İnsanlar bazı oyunları sadece multiplayer modu için alıyorlar. Durum böyle olunca da neredeyse hiç oynamadıkları senaryo moduna verdikleri paraya (ve diskte kapladığı yere) acıyorlar. Activision ve Frontier Developments bu tip oyunculara özel "senaryosuz" paketler hazırlamışlar.

Call of Duty - Black Ops 3'ün "Starter Pack" ismindeki senaryosuz paketi Steam'de 15$, Türkiye'den girince 35 lira. Campaign modu ve zombi modu yok. Birkaç tane daha kısıtlama var. Yine de sadece multiplayer oynayanlara yetecektir. Oyunun komplesinin fiyatı 60$, onunla kıyaslayınca multiplayer oynayan için ilaç gibi bence. Eğer oyuncu oyunu çok beğenip senaryo modunu da almak isterse sadece aradaki farkı ödeyecekmiş. Bunu almak için süre kısıtlaması var yalnız, 29 Şubat'ta bitiyor.

http://store.steampowered.com/sub/84207/

Frontier Developments'ın Elite Dangerous oyununun "saf" multiplayer versiyonu ise Elite Dangerous: Arena diye geçiyor. Süre kısıtlaması yok. Oyun içerisinde de çok fazla kısıtlama yok (BO3'e göre). Steam fiyatı 7.50$, Türkiye'den girince 18.75 lira oluyor. Senaryo modu yok, multiplayer kapışmaları var sadece.

http://store.steampowered.com/app/443080/

Bu gelişme önemli, çünkü oyun satışında F2P sonrasında yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Çoğu kişi senaryo modunu doğru düzgün oynamıyor, bazıları hiç bakmıyor bile. Sırf oynansın diye senaryo moduna multiplayer maçlarda kullanılabilecek silahları açma imkanı ekleyenler var (Battlefield 4 gibi). Görünüşe göre şimdilik sadece deneme aşamasında olan bu sistem yaygınlaşırsa ileride oyunların oynamayacağımız kısımlarına para vermek veya bunları indirmek zorunda kalmayacağız. Böylece hem oyunların fiyatları düşecek ve oyunlar daha çok kişiye ulaşacak, hem de indirilmesi ve diskte saklanması gereken veri düşecek. #oyun #cod #blackopsIII #EliteDangerous

Call of Duty: Black Ops III - Multiplayer Starter Pack on Steam

The Call of Duty: Black Ops III Multiplayer Starter Pack allows you to experience the ranked Multiplayer game mode of Black Ops III. This is a Multiplayer-only version of Black Ops III that has...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  @frt
  Dunki DE konusunu silmissiniz birisi cevap yazmis goremedim 🙂

 • Fırat ➕ @frt

  zombi modunu da ekleyip 50 lira yapsalardı direkt alırdım aslında. @lawnmower bu süre starter pack'i almak için mi upgrade için mi acaba?

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  O değilde zamanla single player çıkarmayıp " Efendim zaten oynanmıyor, bizde tüm gücümüzü multiplayer işine yatırdık. Bundan mütevellit multiplayer olan oyunumuz 60$'dır." şeklinde bir durum oluşmaz umarım. Ya da " Efendim şimdi single player az oynanıyor biz bunu yarım yamalak yapalım, 15$ yapalım isteyen alsın, multiplayer satıyor biz bunu 45$ yapalım." şeklinde de bir senaryo görmek istemem.
  Örnek vermek gerekirse H1Z1 erken erişimde idi. Fiyat 19$. Oyun içinde zamanla iki oyun modu geliştirildi. 17 Şubatta bu iki oyun modu iki ayrı oyun olarak 19$ 'ar dolardan satışa çıktı. İşin komik tarafı bu oyun erken erişimden çıktığında free to play olacaktı. 🙂
  Uzun lafın kısası para için değil 180, 540 derece bile dönerler.
  Konuya dönersek ben zombi modu olsa arkadaşlara da aldırtacaktım. Beraber oynayacaktık.

 • Quantzu @quantzu

  @ardazeytin yapan oldu zaten. Star Wars Battlefront o satış fiyatıyla tamamen mutliplayer, single player içerikleri sadece eğitim amaçlı. Ve üstünde en az 3 DLC satıp para kazanacaklar.

 • arandur @arandur

  Multiplayer sevmem, oynamam. O sebeple Indie oyunlar bana çok daha iyi geliyor.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  BF3 var bende bedavasından... Single Playerı güzelde pingden dolayı Multi berbat. Ancak konu mankenliği yapıyorum. Yine öldüm misali. Serverlar herhalde ABD de...:=)))
  CS GO nun o yüzden gözünü seveyim 105 de geziyorum... Serverlar Almanya yada Rusyada...

 • Yasin Ustaoğlu @yasinusta

  Peki biz ne yapalım? En son oynadığım çok-oyunculu oyun Counter Strike'dı, Source ya da Global Offense değil. Sonra CS Source 3-5 tl olduğu bir dönemde (hem kendime hem de kardeşime) alıp 3-5 kez anıları tazelemek için oynamıştım hepsi bu. Tabii CS ile Half-Life 2 modu olduğu zamanlar tanışıp uzun süre ara verince, yeni oyuncuların karşısında hiç şansım olmadığını da görüp boyumun ölçüsünü almış oldum.

  Aslında 2010 sonrası, AAA dedikleri ticari ürünleri (oyun demeye dilim varmadı) almaz oldum. Ama 10 tl gibi bir fiyata inerse alıp oynamayı tabii ki düşünürüm. Skyrim'i bile 7-8 ay önce aldım. Artık bağımsız yapımcıların oyunlarını ve minik oyunları tercih ediyorum. Hikaye modu olmayan oyunların benim için bir anlamı yok. Steam'de en çok oynadığım oyun 114 saat ile Everyday Genius: SquareLogic imiş. AAA oyunlar içinde ise en çok, 97 saat ile Mass Effect'i oynamışım.

  Bunun gibi kampanyaları tam tersi şekilde de yapsalar ya. Asla oynamayacağım çok-oyunculu moda para vermeden oyunu satın alabilecek olsaydım bazı oyunları satın almayı düşünürdüm.

  Bir de yaşın etkisi (şairin deyimiyle yolu yarılamaktan) olsa gerek, fare ile oynamak yerine Dremel'le oynamak daha fazla zevk veriyor.

 • Hado @hado

  Oyuncular için iyi haber de cod zaten iyi satan bir oyun, ilginç karar olmuş.

 • Ozan Ozkan @noirbluu

  Starter packi oyun içi paket sandım nasıl isim o öyle

 • Ozan Ozkan @noirbluu

  Ben multiplayer istemiyorum desem 15$ indirim yapacaklar mı ki