#izmir #Biontech 18 Mayıs için aldığımız 2. doz Biontech randevumuz akşam iptal edilmiş ve en erken tarih de 15 Haziran olarak gözükmüştü. Şimdi tekrar kontrol ettiğimde iptal olan randevu tekrardan aktif hale gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berrram @berrram

  Böyle bir saçmalık olabilir mi belki de bazı kişiler aşılar da iptal edildi diye akşam yola çıktı gitti ya da bir plan yaptı.

 • Gump @runforrest

  Aynen aktif olmuş, iptal gözüküyordu öncesinde.

 • seda @seda

  @berrram
  @polystyrene
  @runforrest
  @my_techno

  ilk randevunuz ne zamandı. ilkinden sonra
  arada 6 hafta aralık varsa sistem benzeri sonuçlara ayarlanmış olabilir

  ------------------------------
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Aşı tedariki önümüzdeki 2 ay için güçleşiyor…Biontech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir” duyurusunu yaptı.

  İlk uygulamada birinci doz ile ikinci doz arasında 4 hafta varken bu sürenin 6-8 haftaya çıkarılmasıyla vatandaşların randevu bilgilerinde güncellemeye gidildi. Mayıs ayında verilen 2. doz Covid-19 Biontech aşısı randevuları Haziran ayına kadar ertelendi.

  2. DOZA ERTELEME

  İstanbul’da Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde birinci doz Biontech aşısını 6 Nisan tarihinde öncelikli grup kontenjanından yaptıran bir vatandaşın ikinci doz aşısı için 4 Mayıs’a tarih verilmişken, bu akşamdan itibaren randevu tarihinin “1 Haziran ile 8 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacaktır” diye değiştirildiği görüldü.
  ------------------------------------------

  • berrram @berrram

   19 Nisan akşamında 60 yaş ve altı için aşılanmanın başladığı açıklandı 20 Nisan'da 1.doz aşıyı yaptırdık. Sistem otomatik olarak en erken tarih olan 18 Mayıs'ı gösterdi. 2. doz randevuları iptal edildi açıklaması yapılınca bizim 18 Mayıs randevusu da iptal oldu ve en erken tarih olarak 15 Haziran göründü. Bir kaç saat sonra iptal edilen randevu yine geri geldi.

 • İbrahim Genç @miharbi

  Ben de şimdi baktım da geldim siteye haber vereyim diyecektim. Bana iptal mesajı hiç gelmedi zaten, şimdi de hem randevu aktif görünüyor hem de alınabilir tarih olarak Mayıs ayını işaret ediyor 👍🏻

 • Aykut Ç. @aykut

  mevcutlara 2.dozun tarihleri korunacak diye açıklama yapıldı

 • Mustafa @uaee

  BioNTech aşısında 'ertelemeye iptal': Uygulamadan vazgeçildi, daha önce alınan ikinci doz randevular korunacak
  https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakika-haberi-ikinci-doz-alman-asisinda-ertelemeye-iptal,kGRXT1M4L0ac9O6nuniAzQ

 • seda @seda

  ideal süre 3 hafta imiş 42 günden sonra etkinliği konusunda veri yetersizmiş ama anneme verilen tarih en erken 44 gün sonrasına. keşke bir yolu olsa da daha önce yapılabilse

  • berrram @berrram

   İlk aşı ne zaman yapılmıştı ki bu kadar uzun bir süre çıktı. Ayrıca ilk aşıdan sonra 2. için randevu almış mıydınız ?

  • seda @seda

   @berrram 2. sini alınabilecek en yakın tarihe 1 haftadan biraz uzun bir süre olduğu için almamıştık 2. sini. bu sabah denedik en erken mayıs sonu diyor. yani 44 gün veya biraz fazlası var arada

  • berrram @berrram

   @seda Mevcut randevunuz olmadığı için sizi de diğer grubu atmış. 182'yi aramadıysanız bir de oradan durumu açıklayarak almaya çalışın. Olmazsa son çare olarak da bulunduğunuz ilin sağlık müdürlüğüne e-posta gönderebilirsiniz. İzmir'de yaşamam sebebiyle daha önce "[email protected]" üzerinden iletişime geçmiş ve geri dönüş alabilmiştim.

  • seda @seda

   @berrram teşekkür ederim. istanbul için benzer bir email adresi bulamadım. sabim hattını aradım. Yeni çıkan genelgeye göre 6-8 hafta aralığı en son durummuş. daha önceye değişmiyor dendi. Keşke birkaç gün önce başvursaydık da en erken alabileceğimiz tarih kesinleşmiş olurdu. Dün akşam 4 haftalık aralığın birdenbire 6-8 haftaya çıkacağını kim bilebilirdi ki.

  • berrram @berrram

   @seda Yine de belli olmaz bunlara bir hafta sonra tekrar eski haline de döndürebilirler. Takip etmekte fayda var.