Urban Armor Gear iPhone 6 Plus Composite Kılıf (UAG-IPH6PLS-WHT-VP)

UAG Composite kılıfı ilk meteoroloji balonu ile bir iPhone'u atmosferin üst tabakalarına gönderdikleri viral videoda görmüştüm. Teknoseyir'de Samsung telefonlar için olanlarının incelemesinde Türkiye'de satıldığını öğrenince 2 ay önce HB'den satın aldım. Birkaç düşürmenin ardından artık incelemesini yapayım:

İlk olarak kılıfın en önemli özelliği olan koruma kısmında başlayayım. Telefonu bir kaç kez düşürdüm, hatta birinde metal kapı rayının üzerine düştü*. Telefonu korumakla beraber kılıfın üzerinde de herhangi bir çizik veya ezilme olmadı. Bu yönde vaat ettiği korumayı sağladığını söyleyebilirim.

Kılıf telefonun tutuşunu baya kolaylaştırıyor. Yan kısımlarda bulunan 4 tırtıklı bölüm sayesinde telefonu rahatlıkla ve elde kaymadan tutuyorsunuz. Bunu dışında köşelerdeki padler sayesinde özellikle oyun oynarken telefonu elinizde mobil oyun konsolu gibi tutabiliyorsunuz ki bu baya hoşnut kaldığım bir detay oldu.

Bunların haricinde kılıfın altında kalan ses ve açma kapa tuşlarının basımı kılıf üzerinden rahat yapılıyor. Abanma veya bastırma gerekmeden normal bir şekilde basılıyor. Şarj ve kulaklık kabloları da sıkıntı olmadan takılıyor fakat dock gibi cihazlarda sıkıntı çıkartabilir.

Köşe padlerinin altında yer alan ufak yükseltiler ile masa üstü gibi zeminlerde kaymadan duruyor. Kılıf telefonu çok sağlam sarıyor bu konuda dikkatli olunmalı. Çok zorlarsanız kılıfı çıkartmaya çalışırken telefonu bükebilirsiniz.

Toplarsak benim baya memnun kaldığım bir ürün oldu. (Daha önce iPhone 4S'de Celluar Line'ın kılıfını kullanmıştım) Yanında hediye gelen ekran filmi bozuk (Kenarı katlanmış) çıktı fakat bir puanı ondan kırmadım. Bence UAG böyle bir ürün ve tasarıma telefonu dik tutacak bir ayak ekleyebilirdi. Ürünü 120 liraya almıştım hala da HB'de aynı fiyat görünüyor. #urbanarmorgear #akış #apple #iPhone6Plus #Aksesuar #uag

*:Kılıf olan tarafının üstüne düştü.
UAG'nin bahsi geçen videosu: https://www.youtube.com/watch?v=6Hc38-VHIX8

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler