Windows 10 Spotlight Duvar Kağıtlarını JPG Olarak Kaydedin

 

 

Merhabalar, dün bir arkadaşla Windows'un bu spotlight duvar kağıtları hakkında konuşurken aklıma ufak bir uygulama fikri geldi ve kolları sıvayıp basit bir uygulama yazdım. Bu uygulama ile bu spotlight duvar kağıtlarını tek tıkla, jpg formatında masaüstünüze alabileceksiniz.

Windows 10 1607 sürümünde denenmiştir. Assets* klasöründeki Spotlight duvar kağıtlarını toplu olarak .jpg uzantılı olarak kaydetmenizi sağlar. Masaüstünüzde otomatik olarak “Spotlight” isimli bir klasör oluşturulur ve 1920×1080 çözünürlüğündeki duvar kağıtları otomatik olarak bu klasöre görüntülenebilir formatta kaydedilir.

 

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz...

 

Assets Klasörünün Yolu (Manuel Olarak Almak İsterseniz)

C:\Users\kullanici\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

 

Kendi kullanımım ve arkadaş çevrem için yapmıştım. Fakat işimizi baya kolaylaştırdığı için sizinlede paylaşmak istedim. Tabi kullanıp, kullanmamakta özgürsünüz. Denemek isterseniz her ihtimale karşı bir kereye mahsus Assets klasörünün yedeğini alın. Zaten uygulama başka bir yere müdahalede bulunmuyor. Sadece ordaki dosyaları kopyalıyor.

 

Deneyen arkadaşlar olumlu, olumsuz dönüş yapabilirlerse sevinirim. Ayrıca bu tarz bir uygulamanın ne kadar yasal olduğunu bilmiyorum. Yine bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarda yazabilirlerse çok iyi olur. Hoşcakalın...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet @mehmet

  1703(15055.0) da sorunsuz çalışmakta lakin bu düzenli olarak kilitekranı için indirilen fotograflar içinde bir çözüm bulabilirmisiniz çünkü orada çıkan görsellerde çok sağlam kaliteli pozlar/anlar oluyor.

  • Hamdi @hamdi

   Geribildirim için teşekkürler 🙂 Spotlight zaten kilit ekranında gösterilen arkaplanlar. Tam olarak neyi kastediyorsunuz anlamadım?

  • Mehmet @mehmet

   @hamdi hocam benim şuanda arkaplanda gözüken hatta bir haftadır gördüğüm hiç bir arkaplan resmi o klasörün içerisinde yok, başka bir notebook pc ye de hemen yükledim onda da masa üstüne aynı görselleri attı lakin o cihazda da bambakşa görseller çıkmakta her açılışta, hatta şunu söyleyebilirim ki ben bu masaüstüne atılan Spotlight folderindaki hiçbir görseli daha önce kilit ekranımda görmedim, genelde ben bu sağ üst köseden beğendim beğenmedim diyerek yeni fotoğraflar çağırıyorum hocam, o seçimlerime göre bir akış sağladık uzun süredir çok güzel zevkime uygun görseller çıkıyor, o fotografların hiç birisi bu klasörde yok onu demek istiyorum hocam, umarım çok uzun olmamıştır, tekrardan tebrik ve teşekkür ederim ayrıca bu aracınız için.

  • Hamdi @hamdi

   @mehmet hmm, ilginç 🙂 Ben hiç dikkat etmemiştim. Yalnız bu klasördeki görüntüler düzenli aralıklarla güncelleniyor. Saatte bir felan deneyin, denk gelebilir. Ben her denediğimde, bazen daha kısa aralıklarla da deniyorum, mutlaka birkaç tane yeni görüntü denk geliyor. Birde bazıları anlık olarak çevrimiçi gösteriliyorda olabilir. Şöyle bir yöntemde izleyebilirsiniz; kilit ekranında beğendiğiniz fotoğrafı gördüğünüzde hemen bu aracı çalıştırın. Ben birkaç sefer o şekilde yakaladım. Kilit ekranımdaki görünte masaüstümdeki klasöre gelmişti...

  • Mehmet @mehmet

   @hamdi aklıma geldi hocam zaten bu durum, tools'unuzu oto start a aldım, artık her açtığımda otomatik olarak deneyeceğim bakalım, tekrardan emeğinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

  • mstfanar @mstfanar

   @mehmet Dynamic Theme uygulamasını denedin mi mağazadaki?

 • arandur @arandur

  İşe yaramadı, bir de zaten var falan diyor.

Tüm blog yazılarını gör