#iphoneda-güncelleme-yapmak-pişmanlıktır
İphone 6 plus cihaz kağnı gibi oldu. Lg g2 bile daha hızlı çalışıyor. Yok 4 yıl güncelleme desteği alıyormuş, yağ gibi akıyormuş, takılma olmuyormuş. Bu sadece şu an için 7,8 için geçerli seneye 7 de biter. Güncelleme evet alıyor ama telefonun içine etmek için alıyor. Yeni alınmış iphone 6 da dahi deneme yaptım yine yavaş kullanım ömrü falan hikaye anlayacağınız. İphone alanlar 1 yıl güncellemeden fayda görebilirler ondan sonra külliyen zarar.....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Koray @koraysuna

  Hocam biz anlatamadık şunu yıllardır, güncelleme ile cihazı yavaşlatmıyorlar özünde daha iyi oluyor ancak düşün ki 4 yıl önceki facebook uygulaması ile şimdiki facebook uygulaması aynı mı? İnstagram uygulaması 4 yıl önce diyelim 20 mb yetiyorsa şuan 120 mb yetiyordur çünkü programların kaynak ihtiyaçları artıyor. Uygulamalara özellik ekledikçe yoruyorlar telefonu.
  Apple yavaşlatmıyor yani belki yeni animasyonlar, gesturlar ekliyordur ama kasten olarak 'ya şu iphone 6'nın işlemci hızını gelin biraz düşürelim' der mi hiç? Olay uygulamaların kaynak ihtiyacının artmasından.

 • hanifi özgül @hanifiozgul

  Yukarıda belirttiğim gibi lg g2 instagramı , WhatsApp ı, facebook u daha hızlı açıyor diyorum yan yana denedim rehbere giriş, birçok deneme yaptım hepsinde 4.4.2 olan lg g2 daha hızlı....

 • Edogawa @narako

  Bu konuyla ilgili big lazy robot vfx in yaptığı Diots adında bir animasyon var.

 • Doğa @doga

  Kuzenimde 6, iki yakın arkadaşımda 6s ve bir arkadaşta da 5s var. Her gün görüştüğüm ve genelde telefonlarıyla ilgili durumlarını bana anlatan insanlar. Hepsi iOS 11 geldiğinden beri şikayetçiler. Şikayetçi olunmayacak gibi de değil. Yıllardır Samsung kullanıyorum ve ne kadar rezil bir güncelleme politikası olduğunu biliyorum. Ama güncelleme politikası ne kadar rezil olsa da hiç bu kadar sıkıntılı bir sürüm verdiğini görmedim. Apple bu hatayı ilk kez yapıyor diye çok dillendirilmiyor sanırım ama iPhone 6 ve 6s'lerin durumu cidden kötü şu an. Çok düz bir mantıkla 1 gb ramli Android telefon gibiler. Sistem uygulamaları da 3. parti uygulamalar da yavaş açılıyor. Animasyonlarda kasıyor telefonlar. Kameranın sistemde ayrı, 3. parti uygulamalarda ayrı tepki vermesi gibi sıkıntılar var.

  Apple'ı iOS 11 konusunda eleştirince Apple düşmanı sayılma durumu var şu aralar. Kimsenin telefonunun kötü durumda olmasını isteyecek biri değilim. Her dakika kullanılan, çoğu insan için bilgisayar, konsol, tv ihtiyacını ortadan kaldıran aletler. Apple'ın çok çabuk toparlaması lazım bu durumu. Ama kullanıcıların daha çok dillendirmesi lazım bence. Apple'ın bu konuda daha fazla eleştirilmesi hiç saçma olmaz çünkü en büyük rakibi Android'e karşı stabilite, kararlılık, sağlam güncelleme iddiaları var. O iddiayı yerine getiremeyip kötü sürüm verirlerse eleştirilmeleri lazım. Eleştirelim ki hatayı daha çabuk düzeltsinler.

 • Daviance @daviance

  @bozdener82 satış iştahı çok fazla fakat talep eskisi kadar yok ,o yüzden eskilerle yenilerin ömürleri farklı olabilir apple eskisi gibi çok radikal birşey çıkarmadı o yüzden çözümü böyle şeylerde arayabilir.

 • hanifi özgül @hanifiozgul

  İyide o kullanılanımla alakalı; arkadaşta 5 var sizdeki gibi ve WhatsApp açıp ekran beyazlaşıp 3 saniye sonra açıyor ve diyorsanız bu beni rahatsız etmiyor gayet mutlu kullanabilirsiniz ama yavaşlama gerçeğini değiştirmez. Sizin kullanımınız böyleymiş.

 • hanifi özgül @hanifiozgul

  10 yıldır iphone kullanıyorum ve 4s tede ios 6 dan yediye geçişte böyle oldu bu gerçek var telefonda donanım var ama yavaşlıyor böyle olmamalı...

 • Furkan Emir @furkanemir

  Sıfırlayın cihazı, batarya da inanmayacaksınız ama performansı etkiliyor imkan varsa onuda değiştirin.

 • hanifi özgül @hanifiozgul

  Son yorum Apple bile kendisi işlemciyi yavaşlattığını açıklamış. Apple savunan arkadaşlar olay donanım yazılım değilmiş tamamen duygusal....