Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımın evine internet bağlatıcaz. İnternet olarak TürkNet'i düşünüyoruz. Altyapısını kontrol ettirdik, 35Mbps'e kadar bir bağlantı söz konusu olduğunu öğrendik. Benim nacizane sorum ise şudur : Modem olarak birkaç seçenek var aklımızda :

1. ASUS DSL-N17u
2. ASUS DSL-AC51
3. TP-Link TD-W9970

Bu üç modelde takıldık.
1.sinde torrent bulut özelliği sayesinde, dışarıdan da modeme bağlanan harddisk vb. cihazlar ile dosyalara erişim sağlanabiliyormuş. Bu ne seviyede verimli olur ? Ya da şöyle sorayım, kullanan varsa iyi derecede verim alabiliyor mu ?
2. modelde 5GHz frekansı ve AC veribandı var. Bu teknolojiden iyi bir şekilde yararlanan var mı ? Alıp kullanmaya değer mi ?
3.sü ise N17u modelinin fiyat bakımından biraz daha uygunu. Ama aradaki farka değer mi acaba?

Daha önce kullanmış veya halihazırda kullanan varsa olumlu veya olumsuz yorumlarınız ile yardımcı olursa çok seviniriz 🙂 Şimdiden teşekkürler 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ertuğrul Öztürk @ertugrulozturk

  1 ve 3 arasında 150 lira oynuyor. Bu fark önemli değil ise asusu alın. 5 Ghz bandı normal 2.4 Ghz göre daha az kapsama alanı sunuyor. Pratikte pek verim alamıyorum. Ama 2. üründe kampanya var sanırım https://goo.gl/hTFdtm Bütçenize göre değerlendirin.

 • Mustafa Kaya @mky

  Sorularınıza cevabım yok ama referans kodunuz yoksa verebilirim. Referans koduyla üye olursanız türk nete hem siz hem ben 1 ay ücretsiz kullanım hakkınıza sahip oluyoruz.

 • emrahkaracam @emrahkaracam

  Modemde verimli olmuyor. Ayrıca asusun torrent yazılımı berbat. Daha önce kullandığım Airties 5650 nin torrent yazılımı çok iyiydi ama o da diski çok yavaş okuyor. Ayrıca disk masrafı gerekiyor. 1tb disk bile 300tl. Bağlayacağın usb disk de 7/24 çalışmak üzere tasarlanmadığı için verilerin tehlikede olacak. Modeme bağladığı diski bozan çok kişi var. Onun yerine 450tl ye ikinci el wd mycloud 2tb alıp, teanazar.com/wdmycloud/ burdaki transmission yazılımını kur. Bir de gigabit portlu herhangi bir modem al. Hem kullanışlı olur hem de geniş depolama alanın olur.

 • Mustafa Kaya @mky

  Ben bu iş için QNAP NAS aldım içine de WD RED serisi 2 tb disk koydum 1 adet. Gayet iyi. Modem üzerinden bu işler arkadaşların dediği gibi sıkıntılı.

 • Serdar ALTUN @serdars

  Torrent için modemi kullanmak pratik değil. DSL n17 kullanıyorum. Torrent ve benzeri işler için asustor 3102t öneririm.

 • Umut SELİM @milestumu

  TURKnet Vdsl için TP-Link TD-W9970, AİRTİES AİR 5650 yada ZYXEL VMG1312-B10D modellerinden birini önerirmisiniz peki? Tercihim ASUS N17 idi ancak o kadar para vermeye değer mi diye düşündürüyor. Günü kurtarıcak değil de kablolu ve kablosuz bağlantıda bir kaç yıl sıkıntı yaşatmayacak bir ürün önerebilirseniz çok memnun kalırım.

 • sarpuli @sarpuli

  Varsa imkan başka altyapı deneyin derim, modem değil hat önemli 😉

 • Umut SELİM @milestumu

  Şuan en iyi altyapıyı vdsl olarak alabiliyorum. Vdsl sağlayıcıyı kastediyorsanız kotasız olması biraz cezbetti diyebilirim.