TurkNet'ten TurkTelekom'a Zorunlu Geçiş

Turknet İnternet Deneyimim

TT'de alamadığım hız değerlerini Turknet'te sorgulattığımda 35 Mbit/s ve AKN sonrası hızın 24 Mbit/s olması ile taahütsüz aboneliğin de etkisiyle TurkNet'e geçtim. İlk başlarda bağlantıda kopmalar olsa da bir kaç gün içinde düzeldi. Ardından, tam zamanını bilmiyorum, AKN'yi kaldırmasıyla iyi ki geçmişim diye düşündüm. Yaklaşık 5 ay kullandığım süre içinde çok memnundum. Ardından Levent Pekcan'ın gizemli ve kaçınılmaz olan o sözü zuhur etti:

Hayatta iyi şeyler olmaz.

İnternet Arızası

Yağışlı bir gün aniden internet bağlantısı koptu. Modemi kontrol ettiğimde DSL ve İnternet ışığı yanmıyordu. Hemen arıza kaydı bıraktım. Tabi Turknet'in yavaş yavaş çağrı merkezini insansız hale getirdiklerini ilk o zaman daha iyi anladım.

Birkaç gün içinde TT ekipleri gelip bağlantıyı kontrol ettiler. Ev eski ve müstakil olduğundan ankastre kutusu yok. Önce evden sonra da direkten kontrol ettiklerinde bağlantının olmadığını eğer bir sorun olursa tekrar geleceklerini aksi halde sorunu halletmiş olacaklarını ve haber vermelerine gerek kalmadığını söyleyip gittikler. Sonra ne sorun çözüldü ne de onlardan bir geri dönüş oldu.

O süreç içinde TurkNet müşteri hizmetlerinden kimseye derdimi anlatamadım. Sürekli arıza kaydı sonunda sürekli şu şekilde geri dönüş yapıldı:

Degerli Musterimiz, internet hizmetinizle ilgili yasadiginiz arizanin altyapi kaynakli olmadigi gorulmektedir, bina ya da dairenizin icinde yer alan kablo ve cihazlardan kaynaklanabilir. Arizanin giderilebilmesi icin bu alanlari kontrol ettirmenizi rica ederiz. Sorun duzelmezse lutfen bizimle tekrar iletisime gecin.

Tabi o arada 2-2,5 aylık kullanamadığım internetin faturaları düzenli olarak ödendi. Başta bununla ilgili kayıt oluşturup bunların bana iade durmunu sorduğumda herhangi bir geri dönüş yapmadılar. En sonlarda TurkNet'en bir yetkili arayıp elektrikçi çağırmam gerektiğini ve bağlantıyı anastre kutusuna kadar kontrol ettirmemi ve elektrikçinin bağlantıyı yapması gerektiğini söyledi. Dediğini yaptım. Elektrikçinin dediğine göre bizim eve gelen telefon kablosunda sıkıntı varmış. Alt kattaki komşuya giden ve kullanılmayan telefon kablosunu bize çekti. Direkten bize çektiği eve gelen bağlantıda sıkıntı olmadığını ama direkteki saha dolabına giden bağlantının yapılmadığını bunu ancak TürkTelekom'un yapabileceğini söyledi. Daha sonra ne TT ekibi geldi ne de TurkNet'ten bir arayan soran oldu.

Bu süre içinde evde sabit internet olmadığından internet öncesi devre dönüldü. Mobil internet devri ile interneti kısıtlı kullanmayı öğrendim. Zorunlu durumlarda telefonu hotspot olarak kullandım.

Bu durumdan sadece ben değil ev halkı da etkilendi tabi. Ev ahalisi bana yüklendi, birşeyden anlamadığımı ima ettiler. Ama PC'leri toplayan modem ayarlarını yapan tüm sorunları çözen "ben" bir anda tüm sorunların kaynağı oldum. 😀 O arada garip bir ruh haliyle buradaki üyeliğimi de sildim. Sonra işte krize girmişim hastaneye yatırmışlar. Yok yok. Şaka tabi. Aslında haberlerdeki olaylara bakılırsa olması muhtemel çok normal bir durum ama neyse. 😀

Son bir denemede bulunup bizim ilçedeki Türk Telekom Şefliği'ne gittim. Durumu anlatıp ekiplerin gelmediğini söyledim. Görevli sisteme baktığında en son ki arıza kaydının bir ay önce açıldığını söyledi. Çaresizce ne yapmam gerektiğini sorunca, cevabı içinde gizli bir şekilde TurkNet'le irtibata geçmemi, eğer TurkTelekom'un abonesi olsaydım yardım edebileceğini söyledi.

