PHP ile ilgilenen, öğrenmek isteyen arkadaşlara bir sorum var. Bir eğitim seti hazırlamayı düşünüyorum. Var olan örneklerden farklı bir şey yapayım diyorum. Genellikle içerik olarak pek farklı değiller. Yapmışken biraz farklı olsun, işe yarasın istiyorum. Öğrenmek isteyen biri olarak izlediğiniz videolarda, eksik gördüğünüz veya olmasını istediğiniz şeyler nelerdir?
Bu seti tamamladıktan sonra java, c ve c# içinde birer set hazırlamak istiyorum. #akış #programlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Sağlam bir anlatım olmasını isterim.
  C# eğitim videolarında

  Console.WriteLine();

  ile başlarsa o eğitim setini kenara atarım ben. Bu C# değil, C# bilen birine .NET eğitimidir.

  Dil eğitim setleri çok da uzun olmaz zaten. Sağlam bir şekilde temel vermeye bakın derim. Ezbere olmasın. Öğrensin öğrenci.

 • Burak Alp @balp

  Öncelikle sormak istediğim, benim bir projem var ve php yi başlangıç orta seviye arası biliyorum eğer bu proje ilerde tutarsa yalın php nin zorlukları var mıdır yoksa framework mu kullanmalıyım ? Daha tam php yi öğrenmeden framework kullanmak bana saçma geliyor.Ama yalın php ile yazsam ilerde frameworke geçmek zor olmayacak mı ?

  Dersler ile ilgili olarak internette çokça çöp php dersleri var çoğu yarım yamalak ve eski yöntemler.Eğer derslere if else olarak başlarsanız bence zaman kaybı çünkü internetteki derslerin çoğu if else bitince sapıtmaya başlıyor.Bence ders konularınız temelden sonraki konular olsa daha iyi olur.Ne olursa olsun yenilikçi bir ders serisi olması daha iyi olacaktır.Kolay gelsin.

 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Eğitim setlerinde olan sıkıntı bence, verilen eğitimin pratiği yapılmıyor. Kodlar sadece böyle böyle deyip geçiştiriyorlar. Yönetim Paneli vs örneklendirme yapılması lazım. HTML ve CSS temaya detaylı işlem yapılması lazım.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Hello world gibi şeylerle başlama 😀

 • Paralelport @paralelport

  PHP'de güvenlik bahsi olabilir. Güvenli kod yazmayı bilen çok az kişi var.

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Hangi yöntemi nerelerde kullanabileceğimizin örneklendirilmesi ve mümkünse konular arasında bağ olması. Mesela linkteki değişkeni çekip onu veritabanından bir içeriği listeletmek için sorguda kullanmak aklımın ucuna gelmezdi. Çünkü değişkenlerin linklerde böyle kullanılabildiğini bilmiyordum. Olayı anladıktan sonra da bunun gibi daha neler var diye aradım ama istediğim bilgilere ulaşamadım. Direkt bodoslama dalınca böyle oldu. 🙂