(Arkadaki TCL, öndeki eski LG)
Amazon’dan aldığım TCL 65 C728 model Qled tv siyah performansı nasıl ama? Şimdi işin yoksa bunu tekrar paketle. İade etmekte haksız mıyım şimdi? Eski 43 inç led ekran tv’de en azından her yer grimsi, göze batmıyor. Bunda bulut bulut her yer, kirli gibi ekran saçmalık. İnternette çok şikayet vardı keşke insanları dinleseydim. Işıkta izlerken bir şey olmuyor bu arada, karanlıkta böyle.
TV paketlemek de zor, 65 inç olduğundan çok hassas ve ağır. Neyse ki eşim var tek olsam paketleyemezdim de. Bakalım Amazon zorluk çıkaracak mı? Yıllardır sayısız ürün aldım, iade ettiklerim azdır.
#akış #tcl #amazon #iade

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Issız_adam @systemnet

  Abi takılmayın buna ya aç izle neyini rahatsız ediyor bu durum olmayan tv mi var sanki

  • Mr.Bell @mr-bell

   Olmayan yada min olan tv var, bu başka bir seviye.

  • Nakahella @nakah

   Dostum sol alttaki tv sorun yapmadığım tv zaten, izleyip geçtiğim tv oydu ama daha kaliteli bir ekran isteyip sağ üsttekini aldım ama çok daha kötü çıktı. Sağ üstteki tv qled denen teknolojiyle donatılmış ve siyah kalitesiyle övünmesine rağmen, sol alttaki eski tip led tvden daha kötü. Çünkü düz gri değil, ekran lekeli hatalı üretim yani. Bundan bahsediyorum.

 • Nakahella @nakah

  Tekrar söylüyorum ikili fotoda sol alttaki tv eski led tv. Dümdüz gri yapıyor siyahları ve başka tv ile kıyaslamadığınızda gözü rahatsız eden bir durum olmuyor. Ama sağ üstteki tv qled ve siyahların kalitesi normalde iyiyken, ekranda gördüğünüz lekelenmeler oluşuyor parça parça bulutlanıyor ekran. Üretim hatası gibi çünkü aynı yerlerde var sadece.

 • Nakahella @nakah

  Sol alttaki gözü rahatsız etmiyor çünkü her yeri gri. Ama sağ üsttekinde köşelerdeki bulutlanmalara bakın…

 • Fırat Duran @firat_duran

  Siyah rengini unutmuş 😀 Geçmiş olsun çok sıkıcı bir durum. Benim ucuz monitörüm bundan daha iyidir.

 • Adem Helvacı @ademhelvaci

  Merhaba, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum, sıfır ürün alıp sorun yaşamak herkesin kâbusu haklı olarak.

  Ürünün homojen dağılıma sahip olmama konusunda tüketici olarak sonuna kadar haklı o0lmanızla birlikte marka bağımsız ne yazık ki çok sık karşılaştığımız durum bu. TCL ile marka olarak bir derdim olmamakla birlikte çok üstüne gittiğim bir marka olduğunu herkes bilir ancak bu durum marka karalaması anlamında değil, kendilerini geliştirip daha iyisini tüketiciye sunmalarına baskı anlamında bir uğraşıdır.

  Bu örnekte eşit dağılım konusu elbette tam bir sorun ona itirazım yok fakat siyaha oransal yaklaşım konusuna foto ile karar vermek kısmında biraz kararsızım zira daha önce de Teknoseyir ailesi ve sevgili kardeşim Umut ile istişare etmiştik, kadraj yanılsaması bizim için ciddi sıkıntı. Siyahın sabiti gerçek anlamda insan ile görülüp karar verilmesi gereken bir durum. Aynı ürünü farklı ayarlar ile defalarca görsel kayıt altına alıp farklı sonuçlar elde etmiştik bildiğiniz üzere.

  Belli oranda eşi olmayan dağılım kabuldür, Siyahın belli oranda ışıltısı da kabuldür (Özellikle ADS panelde çok belli ediyor olsa da bu durum sadece IPS ve ADS panellere özgü değildir) ancak bu üründe eşit olmayan dağılım tüketici olarak sizi haklı çıkartır.

  TCL ile mücadele etmeniz gerekecek maalesef. Sanırım 9 Ağustos tarihinde TCL yetkilileri ile bir online toplantımız var Temmuz ayında belirlemiştik, İşte neden TCL markasına karşı olumsuz tavır takındığımız konusuna sunacağım somut örneklerden birisi olabilirsiniz.

  Sizin konunun teknik detayı da uzun, merak ettiğiniz her ne olursa yazın lütfen, Umut ve Teknoseyir ailesi için kapılarım her zaman açıktır 🙂

  Herkese sevgi selam ve saygılarımla (Görüşmemiştik nicedir )

  • Nakahella @nakah

   Güzel yorumunuz için çok teşekkürler. Ben de şimdi farklı açılardan fotoğraflar çekip gözümle gördüğüme en yakın oranda görüntüyü çıkartmaya çalışıyorum ancak telefon her seferinde bozuyor görüntüyü çok aydınlık yapıyor. Yine de oda karanlıkken, siyah bir ekranda sağ ve sol üstteki bulutlar aşırı belli oluyor. Gözümün gördüğüne en yakın görüntüyü konuya eklemiştim aşağıya da ekleyeyim. Öndeki çok gri olan LG led tv ve normal gözle bakarken bir sorun hissedilmiyor, eşit dağılımı var siyahlar net olmasa da. Ancak arkadaki TCL tv’de gördüğünüz gibi bulutlanmalar var her tarafta. Siyah gösterebildiği yerler güzel ama o bulutlar çok göze batıyor. Odanın ışığını açarsam gözle görülemeyecek düzeye geliyorlar.

   Ürünü Amazon’dan yeni aldığım için iade edersem sorun olmaz diye düşünüyorum ancak çok sık karşılaşılan bir sorun olduğunu belirtmişsiniz, eğer öyle bir durum varsa iadeyle uğraşmayıp kaderime razı gelebilirim. Karanlıkta izlemem. 🙂 QLED tv’lerde durum bu mu? İade edip LG Nanocell alabilirim mesela, onda da mı yine aynı riskler mevcut?

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   ooo adem baba seni burada uzundur göremiyorduk.

  • KirbiT @kirbit

   Buraya gelip değerli yorumlarınızı belirttiğiniz için çok teşekkürler Adem hocam

 • Alpi Ironside @alpi350

  Çok geçmiş olsun, bu nasıl bir QLED TV böyle? 😮
  LG'den sonra kesinlikle TCL'de alınmayacaklar listeme girdi.

 • Höşelek @benvaryaben

  çıplak gözle karar vermek lazım. çıplak gözle de aynıysa iade edebilirsiniz tabi. bir sorun çıkacağını sanmam. ayrıca TLC bana başından beri güven vermemiş bir marka. yine de hiç kullanmadığım bir marka hakkında yorum yapmak istemem. bu arada 65inç bir tv için elbette bulutlanma olacaktır bir miktar. olmayadabilir ama büyük şans gerekir.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  paketlerken video çek. Sonra sen de kırıldı olmasın

 • Nakahella @nakah

  Pek çok yorum okudum internette, farklı Youtube test videolarındaki yorumları falan izledim TCL özelinde değil de genel dirty screen hataları falanla ilgili. Ortak bir kanı var. "Ekranı çok incelerseniz, hata bulursunuz. Bariz olan piksel hataları, ekran yanıkları, panel çalışmama gibi sorunlar yoksa bu sorunları göz ardı ederek kullanın" diyor herkes. Kusursuz ekran bulmanız çok zor diyor. Ben de şimdi iade etsem, yeni alacağım televizyon neredeyse 2 kat fiyat olacak ve benzer özellikler olacak. Yine böyle bir problemi olma riski varken o riske girmek istemedim, zaten odadaki ışığı açtığımızda problem kalmıyor veya gündüz izlerken de görünmüyor. Karanlıkta izlerken de çok dikkat etmezsen ve çok siyah bir sahne değilse yine sorun yaratmıyor. Böyle kullanmaya karar verdim.