Cayma Bedeli

O arada TurkNet'e geçerken TT da internet taahhütüm dolmuş ama telefonunki dolmamıştı. Yaklaşık 240 TL cayma bedeli geldi. Biraz araştırdığımda iki yıldan uzun süreli taahhütlerde tüketici hakem heyetine başvurup bu bedeli iptal ettirenlerin olduğunu gördüm. Şansımı denemek istedim. Aslında amacım süreci uzatıp en kötü ihtimalle daha sonra, 5-6 ay kadar sonra ödemekti. Tabi ki başvurum olumsuz sonuçlandı ve TT haklı olduğu görüldü. Ama süreci uzatmıştım. Nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama belli bir süre sonra icrai işlem başlatıldı ve bu bedel 550 TL civarına çıktı. Tabi artık durum hukuki sürece girdiğinden hemen Türk Telekom Genel Müdürlüğü'ne gidip istenilen miktarı yatırdım. E-devletten kontrol ettiğimde 0,01 TL nin yani 1 kuruşun yatmadığını gördüm ki parayı yatırırken görevliden herhangi başka bir borcumun olmadığı teyitini almıştım. Avukata daha doğrusu katibine durumu anlattığımda sistemde 0,01 TL nin kaldığını ve bunu ödemem gerektiğini söyledi. 😀 Önceden kendimi hazırladığımdan sinirlenmeden sakin ve doğal bir ses tonuyla sistemde sorun olmuş olabileceğini istenilen para miktarının hepsini yatırdığımı söyledim. Sonunda genç bayan durumuma acımış olacak ki borcumu sistemden sildiğini söyledi. E-devlette açılan icra dosyasını sorduğumda ilgili yere yazı göndereceklerini ve bir süre sonra dosyanın takipsizlikten düşeceğini söyledi.

19/09/2017 tarihinde açılmış olan dava dosyası şu an e-devletten sorgulattığımda hala açık görünüyor. En azından borcumun olmadığına dair TT Genel Müdürlüğü'nden faturamı ve gerekli belgeleri aldım. Bu sıralar üniversite sınavlarının yoğunluğundan pek önemsemedim. Tekrar avukatla irtibata geçip buraya gelişmeleri eklerim.

TurkNet Abonelik İptali ve TurkTelekom'a Geçiş

En sonunda isteme istemeye de olsa TurkTelekom'a geçmekten başka bir seçeneğimin olmadığını kavradım. Hattımı taşıtmayı deneyerek süreden kazanmayı denedim. Öncelikle TurkTelekom Müdürlüğüne gidip durumu anlattım. Bilgilerimi sorguladıklarında direkt geçiş işleminin mümkün olmadığını önce telefonu geçirmem gerektiğini sonra internetin geçiş işleminin yapılabileceği söylendi. Gerekli formlar doldurulup bir hafta içinde telefon hattımın geçişi tamamlandı.

İnternet için TurkTelekom müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. Ama hattımın devre numarasını verdiğimde hata oluştuğunu TurkNet üyeliğimi iptal ettirmem gerektiği söylendi.

İptal dilekçesini kimlik fotokopisiyle TurkNet'e faksladım. Hemen sorumlu bir firma olarak(!) dilekçemin istenen formata uygun olmadığından iptal işlemini gerçekleştiremediklerini ve dilekçe örneğini mail ile göndereceklerini söyler bir mesaj aldım. Tabi ki öyle bir mail gelmedi. Bununla ilgili arıza kaydına da geri dönüş yapmadılar elbette.

İnternette zorlu bir araştırmadan sonra istenilen dilekçe örneğini buldum:

TurkNet İptal Dilekçesi Örneği

Tekrar iptal başvurusu yaptım ve işlemin başlatıldığını bana geri dönüş yapılacağına dair bir bilgi mesajı daha geldi.

Sonraki günlerden birinde sanırım cep telefonumu evde şarja bırakma gafletinde bulundum ki o sırada, mesai saati bitimi, ben kısa süre için dışarıdayken TurkNet'ten aramışlar. Kardeşim benim yerime telefonu açmış ve ne zaman geleceğimi sormuş arayan temsilci. Kardeşim ben dışarıdayken bana ulaşamadığından net bir cevap verememiş ve temsilci de yarın tekrar aranılacağımı söyleyip görüşmeyi bitirmiş.

Sonraki gün geri dönüş yaptıklarında ilçedeki salı pazarında alışveriş yapmaktaydım. Hatta yanlış hatırlamıyorsan 20 TL lik hamsi almıştım. Kilosu 15 TL idi. Gereksiz ayrıntı olduğunu biliyorum ama söylemeden edemedim. 😀 Ben hamsinin parasını verirken bizimkiler uzaklaşmış. Gözüm o kalabalıkta bizimkileri ararken tam onları gördüğümde kalabağın ortasında bir çağrı geldi. Elbette mükemmel zamanlamayla gelen çağrı TurkNet'tendi. Aradıklarında yine mesai bitimine yakın bir zamandı sanırım.

Konuşmanın içeriği belli abonelik iptali. Neden üyeliğimi iptal ettirmek istediğimi sordu. Ben de kalabalığın o sıralar biraz seyreldiği anda sakin bir şekilde durumu izah ettim. Karşıdaki görevli bana yardım etmek için aradığını söyledi. Herhalde azarlayacağımı sandı. 😀 Tabi ben iptalin bir an önce bitmesini istediğimden ne sesimi yükselttim ne de argo konuştum. Daha sonra arkadaş çok güzel bir öneride bulundu. Öyle ki 2,5-3 ay kullanamadığım, maddi/manevi sıkıntısını çektiğim ve üstüne de faturalarını ödediğim internet hizmetimin iptali yerine dondurulmasını önerdi. TurkTelekom'a geçsem de yine arızamın yapılmayacağını ve o sırada sorunu halletmeye çalışacaklarına benzer bir şeyler söyledi. Önerisindeki mantık hatasını anlayamayan temsilciye tekrar mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışarak doğal ses tonuyla "Sadece üyeliğimi iptal ettirmek istiyorum." dedim. Sonra işlemin yapılacağını söyleyip görüşmeyi bitirdi.

En sonunda internete kavuştum. Arada ilginç ayrıntılar var ama artık onlara girmek istemiyorum. Yeterince uzun ve gereksiz ayrıntılarla dolu bir yazı oldu. Son sözü size bırakıyorum. 🙂

#turktelekom #turknet #abonelikiptali #taahhüt #abonelik #fesih #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Tamamen Türk Telekom iş güzarlığı ben sana net söyleyeyim. Prim muhabbeti dönüyor artık galiba

 • kman @kman

  BT'cinin görünmez çilesi bu ne yazık ki, işler iyi gittiğinde kimse adınızı anmaz, sorun çıktığında da şeytan siz olursunuz. Geçmiş olsun.

 • Koray @koraysuna

  Türknetin müşter Hizmetleri iyiydi ya ne olmuş böyle

 • DrCrow @drcrow

  Yemin ediyorum yazı hiç bitmesin istedim 🙂

 • Alper Kutlu @alper-kutlu

  Akıcı güzel bi yazı olmuş bu uzunlukta bana gerekli yazıları bile okuyamıyorum sıkılıyorum bunu okudum hamsili yere koptum :DDD

 • Gump @runforrest

  Sahada yok bu adamlar maalesef. Geçmiş olsun.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Telekom'a karşı olan savaş kaybedilmiş, üzüldüm. Bana neler yaptılar ama yıldıramadılar. Altyapıyı kayıttan silmelerden, port yok etmekten, bozuk portlara bilerek bağlamaktan tut ne ararsan var. Şuan iki aboneliğim de 75mbps Turknet.

  • Batuhan @achfighter

   3 ay da çok uzun ama. Bir de sen anlamazsın gibi şeyler demişler sanırım. Bir teknoseyir izleyicisi olarak "düşünceler çağlıyor da kelimeler kifayetsiz kalıyor" diyorum. 😀

   Ben olsam Türk Telekom'a taahhütsüz geçip sonra yine Türknet'e geçerdim.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @achfighter ben direkt binanın içinde kapı kapı dolanıyorum. Onların taktiğini onlara uyguluyorum. Çalışanları bıktırıyorum işimi çözdürüyorum.

  • /\ @verax

   @achfighter @ardazeytin TT'yi köprü olarak kullanmayı da düşündüm ama artık süre uzadığı ve evdekiler baskı yaptığından ve TurkNet'in müşteri hizmetlerinin yetersizliğinden bana TT'ye geri geçmekten başka seçenek kalmadı. Zaten okulda derslerle uğraşıyorum. Bir de parasını verdiğim hizmeti almak için kendimi yormak artık fazla geldi. Pes ettim.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @tortoise yani doğru bir düzen için mantıklı strateji kurmuşsunuz ama ülkedeki yönetim şartlarını, düzenin bozukluğunu, tekelin gücünü, saygının değil şeytanlığın iş yaptığını hesaba katarak kararlar almalıydınız. Söylemek hoşuma gitmese de iyi niyetli davranarak hata yapmışsınız.

  • /\ @verax

   @ardazeytin Evet dediklerinize katılıyorum. Başınıza gelenlerden de haberim var. Durumlarınızı okumuştum. Ama burada iyi niyetten çok pragmatist davrandım. 🙂

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @tortoise dediğim gibi doğru düzen için mantıklı bir strateji. 🙂

 • Batuhan @achfighter

  Diğer firmalar da hat çekilmiş yere hat çekip hat çekilmeyen yere hat çekmedikleri için hem kendileri hem de halkın çoğu kısır döngüden kurtulamıyor.

  Bir bölgeye bakıyorum. Türksat var, TTnet hiper ver fiber var üstüne Turkcell buraya fiber çekmeye çalışıyor. Be çemçük ağızlı bizde ne türksat var ne ttnet hiper var. 4mbit adsl kullanıyoruz yıllardır ama bize çekmez gidip ondan hat kiralaması daha düşük bölgelere çeker. Bu durum böyle, değişmez.

 • emre87gs @emre87gs

  Parası neyse verelim, adam gibi tüm hatları yenilesinler. Babam anlar bu işlerden allahtan da taşınınca kabloyu biz çekmiştik, sadece gelen görevli bizim hattı işaretlemişti.
  Apartman içi kutuyu gene anlarımda, direkten hattı da biz mi çekeceğiz yok artık.
  Bence AKN işi 2 sene ertelensin, bu sorun daha önemli ADSL kullanıcılarının ileriye dönük maduriyetlerini önlemek için.

  Vodafone "anahtar teslim" tarzı bir reklam yapıyordu, keşke ona yönelseydiniz TT yerine.
  Zamanlama olarak farklı dönem yaşamış olabilirsiniz bunları gerçi.

  • /\ @verax

   Ev müstakil ve eski. Ankastre kutusu yok. Hat eve doğrudan direkten geliyor. Burada sorun TT'den gelen ekiplerden kaynaklı. Bu biraz özel bir durum olduğundan çoğu arkadaşın başına böyle bir şey gelmez.. Anahtar teslim olması iyi bir şey. Ama bu tip arıza da yine TT ekiplerinin insafına kalacağımdan benim için sıkıntı olacaktı.
   Bu arada benim ev santrale yakın olduğundan aboneliğim VDSL ve 50 Mbit/s ye kadar destekliyor. Kotadan çok AKN sonrası hız önemli benim için. Turknet'e geçmeden önce 24 Mbit/s alıyordum ve 8 Mbit/s ye düşüyordu. Şimdiki aboneliğim 35 Mbit/s ye kadar hız ve AKN sonrası 16Mbit/s ye düşüyor. Benim için yeterli. Belki farklı bir bölgeye taşınırsam altyapı durumuna göre farklı servis sağlayıcılarını düşünebilirim. Ücretsiz hizmet sağlayıp üstüne para verseler dahi şu olanlardan sonra bulunduğum bölgede farklı bir servis sağlayıcıdan hizmet almayı düşünmüyorum.

  • emre87gs @emre87gs

   @tortoise Bölge önemli tabi. VDSL olması da en azından bir şans.
   Benim bulunduğum yerde tüm sağlayıcılar fiber olarak mevcut, ancak 1 sene kadar mecburi kontrat beklemiştim maalesef ki hattı eski adreste gibi algıladıklarından 2 ay kadar 3mb üstü hız alamamıştım da en son yetkili biri durumu anlattığımda dinleyip anlamıştı.

   Asıl iptal olayında "borcu yoktur" kağıdı almak önemli bu arada. görevli yok dese de evrak oldumu kanıt oluyor.

  • /\ @verax

   @emre87gs Bir yıl beklemeniz kötü olmuş. Dediğiniz durumun benzerini bulunduğum yere taşındığımda TT'dayken nakil işleminde yaşadım. Bir türlü nakil işlemini sokak adı ve bina numarası değiştiğinden yapamamışlardı. Sistemde sorguladılarında altyapı gözükmediğini söyleyip durdular. En sonunda komşunun sabit telefon numarasını kullanarak bizim ev telefonunun kayıtlı olduğu adresi buldum. Bende sorun var herhalde. 😀

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Zevkle okudum, lütfen ama lütfen " Arada ilginç ayrıntılar var ama artık onlara girmek istemiyorum" bu detaylarada girin. Benzeri durumları yaşıyoruz...

  • /\ @verax

   Onları eklersem yazı çok uzar, okunmaz diye düşündüm. Eklemediğim ayrıntıların özetleri şunlar:
   - TurkTelekom'a geçmeden önce burada bir yorumdan gördüğüm Netspeed'e başarısız geçiş denemem oldu.
   - Telefonu taşıttıktan sonra başarısız geçen burs mülakatı sonrası satranç turnuvası öncesi Ankara Ulus Metrosu heykel tarafının çıkışında internetin geçiş işlemi için TT müşteri hizmetleriyle ve o sıradan nereden geldiğini fark etmediğim ama insanlardan para isteyen bir gençle aramızda geçen ilginç dilaog var. O diyaloğa TT temsilcisi de şahit. 😀
   - Turknet iptalinden sonra TurkTelekom'a internet için arayarak başvuru yapmıştım. O başvurunun iptali var.
   - Önceki durumdan dolayı ev telefonu iptal olmuş. Bunu başvurduğum TT şubesinden aranarak öğrendim. Başvuru yalın internet olarak düzenlendi.
   - Modem istememiştim. Beni arayan TT temsilcisi yanlışlıkla modemli olarak başvuruyu kabul etmiş. İşlem daha fazla uzamasın diye modemi kabul ettim.
   - Sonra iptal olduğunu sandığım sabit telefonumun bilgilendirme smsi ile farklı bir numarayla açıldığını öğrendim.
   Detaylı olarak yazıya eklerim istersen. Bildiğim kadarıyla uzun yazılar TS'de sevilmez. Az ve öz olmalı. Bunu yazarken okunacağından şüpheliydim. 😀

  • Batuhan @achfighter

   @tortoise Netspeed ile ilgili olumsuz deneyiminiz nedir? Ben de Türknet iptal ettirip Netspeed'e geçmeyi düşünüyorum.

  • /\ @verax

   @achfighter Netspeed'e geçiş tam gerçekleşmemişti. Sanırım devre nurmarasını yanlış vermiştim ya da TurkNet aboneliğinin tam olarak kapanması gerektiğinden geçiş işlemi olmadı. En son NetSpeed müşteri hizmetlerini arayarak geçiş işlemini iptal ettirdim. Onun dışında başka bir deneyimim olmadı.

 • RSLSVR. @resulsever

  Yazarlık düşünüyor musunuz acaba?

  • /\ @verax

   Sayısal alanda lisansüstü öğrencisi olduğumdan makalelerle aram iyidir. Ayrıca internetsiz geçen sürede daha çok kitap okudum. Yazıda bunun etkisi var sanırım. 😀 Ancak şimdilik kendimi hikaye, roman türünde yazılar için yeterli görmüyorum. Kendimi hazır hissettiğimde bir şeyler yazarım belki.
   Eklemek gerekirse bu tip bir soru beklemiyordum. 🙂

 • serifcakir @serif49

  arkadaşlar; yaptığım bir tespit ver ki uzun süre inanmak istemedim, şöyle ki;
  dsl yayını henüz başlamamış, (belli bölgelerde vardı örnek şişli mecidiyeköy vs.) 146 üzerinden bağlandığımız yıllar (hey gidi :D)

  semtimizde ilk dsl aboneliği başvurusunu yaptığımı bilirim. efendim , dsl geldi telefon hattı iki oldu vs. internet var ile yok arası bir şey. nedenini araştırayım dedim telekomun işleri baktım net stabil değil iptal istedim. başladılar ikna çalışmalarına kablo bilmemnesi vs. binlerce mazeret, hup evin dibinde yinede yalanların bini bir para neyse, iş uzadı iptal işlemleri uzunca sürümcemelerden sonra iptal gerçekleşti.

