Bluedio T2+ Bluetooth Kablosuz Kulaklık Ön İncelemesi.

 

Herkese Merhaba;

Uzunca bir süredir aslında kulaklıklarla ilgili kablo tarafından sürekli olarak dili yanmış biri olarak kablosuz bir ürün arayışı içerisine girdim. Burada imdadıma @serhanhepsen yetişti. Sürekli bu konuyla ilgili kendisi rahatsız ettim ve en sonunda kulaklığın siparişini verdim. Uzun gelebilir, kısa gelebilir bu durum için affola.

Kutu İçeriği:

Kutu içeriği bana göre gayet yeterli.
1x Kulaklık
1x İki ucu 3.5 mm jack
1x Micro USB kablo şarj etmek için
1x Kullanım Kılavuzu (Türkçe Mevcut Değil)

Ergonomi & Tasarım:

Serhan o kadar muazzam bir adam ki, kargo sürecinde o kadar rahatsız ettim ki 1 kere öflemeden ve püflemeden cevap verdi, her neyse konuyu dağıtmayayım. Kulak üstü için daha önce fazla tecrübem olmamıştı, bununla ilgili acaba yabancılık çeker miyim ? Sorun oluşturur mu ? gibi sorular çok fazla kurcalıyordu kafamı ama ürün gayet rahat geldi. Bir süre sonra kendini hissettirmeye başlıyor. Tasarım olarak 3-5 farklı renk opsiyonu bulunmakta. Beyaz renk olarak satın aldım. Siyah, mavi, kırmızı ve beyaz olarak satın alabiliyorsunuz. Ürünü 1-2 gündür kullanıyorum ama kolay bir şey olacak izlenimi vermiyor şuan için. Beyaz renkte biraz dikkat etmek gerekiyor, malum tozu, kiri ve pisliği gösterebiliyor. Onunla ilgili herhangi bir durum olursa onuda ayrıca ekleyebilirim.

Özellikler:

Herhalde bu kulaklıktan beklediğimden fazlasını bulabildim bu üründe. Serhan'ın bu konuda aslında beni yönlendirmesi bir yerde çok iyi oldu, zira T2 modeli ile T2+ modeli arasında ufak farklar bulunuyor. Hafıza kartı ve Radyo olarak bunlar karşımıza çıkıyor. Fiyat konusunda 5-10 $'lık farklar oluşabiliyor bana bu tavsiye ettiği için bende bunu aldım. Gereksiz olarak düşünecek arkadaşların tekrar diğer model ile bunu karşılaştırmalarını tavsiye ederim.

Ses Performansı:

Ses konusunda diyeceğim tek kelime YOK ARTIK! MP3, Spotify (Yüksek Kalite)test ettim, gayet başarılı. FLAC test etme imkanı bulamadım, en kısa zamanda İnternet üzerinden indirip test edeceğim eğer unutmazsam. Ses kalitesi ve şiddeti  gerçekten yok artık yani. En yüksek seste zaten kulağınızda tutmanıza imkan yok diyebilirim ama bu korkutmasın zira bozulma varla yok arasında bir durum. Ses gecikmesi için Youtube'da falan herhangi bir sorun yok, gecikmeyle ilgili bir sorunum olmadı ama mobil'de denedim. Bilgisayar için aldığımız bluetooth alıcısı sorunlu olduğu için test edemedim. Buradan android için yazılmış APK'yı indirip çeşitli ayarlar yapabiliyorsunuz. İndirmek için Droid resmine tıklamanız yeterli. Yazılım'a ait görseller;

Noise Cancellation'ı aktif ettim ama performans konusunda ne denli müdahale ettiği konusunda net bir bilgi veremiyorum o kadar aktif görüşme sırasında kullanamadım. Dahili olarak mikrofon geldiği için her türlü işinizi görecektir. Ses seviyesi yeterli geliyor kanımca ama bazen bir tık sesinizi yükseltmeniz icap edebilir. Equalizer konusunda yaptığınız değişiklikler fayda sağlayabiliyor.

Batarya:

Pili konusunda 3.güne geldik yazılımı ilk gün indirip kurdum ve saatlerce açıktır ama şarj durumunda herhangi bir değişiklik bulunmadı. 70'ti açtığımda ve halen öyle gösteriyor. Bende onun yalancısıyım açıkçası ama ileri de tekrar uzun kullanım testi paylaşabilirim tekrar. Serhan zaten şarja taktığını unutacaksın, kesinlikle o konuda üzmez dedi sanırım aynen öyle olacak.

Kullanım Tüyoları:

Cihazın güç düğmesine basılı tutup mavi led sabitlenene kadar beklerseniz cihaz eşleştirmeye uygun hale geliyor, bunu bulabilmek için epey uğraştık. Serhan'ın aklına kendi ürününde ki şekilde yapmak gelince halletik. Onun öncesinde cihazı açıyorsunuz fakat aygıt bulunamadı yazısı görünce felaket şekilde ifrit oldum.

Ses açma ve kısma tuşu birden fazla fonksiyon atanmış şekilde. +'ya doğru basılı tutarsanız ses açılıp kısılırken, -'de tam tersi işlem yapıyor. Tam ortadayken basılı tutarsanız da fonksiyonlar arasında geçiş yapıyor. FM Radyo, Bluetooth ve SD kart (Tam emin değilim, denemedim.)
+ ve - yönünde tek sefer'de hamle yaparsanız bir sonraki ve bir önceki şeklinde değişiyor yalnız eğer başladı şarkı diyelim bir süre geçtikten - yaparsanız başa alıyor ve bunu tekrar yapmanız gerekiyor önce ki şarkı için. Güç düğmesine açık ve eşleşmiş vaziyette basarsanız da direkt olarak default müzik uygulamasından şarkı açıyor ve tekrar bastığınızda durdurma fonksiyonu çalışıyor.

Scan tuşu ise FM radyo konumuna aldığımızda tarafa yapmanızı sağlıyor, çok fazla kullanmadım ama kanallarda gezinmek biraz sıkıntı olabilir frekans göremiyorsunuz çünkü 1-2 tane kanalda denedim gayet güzeldi.


 

Son sözler:
Ürünle alakalı şuan söyleyebileceklerim bu kadar, zira çok fazla aman aman kullanma gibi bir imkanım olmadı ön incelemeyi yazabilmek adına deneme imkanlarımı zorladım ve telefon çağrılarında kullanmayı denedim uzun süreli görüşmelerde baya kolaylık sağlar çünkü elinizde kulağınıza götürüp bir süre sonra kasılma olabilir ama bu dertten sizleri kurtarıyor. Varsa sorunuz yorum kısmında belirtebilirsiniz, sürç-i lisans ettiysek affola. Fotoğrafları da profesyonel çekemedik bu seferlik böyle olsun. Kendinize dikkat edin, uzun kullanım testinde görüşmek üzere. Fiyat / Performans konusunda bence tavan bir ürün. Kulak için ise Xiaomi Piston Pro için pusu'da bekliyorum şuan. 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler