GM320 Temassız Sıcaklık Ölçme Tabancası

<< Aliexpress Linki >>
http://goo.gl/52jc7B

<< Fiyat >>
7,68$

Başlıkta ne yazıyorsa o 😀 Etikette -50 ile 380 derece arasını ölçebiliyor yazmış. Bilemeyeceğim. Ama doğru ölçtüğünü söyleyebilirim. TS incelemelerinde denk geldiğimiz siyahlı tabancanın aynısı. Tuş dizilimlerinden ben bu sonucu çıkardım.

2 adet ince kalem pil ile çalışıyor. Bir kaç gündür ara ara kullanıyorum. Özellikle küçük kardeşim baya oynuyor yapma dediğim halde. Pili daha duruyor. Ekranda yada başka bir yerinde pil göstergesi bulunmadığından bir şey diyemeyeceğim.

  

Sağdaki düğme ile ekran aydınlatması ve soldaki düşme ile lazer pointer açılıp kapanabiliyor. Ortadaki kırmızı düğme ile Derece/Fahrenayt seçimi yapılabiliyor. Açma-kapatma düğmesi yok. Tetiğe basmanız halinde ölçüm başlıyor, bıraktığınızda bitiyor. Belli bir süre ellemezseniz ekran kapanıyor. Ergonomisi yerinde, elde kayma vs sorunları yok.

Yaklaşık yarım metre uzaklıktan yaptığım ölçümler sorunsuz, düzgün sonuçlar verdi. Yakın mesafede zaten sıkıntı yok.

Bilgisayar merakı olanların alet çantasına eklemelerini tavsiye ettiğim bir oyuncak. Bilgisayarda bir sorun olduğunda, ramin, işlemcinin, ekran kartının, ne bileyim işte, kuzey-güney köprülerinin sıcaklığını ölçmek fayda sağlayabiliyor. Yada program 100 derece gösterirken gerçekten 100 derece mi diye görmek için faydalı olabilir.

Merak ettiklerinizi sorunuz. Elimden geldiğince cevaplarım.
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler