Ne kadar luzumsuz adam var yahu. Burada adablıca yazıyoruz. kimseye hakaret etmedik. Laf etmedik. Bir teoriyi reddettim diye, millet beni tefe koymuş.

Ayıptır yahu.

İdeolojik ve teorik yapılarınızı başkalarının doğrulamasını ve sahiplenmesini beklemek, kişileri buna zorlamak tam anlamı ile YOBAZLIKTIR.

Bir de, bir kaç dengesiz çıkıyor, gelip bana resmen "YOBAZ" diyor. Koca yönetim de, buna tek laf etmiyor. Demek birilerine hakaret etmek serbest.

Senin küfürbazın iyi, bizimkisi kötü.

Küfürbaz küfürbazdır.

Gerçi Küfür değil, Sövücü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • darth @plegus

  Maruz kaldığın davranış biçiminden dolayı üzgünüm ancak evrim bir ideoloji değildir. Yorumunu okudum, evrime saçmalık, ateistliğe ise ahmaklıktan hallice demişsin. Biraz bombardıman altına girmeyi kendin seçmişsin gibi duruyor.

  Bazı klişe cümlelerle evrimin saçma olduğunu anlatmaya çalışmışsın. Senden tek ricam allaha inanan ve dindar olan birisi olarak evrimi "bilimsel" yönden geçersiz olduğunu anlatmaya çalışma, ironik kaçıyor. Eğer "Ben kurana inanıyorum ve oradaki yaradılışa evrim ters düşüyor, o yüzden reddediyorum" desen sana kimsenin diyecek lafı yok. Kimse kimsenin inancına karışamaz, isteyen unicorna da inanabilir, çünkü inanç gerçeklere ("fact" anlamında) değil kişiye bağlıdır.

  Allahın ya da herhangi bir dinin varlığına yönelik 1 tane somut kanıt yokken ve evrim her yönüyle "gerçek"lerle uyumlu haldeyken mantık çerçevesinde bu fikirler üzerine tartışmak anlamsızdır. O yüzden kendi kendinle çelişmemen adına fikirlerini ifade biçimini (fikirlerini değil) değiştirmeni tavsiye ederim ki daha makul bir tepkiyle karşılaşabilesin.

  Eklemeden geçemeyeceğim. Evrim "Allah Yok" tezini savunmak için var olamaz çünkü allah yoktur diye bir tez yoktur. Allahın yokluğunu kimse kanıtlamak zorunda değil, istersen varlığını sen ispatlamak için kolları sıvayabilirsin, birilerinin o işe girmesi lazım zaten.Yazarı objektif bir şekilde belli olmayan kitabı kanıt olarak göstermek ne yazık ki bir şey kazandırmayacaktır.

  • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

   "Allahın ya da herhangi bir dinin varlığına yönelik 1 tane somut kanıt yokken" bu ifade hariç yazılanları çok beğendim beğen tuşuna basıp geçemedim sadece... 😉

  • Fist @fist

   Güzel yazı. Ama, evrim gerçeklere dayanmıyor. Saçma geliyor bana. Yazı ile anlatmak zor. 10 balık, on balığın da 1000 yıl sonra evrimi sonrası ortaya çıkan yeni türleri hep birbirinin aynısı. Yani 10 balığın her biri farklı tür olarak evrimleşmemiş. Ne yani? Anlaştılar mı? Böyle saçmalık ile örnekleniyorsa ve bilim adamları da full ateist ise, evrimin gözümde tek bir amacı var. Dİnleri yok saymak.

   Evet, gözümde evrimin hiç değeri yok. Çünkü, öyle bir şey yok.

  • darth @plegus

   @fist Gerçekten ciddiye almak zorlaşıyor benden bu kadar. Ama yine de konuyu önce öğrenip sonra fikir beyan etmek istersin umuduyla not olarak düşeyim: Evrimi ters anlamısşın, öyle upgrade gibi gelmiyor evrim. Doğal seçilim yoluyla geliyor. O konuda ön yargısız bir şekilde bir şeyler karıştırırsan sana saçma gelen şeyin aslında sana gelen şey olmadığını görebilirsin. Belki doğrusu saçma gelmez.

   Bak üşenmedim buldum sana. Şuna bir bak, çok kısa biraz fikir verir. Sararsa yardımcı oluruz 😀

   https://www.youtube.com/watch?v=S1t5_iGN0xE

   Bilgi elinin altında zor bir şey değil:

   https://www.youtube.com/watch?v=hOfRN0KihOU&list=UUsXVk37bltHxD1rDPwtNM8Q

  • Fist @fist

   @plegus BakınBen sizden evrim hidayeti talep etmedim. Anlatmayın.

  • darth @plegus

   @fist Ya sen konuları karıştırıyorsun. Bu din değil hidayeti olmaz bu işin. Ya bilirsin konuşursun ya da bilmezsin ve susarsın kardeşim. Sen ise bir cacık bilmeden ağzından tükürükler saça saça EVRİMAHHEKFUHUIASDJHASDJK diye bağırıyorsun. Sen bitmişin ya bana ne, ne halin varsa gör. Hiçbir şey bilme, hiçbir şey öğrenme ama konu hakkında engin yorumlarını paylaş. En başta üzgün olduğumu söylemiştim ama belli ki sen, sana edilen bu lafları hak etmekte kararlısın. Hadi yallah takkenle hayatta başarılar.

 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  Bu tür konularda her zaman kavga çıkıyor nedense her forumda böyle 🙁

  • darth @plegus

   Yani kendisi böyle yaparsa kavga çıkar. yukarıdaki yorumları okudunuz mu? Medeni bir şekilde anlatmaya çalışıyorum arkadaşa ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmakta ısrar ediyor. Dolayısıyla konu hakkında yorum yaparken saçmalayınca da insanlar üstüne gidiyor. Hak ediyor anlayacağınız.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Aynen ya. Ben de kimseye laf etmeden, adaplıca yazıp dinleri reddetmek istiyorum ve herkes saygı duysun istiyorum.

 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  https://youtu.be/9L89x8jbmlM
  Kendilerinin bir çok söyleşisine katıldım gerçekten islam ve bilimi muhteşem anlatan insanlar.

 • Fist @fist

  Hala yobazlık peşindesiniz. Ben kabul etmiyorum.

 • KaraKule06 @karakule06

  Enteresan!
  Ülkemizde eskiden evrimi destekleyenler "LİNÇ" edilmeye çalışılırdı.
  Şimdi en azından sosyal mecralarda tam tersi olmuş durumda.
  Her şekilde bir "LİNÇ" kültürümüz var.

 • darth @plegus

  @fist Sen doğru düzgün anlatanı da kabul etmiyorsun. Senin müzakereyle işin yok. Yanlış anlarsın diye sormamıştım ama bu noktaya gelince insan merak etmeden duramıyor, kaç yaşındasın?