Turkcell Superbox sınırsız tarifelerini 10 ve 15 mbit için anlamsızca 300 ve 600 TL yapınca alternatiflere yönelmek durumunda kaldım. Vodafone Redbox ve TT 'nin Magnet ürünleri bu SOL'un Superbox muadilleri. Her ikisi de 180 TL civarı 10-15 mbit sınırsız için.

Yalnız TT de şöyle bir şey var; eğer hizmeti alacağınız adreste sabit internet alt yapısı var ise bu ürünü satın alamıyorsunuz. Benim bölgede alt yapı olmadığı için zaten zamanında Superbox almıştım. Buna güvenerek aradım TT 'yi, alt yapı gelmiş meğersem 🙂 Neyse 2 günde kurdular gittiler. Modem-router Tplink marka, router özellikleri gayet iyi ve kapsamlı ben beğendim açıkçası. 50 mbit hızı %90-95 aralığında sağlıyor. Ping de 2-3ms. Tivibu STB Vestel marka kanal geçişleri ıvır zıvır gayet hızlı ancak Tivibu'yu açınca bant genişliğinden yiyor bunu ilginç buldum açıkçası. Bir de STB de Youtube uygulaması var ama açılmıyor.

SOL Superbox' ı E-devlet'en iptal ettim. 5 dakika içinde hizmet kapandı 🙂 SMS gelecekmiş şimdi onu bekliyorum modemi iade edeceğim adresi göndereceklermiş.

90' larda İst.Acıbadem'de ADSL için pilot uygulamalar yapılırken ADSL'in ilk müşterilerinden biriydim, seneler sonra döndük dolaştık geldik yine DSL 'e, Allah utandırmasın diyelim 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap