Paypal Nakit Kart

GÜNCELLEME : PayPal Nakit Kart programı durdurulmuş ve kullanımdan kalkmıştır.
UYARI! : Bu yazı "artık" güncel değildir. Dolayısıyla okumuş olduğunuz bilgiler değişmiş olabilir.

Paypal Nakit çoğunlukla internet alışverişlerimde kullandığım bir kart. Yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum. Uzun bir inceleme yapacak kadar anlatacak bir şey yok ama kartı tanımak amacıyla hem kendi deneyimlerimi hemde bazı bilgileri aktarayım.

Öncelikle PayPal Nakit aslında bir "kredi kartı". Yani kafanız da ki acaba şurada bu kartla ödeme yapabilir miyim? sorusunu kafanızdan atın. Çünkü MasterCard neredeyse PayPal Nakit de orada. MasterCard olmayan bir yerinde pek fazla ya da hiç olmadığını düşünürsek PayPal Nakit kartınızı da her yerde kullanabilirsiniz. Ama(evet bir amamız var) gerçek bir kredi kartıyla kendisini ayıran bir kaç fark bulunuyor.

Öncelikle bu kart olmayan parayı harcatmıyor. İlk önce karta istediğiniz miktar da (bazı limitler söz konusu bunlar aşağıda belirtildi) parayı bankamatikten yatırıyorsunuz. Eğer TEB ATM'lerinden yatırdıysanız bu işlem için ücret alınmıyor. Artık paranızı yatırdığınıza göre "MasterCard" geçerli her yerde bu kartı kullanabilirsiniz. Bakın her yerde diyorum gidin bir restorana hesabı bu kartla ödeyin. Eğer restoran MasterCard kabul ediyorsa ödemeniz sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Bu kartta olmayan bir şey daha var. Adı üstünde "nakit" bir kart olduğu için taksit işlemleri yapamıyorsunuz. Yani alacağınız her şey nakit olacak.

Taksit işlemi yapamıyoruz ama taksit gibi olan abone olduğunuz bir yerin her ay kartınızdan para çekmesi gibi durumlar da sorunsuz kullanabilirsiniz. Örneğin ben Spotify hesabım için aylık ödemeyi buradan yapıyorum.

PayPal Nakit kartın bir de online hizmetleri var. Buradan kartınız ile yaptığınız harcamaları takip edebiliyorsunuz. Şimdilik bundan başka bir özelliği yok ama yakında kredi kartından, PayPal Nakit kartımıza para yatırabileceğiz. Şimdilik sadece TEB ATM'lerden ve PayPalınız varsa oradan yatırılabiliyor. Ayrıca Migros ve Ptt'den de yatırılıyor.

PayPal Nakit karta özel fırsatlar elbette oluyor ama öyle aman aman dedirtecek sizleri heyecanlandıracak bir şey yok. En azından benim için öyle. Gelelim bu kart nasıl alınır ile detaylı ücretler kısmına ve daha sonra incelememizi bitirelim.

PayPal Nakit karta nasıl sahip olabilirim?

İlk önce 15 yaş üzeri olmanız gerekiyor. Eğer bu şarta uyuyorsanız geriye yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. Aşağıda ki bağlantıya tıklayıp bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde dolduracaksınız. Sonrasında yapmanız gereken kartın adresinize gelmesi. Yaklaşık 1 hafta için de geliyor.

Bağlantı : https://www.paypal.com.tr/nakit/basvuru_formu_adim_1/

Kartım geldi nasıl aktif edebilirim?

Aşağıda verdiğim bağlantıya tıklayıp adımları tamamlayın. Aktif ettikten sonra PayPal Nakit kartınızın şifresi telefonunuza gelecek. Bu şifreyi online hizmetlerden değiştirebilirsiniz fakat kendiniz belirleyemiyorsunuz. Kendiniz istediğiniz şifreyi ancak ATM yardımı ile koyabilirsiniz. PayPal kendisi rastgele bir şifre yolluyor size. Kullanıma açıldıktan sonra karta para yüklüyorsunuz. Bir kereye mahsus ₺5 çekiyor. Eğer o ay içerisinde kartı kullanırsanız ₺1 çekiyor. Kullanmaz iseniz ücret kesilmiyor.

Bağlantı : https://www.paypal.com.tr/nakit/kullanima_acma_formu_adim_1_kayit/

Ücretler

Kart Satış Ücreti
₺5 - Kartı satın alırken bir kereye mahsus ödenir.

Nakit Para Yükleme
Ücretsiz - TEB ATM'lerinden para yükleme Mart(Martı geçeli çok oluyor ama hala ücretsiz) sonuna kadar ücretsizdir.
₺2 - Migros'larda işlem başına ödenir.
%1 - PTT'lerde işlem başına ödenir.

Nakit Para Çekme
₺1 - TEB ATM'lerinden işlem başına ödenir.
₺5 - Yurt içi ve yurt dışı diğer ATM'lerden işlem başına ödenir.

Aylık Sabit Ücret
₺1 - Kart için her ay sabit olarak çekilen tutardır. Otomatik olarak kart bakiyesinden düşülür.

PayPal'dan Para Transferi
₺1 - PayPal bakiyesinden karta yapılan ve işlem başı alınan para transfer bedelidir.

Limitler

Para Çekme
₺300 - Günlük
₺1.000 - Aylık
₺2.000 - Yıllık

Para Yükleme
₺5.000 - Yıllık
₺300 - İşlem Başına

PayPal Bakiye Aktarımı
₺800 - İşlem Başına
₺800 - Günlük
₺4.000 - Aylık

Fırsatlar : https://www.paypal.com.tr/alisveris/

Çok fazla anlatacak bir şey yok dediğim halde yine epey bir yazı yazdık. Umarım bu kart ile ilgili soru işaretleriniz ortadan kalkmıştır. Ben beğeni düzeyimi 9/10 yaptım. Çünkü fırsatların bana göre az olması ve heyecanlandırmaması ve bir de bu incelemeyi yaptığım tarihte henüz kredi kartı ile para yükleme seçeneği olmadığı için 1 puan kırdım.

İyi günler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler