 3mg'ye çıkıyorsunuz. Dozu yavaş yavaş artırırken iştahınız da tuhaf şekilde kesiliyor. Olay bu zaten. Kolay kolay acıkmıyor ve hemen doyuyorsunuz.

Kullanım deneyimi: Dozajı haftalık artırarak 2.4'e çıktım. Günlük max doz 3mg. 3mg'ye gelmeden 1 önceki doz 2.4mg'de günün birinde yemek hazırlayıp önüme koydum. Çorbadan 3 kaşık aldım ve ANA! Doydum lan. Vallahi doydum. Kalan tavuk, salata, soslar patates vs kaldı hep. Evet olay bu.
Hani anneanne - babaanne evine 6 ayda bir gidersiniz de deli gibi yedirirler ya. 3 kaşık çorba ile aynı bu şekilde kala kalıyorsunuz. Konu kapanıyor. Yemediğiniz için zayıflıyorsunuz, acıkmıyorsunuz. Acıkınca da 2-3 kaşıkla doyuyorsunuz. Yemeyince de haliyle gidiyor kilolar.

Ne kadar gitti: Sıfır sporla hiç dikkat etmeden 2 ayda 8kg gitti. Kilo verdiğimi tartı dışında da anlıyorum. Pantolonun kemerini baya sıktım.

Alışkanlıklar: Akşamları hani ne yiyim biranın yanında. Yok çayın yanında hangi kurabiye vs diyorsunuz ya. Hah o bitti işte. Dur lan rahat wc için 1 trabzon hurması yiyim diyorsunuz ama zar zor bitirebiliyorsunuz. Yeme alışkanlıklarından da anlıyorsunuz ki haybeye yiyormuşuz ki bu onu da önlüyor.

Negatif yönü: Hiçbişey yemediğiniz için özellikle büyük tuvalet sıkıntı. Dolayısıyla bişey yiyeceğiniz zaman lifli (salata) olmasına dikkat. Muz, patates gibi tıkayıcılardan uzak durun. Ben her gün 2 kaşık zeytin yağı içiyorum WC'ye çıkabilmek için yoksa kalıyor içinizde kuru kuru. Büyük dert. Dikkat edin. Bol su için.  Bende negatif etkisi bu oldu başkasına başka şey olur bilmiyorum.

İlaç üreticisi: Novo nordisk. Çük kadar ülke Danimarka'nın markası. Haritada isim yazmasa bulamazsınız. 5 milyonluk apandisit gibi ülke. Bu ilacı içeren konteynerlar gemilere sığmıyor öyle dolar var adamlarda (YTD) 21. yy altına hücum bu ilaçlar deniyor. Aynı altın hükmünde çünkü aşırı talep var ve zor bulunuyor. Fiyata duyarlı değil tüketicisi her türlü satıyor.

Alternatifi: Var ama TR'ye gelen en garantili olan bu.  Ayda 1 yapılanı da var ama TR'ye resmi olarak gelmiyor. Çok pahalı olduğundan devlet döviz gitmesin diye izin vermemiş olabilir. Birileri getirip satıyor ama dikkat edin soğuk zincir ürünü ve adamların bundan haberi yok. Biriyle yazıştım 38 dereceye kadar bişey olmuyor diyor. Sığırın 38 dediği fahrenheit ve 4 santigrad derece ediyor (1000$ istiyor bozulmuş ilaca) Hiç bulaşmayın aman.

Son: Tavsiye değildir. Doktorun yazmadığı/önermediği hiçbirşeyi kullanmayın

 

Sorunuz olursa beklerim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • olasandra @olasandra

  Herhangi zararlı bir tarafı var mı? İnternette negatif yorum okudunuz mu hiç?

  • Afsinyus @ufo

   Prospektüse bakın derim. Herşeyi yazmışlar. Klasik ilaç prospektüsü.

   Negatif yorumların başında "ben kilo veremedim bir işe yaramadı" diyen çokça(TR'de). Bende yaradı.
   Yabancı forumlarda kabızlık, ağızda kuruluk, aşırı susama, mide yanması belirtiliyor (reddit)

 • Fatih @fatihy

  İlacı ömür boyu kullanamayacağınıza göre ilacı bıraktığınız anda ne olacak ?
  Yeme alışkanlığınızı bilinçli olarak değiştirmediğiniz sürece bir ise yaramaz.

  • Afsinyus @ufo

   Max kullanım süresi önerisi var.
   İştah gidince az yediğinizden mide küçülüyor ve bu arada da kendi kendinize lan ben niye saçma sapan yiyip duruyormuşum diyorsunuz. Dolapta da birçok şey kalakaldı. Cipsler çerezler vs.
   Bunu kullanmayı bırakınca da mide küçüleceğinden ve fit durumu korumak isteyeceğinizden daha dikkatli olurum diye düşünüyorum. Haa komple eski obur hale de gelinebilir belki. Bilmiyorum henüz.

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  sağlıklı bir kilo verme şekli değil, kastan falan kaybeder vücudu mahvedersiniz bu şekilde, olay yememek değil, bu şekilde ciddi yıkıcı etkiler çıkabilir ortaya, neredeyse hiç besin alınmıyor anlattığın şeye göre çünkü

  protein(maks 200gr) + salata ağırlıklı, az ya da hiç karbonhidrat ve yağ ile de aynı sonucu alırdın ilaca o parayı vermeden

  sık sık az az yemek gerekiyor, vücut depolamaya ihtiyaç olmadığını besin tedariğinde sorun olmadığını görünce salıyor kiloyu, depolamıyor kolay kolay

  • Afsinyus @ufo

   Zaten endokrin diyetisyene gönderiyor onla beraber sağlıklı ilerliyorsun da ben gitmedim tabi (büyük marifet evet)

   Sax'sız aynı sonucu alamazdım çünkü yiyorum abi. Durmuyorum. Acıkıyorum devamlı.

   Sık sık az yeme işi de yalan yok öyle birşey. Aralıklı oruç desen olabilir. Sax ona yardımcı olacaktır. Sık az yeme işinde sürekli abur cubur'a bağlıyorsun. Tabi diyetisyen vs diyeceksin de sinirim zıplıyor adını duyunca. Faydasız. Hiçbir işime yaramadı.

  • Mandos @mandos

   @ufo @gurkan-atilgan dediği gibi bence de kas kaybı olmaması için ağırlık antremanı yapın. Vücut acaip birşey en kolay yolu seçip yağ yakmadan evvel kaslara dalabilir. Sizin antreman yapmadan direkt iğneyle çözüm bulmanız gibi düşünün.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @ufo yalan değil şu an o şekilde 2 ayda 10+kg verdim, yediklerimi çok değiştirmedim, ara öğün ekledim, aşırı yağı şekeri kestim, aburcubur ve fastfood kestim bu kadar

   miktarı azaltıp fixleyip, maks 150-200 kalorilik ara öğün yapınca acıkmaz yemezsin

   diyetisyen ile çalışırsan o zaten sana uygun besin planı çıkaracak, her hafta ya da 10günde bir makineye gireceksin izleyecek kasın suyun ödemin yağın ne durumda diye

 • Ferah @ferah

  İlaç alıp göbeğime zerk edeceğime şişko kalırım.

 • İbrahim Kubat @ibokubat

  Yemek yemek bir keyif, kilo vermek ise bir irade işidir. Geçen sene 17 kilo verdim, sonra yıl boyunca verdiğim tüm kiloları geri aldım. Çünkü yemek yemeyi seviyorum napim 😅 şimdi 3 haftadır tekrar diyete girdim 6 kilo gitti bile. Demem o ki, her şey kafada bitiyor.

 • AB9 @sqn

  ben sırf yemek yiyebilmek için saatlerce spor yapıyorum. böyle bir ürünü vücuduma zerketmem için çok ciddi para ödemeleri gerek. yemeği azaltarak kilo vermek sağlık açısından çok ciddi sorunlara yol açar, en basitinden mikro seviyede mineral, vitamin ölçümünü sıkı bir şekilde takip etmek gerek. havada bu kadar hastalığın kol gezdiği bir dönemde özellikle erkekler için olabildiğiniz en fazla kiloda olmanız olabilecek en düşük kiloda olmaktan hayatınızı devam ettirmek açısından daha fazla şans sağlayacaktır. yine de kilonuzla barışık değilseniz spor yapın, kardiyo yapın, bağışıklığınızın yükselmesi de bonus olsun. geçtiğimiz nisan ayından temmuza kadar 4 ayda 93'ten 78'e sadece sabahları bisiklete çıkarak verdim, normalde yediğimin de fazlasını yedim.

 • AAY @ademalp

  Bu ilacın bir kutusunda 2mg'lık 3 iğne mi var. Aylık maliyeti anlamak için soruyorum. 6mg paket 4bin civarı. Günde 3 mg kullanınca 60bin tl yapıyorsa aylık ben almayayım 🙂

 • Afsinyus @ufo

  en başta düşük dozla başladığınız için 1 kutu 1 aydan fazla gidiyor. MAx doz olan 3'e çıktığınızda 20 gün civarı gidiyor 1 kutu

 • Ferah @ferah

  Bunlarla uğraşacağına suşi ile beslen, daha ucuza gelir.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler