Fiber + Vdsl destekli max 150-350 tl arasi modem + router önerisi alabilirsem sevinirim .
#Akış, #Turknet, #superonline, #fiberinternet, #ADSL, #zyxelmodem
Aliexpress'den de alabilirim orada 50-100 dolarlik kredim var harcayabilirim aslinda ama tr'Ye uyumlu olur mu isp 'ler kıllık cıkartır mı bilemedim ..Bİr de herahangibir adsl+2 modem yetmez mi 50-100 mbit almak icin yoksa illa vdsl destekli mi olmalı ?

ZYXEL VMG3312-B10A V2
Tp-Link TD-W9970
Tp-Link Archer VR400
TP-LINK TD-W8960N

kullanım deneyimleri alabilirim ..Cekim kalitesi önemli tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  Telekomun verdiği modemi kullanıyorum vdsl2 bir sıkıntı yaşamadım 24 ay 7 TL eklediler faturaya, zyxel sanırım markası. stabilite açısından iss'in verdiği modemi tavsiye ederim. Asus kullandım daha önce 1 senede bozuldu, üzerinde değişim garantisi yazmasına rağmen değiştirmediler klasik üretimi durdu dediler. Asus tavsiye etmiyorum. Tp-Link wi-fi adaptör aldık çekiminde falan bir sıkıntı yoktu, iyi olduklarını düşünüyorum, denenebilir.

 • anıl @anil_

  ZYXEL VMG3312-B10A V2 nasıl bilmiyorum ama bende VMG3312-B10B var ve kablosuz bağlantısı oyun oynuyorsanız eğer sıkıntılı. Ben ethernet kablo ile kullanıyorum modemi, o yüzden sorun yaşamadım ama hem hız düşük oluyor hem de ping oynuyor kablosuz bağlantı ile. Uygun fiyatla sorunsuz bulduktan sonra ikinci el de alınabilir tabii de almadan önce araştırın mutlaka alacağınız marka/model modemi.

 • bparker @bparker

  adsl2+'da maksimum indirme hızı 24Mbps, VDSL2 17a profilinde 100Mbps. Eğer sinyal gücü önemliyse 2.el bir VDSL modemi köprü modunda kullanıp iyi bir kablosuz router'a bağlamak daha ekonomik bir çözüm olmaz mı? Şu an Aliexpress'te Türkiye'ye göre uygun fiyata 802.11 ac router'lar var.

  • Emre Hasan Erol @erolemre

   her 2. el modem olur mu dersiniz ..yani ttnet modemleri turknette kullanabiliyor muyuz

  • bparker @bparker

   @erolemre O meseleleri tam bilmiyorum ama sahibinden.com'daki 2. el ilanlarında TTNet logolu modemleri her operatörle çalışır diye satıyorlar. Eskiden galiba TTNet dışında kullanılamayan modemler vardı, sanırım o cihazlara da orijinal firmware kurup diğer operatörlerle kullanılabilir hale getiriyorlardı. Sorun çıkacağını zannetmiyorum ama %100 emin değilim. Ben VDSL kullanmıyorum. Önemli olan modem arayüzünde kulllanıcı adı girilen yerde @operatöradı kısmının değiştirilebiliyor olması sanırım. Bir yakınımın TTNet'in verdiği VDSL modeminde o ayar değiştirilebiliyordu diye hatırlıyorum.