Gigabyte GM-M8000 Oyuncu Faresi

Şu sıralar Hepsiburada'da indirimde olan Gigabyte'ın oyuncu faresini satın aldım. Kargo dahil yaklaşık 45₺ verdim. 1 gün boyunca kullanma şansım oldu. İndirim hala devam ediyorken ufak bir inceleme yapmanın iyi olacağını düşündüm.
http://www.hepsiburada.com/liste/gigabyte-gm-m8000-oyuncu-mouse-/productDetails.aspx?productId=bd78956&categoryId=52

Kutu İçeriği:
Kutudan fare dışında kullanım kılavuzu, kurulum CD'si, yedek kaydırmalıklar (ismi bu mu bilmiyorum, farenin rahat kayması için altında olan plastik gibi parça işte :D), 1 tane 20 gram 3 tane de 6 gram olmak üzere 38 gramlık ek ağırlık ve ağırlıklar için saklama kutusu çıkıyor.

Tasarım:
Farenin üzerinde toplam 7 adet tuş, dpi seviyesini gösteren 4 tane led ve seçili profili gösteren marka altına saklanmış 3 farklı(mavi, yeşil, kırmızı) renkteki ışık bulunuyor. Fare sağ el için tasarlanmış, tuşlara ulaşmak gayet rahat ama yanlışlıkla basma gibi bir durum yaratmaz. Baş parmağımızın denk geldiği kısım yumuşak plastikten, gayet rahat bir his sağlıyor. Ortadaki fare tuşunun 4 işlevi var. Üstüne tıklayabilir, sağa veya sola çekebilir ya da standart görevi olan kaydırmayı kullanabilirsiniz. Orta tuşun tıklama işlevinin biraz zor olduğunu söylemeliyim, sertlik ayarını kaçırmışlar gibi geldi. DPI tuşunu da kullanırken tıklama değil de ileri-geri hafif ittirmeyle çalıştığını belirteyim. İki ucuna tıklayarak da kullanabilirsiniz ama özellikle yüksek ayara geçme konusunda sıkıntı yaratır, zorlaşıyor tıklaması. Zaten tuşun tasarımı da o hafif ittirmeye göre yapılmış. Farenin kablosu 1,5-2 metre civarı örgü sarımlı, girişi ise altın uçlu Usb 2.0

Yazılım:
Tuşlara yeni görevler atayabileceğiniz, dpi ayarlarıyla oynayabileceğiniz bir yazılım mevcut ve kurulum CD'sinden yükleyebilirsiniz. Optik sürücünüz yoksa internetten indirme seçeneğiniz de mevcut. Yazılım da 4 aşamalı dpi ayarını, 3 farklı profil için tuş görevlerini ve orta tuşun kaydırma hızını ayarlayabiliyorsunuz. Ancak görev atanan tuşların sadece 3 ile sınırlı kalması moral bozuyor biraz. Orta tuşa tıklama, sola ve sağa çekme olmak üzere 3 farklı görev ve sol taraftaki ileri geri tuşlarına görev atanabiliyor. Bu tuşların görevini değiştirebilir ya da kendi kaydettiğiniz makroları atayabilirsiniz.

Farenin elde tutuşu gayet rahat ve malzeme kalitesi fazlasıyla iyi. Boşken yeterince ağır, ağırlıkların pek kullanılacağını zannetmiyorum ama ekstra ağır seven arkadaşların hoşuna gidecektir. Orta tuşun sürekli kaydırma gibi bir ayarının olmaması belki bir eksiklik olarak görülebilir. Genel olarak rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir fare olmuş, böyle bir ürün alma isteğiniz varsa bu fiyatı bulmuşken kaçırmayın.

En fazla 5 resim eklenebildiği için farenin diğer bir kaç resmini de başka bir yere upload etmek zorunda kaldım.
http://prntscr.com/5l2170
http://prntscr.com/5l21eb
http://prntscr.com/5l21lz
http://prntscr.com/5l21yt
http://prntscr.com/5l221e

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler