Bluetooth bağlantısının yetenekleri düşündüğümden de fazla çıktı, şöyle bir senaryom var:

- Telefon A bir WiFi ağına bağlı ve internete çıkıyor. BT üzerinden bunu Telefon B ile paylaşıyor. (Telefonlar Android)
- Bu sırada her iki telefon ayrı birer akıllı saate bağlı.
- BT ile çalışan ve 3 cihaz arasında geçiş yapabilen bir klavye var (Logitech K780), bu telefonlar arasında sorunsuz geçiş yaparak kullanılabiliyor, yukarıdaki bağlantılarda sorun olmuyor. (Üçüncü cihaz bilgisayar)
- İki cihaza aynı anda bağlanabilen bir BT kulaklık bu iki telefona bağlı, herhangi birinden müzik dinleyebiliyorum, görüşme yapabiliyorum.

Tüm bağlantılar birlikte çalışıyor, vurgulayayım.

Telefon B’deki internet biraz yavaş, BT’nin bant genişliği nedeniyle olsa gerek. Youtube videolarını falan doğru düzgün açamıyor. Ama telefonun bağlı kalmasına, WhatsApp vs mesajlarının gelmesine yetiyor. Her iki telefon BT 5.0 olsa bu da iyileşir sanırım. Bir de sık değil ama bazen internet paylaşımı kopuyor, belki 5.0 ile bu da biraz daha iyi olur.

Bu yazdığım gerçek bir senaryodur, sırf zorlamak için yapmadım yani 🙂 BT üzerinden internet paylaşma nedenim ise, Telefon A şirket telefonu ve ofiste WiFi’ya bağlanıyor, diğeri bağlanamıyor. Aslında Telefon B’de yeterli internet paketi var ama belki bu senaryonun çalışması sayesinde o paketi düşürürüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap