#akış #KonuDışı #istenmeyenSMS #TicariİletiŞikayetSistemi
Geçen yıl temmuz ayından beri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi'ni

https://tiss.gtb.gov.tr/TISS/gtb/taahhut_oauth.xhtml

kullanıyorum. İlk zamanlar siteye girmek bile çok sıkıntılıydı. Siteye girilse bile formu gönderirken sorunlar çıkıyordu. O nedenle (tabii bir de sonuç alınacağını düşünmediğimden) birkaç şikayet sonrası tam bir yıl sistemi hiç kullanmamışım. Şimdilerde siteye girişler e-devlet üzerinden yönlendirilmeye başlamış. İlk şikayetlerimin üzerinden bir yıl geçmişti ki (28.06.2016'da) ilk geri dönüşü aldım.

Sayın YASİN USTAOĞLU

Konu: KOCAELİ TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ "26.07.2015 tarih ve 9884 sayılı ticari elektronik ileti şikayet başvurunuz, şikayet edilen firma Ankara ticaret siciline kayıtlı olduğundan Ankara Ticaret İl Müdürlüğü ne havale edilmiştir."

O günden sonra yanlışlıkla (ve "aman sizle mi uğraşıcam" diyerek) sildiklerim hariç tüm istenmeyen sms'ler için şikayette bulunuyorum. Geçen gün bu yazıyı yazma sebebim olan bir geri dönüş aldım bakanlıktan,

Sayın YASİN USTAOĞLU

Konu: İl Müdürlüğümüze yapılan şikayet başvurularının bir bölümü bahis, dolandırıcılık ve cinsel sohbet içerikli iletilere ilişkin olup, Bakanlığımız Hukuk Müşavirliği’nden alınan görüşte bu tür iletilerin suç teşkil ettiği dolayısıyla suç teşkil eden iletilerin öncelikle Cumhuriyet Başsavcılıklarının görev alanına girdiği ve Cumhuriyet Başsavcılıklarının konuyu yargılama konusu yapabilecekleri belirtilmektedir. İl Müdürlüğümüze yapmış olduğunuz şikayet başvurunuzun suç unsuru ihtiva ettiği değerlendirildiğinden, şikayet başvurunuz Bakanlığımız Hukuk Müşavirliğinden alınan görüş doğrultusunda ve 5237 sayılı Kanun’un 279’uncu maddesi gereğince Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiştir. Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü

Umuyorum yakın zamanda bu firmalara kesilen cezaların çığ gibi büyüdüğü günleri de görürüz.

Bu arada temmuz 2015'ten temmuz 2016'ya kadar 200.000 şikayet yapılmışken temmuz 2016'dan bugüne sadece 28.000 şikayet yapılmış olması ilginç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Toshiba (DT01ACA200) 7200 RPM 2 TB disk kullanıyorum. Photoshop DNG dosyalarla uğraşırken disk sorunu nedeniyle işlem yapılamadı dedi biraz önce. Windows Hata Denetimi aracı dakikalarca işlem yapmayınca CrystalDiscInfo'da kontrol ettim SMART verileri sağlıklı olduğunu söylüyor, kasadaki en sıcak disk 35 C. CrystalDiscmark'ı denedim ve sonuç bu. Benzerini birkaç ay önce de yaşadım. İçindeki 30000 DNG dosyasını kopyalamam (1-2 MB/s'ile) 2,5-3 gün sürdü ama hatasız kopyalayabilmiştim. Diski tamamen formatlayıp tekrar partisyon oluşturduktan sonra sorun kalmamıştı. Şimdi tekrar nüksetti. Diske 150 MB/s ile yazıyor ama okuma hızı ya çok düşük ya da okurken hata veriyor. Neden olabilir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ve elimde kalan son 2 "key"
Mirro's Edge hem Steam hem de Origin için

Origin
E4R9-BUMR-B4PL-94ZM-CEH7

Steam
E9GCJ-6FH25-30988

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

#originkey

Sims 3
4QNW-JK3L-QF87-9B4Q-WAM3

The Sims 3 Late Night Key
CKT3-7KWJ-XC5E-LULB-FCZQ

The Sims 3 Date Night Key
7H8M-2PCN-Z7FS-XHZQ

The Sims 3 High End Loft Stuff Key
9B99-5HZY-MBYC-M6N3-PBKD

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Klasiklerden üçleme. Tomb Raider 1-2-3.
#steamkey
YDWAJ-5EFDW-YIAJ0
6WDWE-RATNR-VD9FY
LKLWN-0F4DK-89L7H

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10