  derken smile internet eski adıyla bilinen ekolaydan bozma (dsmartnet) belası geldi beni buldu. 2 yıl ömrümü çürüttüler, neyse ki tam net stabil oldu derken otomatik tahüt yenileme denilen sıkıntılar baş gösterdi. smail yinede fena değildi biryere kadar, ne zaman ki dsmart net oldu işler sarpa sarmaya balşadı. dsmart ile internet birarada tabi önce sizi kullanmadığınız telefondan kurtarıyoruz diye yalın internet kazığı başladı. dsmart + internet oldu size dsmartnet fatura oldu ikikat. tabi bunda da otomatik tahüt güncellemeler ve daha ki yıllarca kurtulamama sebep olan sıkıntılar.

  neyse bir gün bir telefon geldi ve telekom adına avukat bürosu ile uğraşmalarım sonucu bana yaklaşık 950tl. (9 yıl öncesine göre) ödedim tabi (paşa paşa).
  dsmarttan da türknete geçtimgeçeli hız gırafiğimde öyle değişimler oldu ki sinirden günlerce pc den nete girmedim.

  bir servis elemanı tanıdığım vardı, kendisinden bazı teslri birlikte gerçekleştirmek istedim. sağolsun normalde yasak olmasına rağmen testleri gerçekleştirdik.
  bu arada kedi yaptığım tstler de var.

  sonuç şu çıktı:

  1--sıviç ile ev arasında vdsl alabiliyorum (telekom imkansız diyordu)
  2--ev ile ankastre (kapıdaki kutu) arasında gecikm sırıra yakın.

  bunu tekomun uzman yetkililerine bildirdim.
  gelen saha elemanları beni tanımasına rağmen ikna çalışmaları, tabi türknet müşterisi olduğumdan fazlada kale almamaya çalıştılar.
  kendileri de benim haklı olduğumu söylediler fakat hattın bağlı olduğu kanalda böylesi bir hatanın olacağını söyleyip (benden hariç 9 abone daha var o hatta) hızımız yarı yarıya düştü.
  bu nokta ile virgül karakterlerden ne kadar rica etsende ve hatta tartışsam da hattımı eskiye çevirmediler.

  en son beni sık, sık arayarak yaşadığım hız sorunlarının giderilmesi için yadımcı olmak istediği belirten telekom yetkililerinin seskaydını alarak ve türknet yetkililerini aramama rağmen,
  hızım eh işte denilecek nokta.
  12 mb - 14 mb arasında gelip gidiyor, hee arada 6-7 vs. alıştık artık.
  tekno seyire katılan yetkili keşke bu yazıyı da okusa!..

  • serifcakir @serif49

   edit:
   aklımda 850tl. kalmış dosyaları kurcalarken farettim:
   850tl. modem ücreti (modem demeye şahit lazım , sözde hediye ettikleri)
   185tl. fatura ve gecikme faizi
   225tl. avukatlık ücreti.
   yukarıdaki toplam para teker teker posta aracılığıyla ödendikten sonra, (ödeme masrafı bana ait)
   harici gelen cezalar vs.

  • /\ @verax

   Hocam geçmiş olsun. Aynı durum, dış kapının mandalı bir müşteri gibi hizmet verilmeyi Turknet abonesiyken yazıda belirttiğim ilk gelen TT ekibinden ben de yaşadım. TT ye geçtiğimde gelen kurulum ekiplerinin samimi ve içten tavırlarını görseniz şaşarsınız. O arada ne olur ne olmaz diye onlara önceden Turknet'te olduğumu söylemedim. Sadece arıza olduğunu, yapılamadığını ve benim de en sonunda hattı kapattırdığımı söylemiştim.

  • serifcakir @serif49

   @tortoise teşekkürler
   onların istediği tam olarak budur., "benden daha iyi kimse hizmet vermiyor" ispatına zorlamadır

  • serifcakir @serif49

   edit: telekomdan aradılar sınırsız kotasız fln teklifler başladı bilginize...

 • cemal yılmaz @cyilmaz27170041

  Bende bir TURKNET abonesiyim. Yazını okuyunca sanki anılarım tazelendi. Senin yaşadığın serüvenin içindeyim şu anda. benim internetimde yaklaşık 1,5 aydır yok bende düzenli ödeme yapmaya devam ediyorum. Yaptığım hesaplamalara göre 15 günlük bir sabrım kaldı.
  Birde bunlardan internet alırken MODEM almak hatasını da yaptım. Çalışan modem durup dururken bozulmuş Olmayana teknik destek ekiplerinin tespitine göre !!! Lafı çok uzatmayacağım. Ben TURKNET şirketini seçmemek için bir kaç madde yazmak istiyorum,
  1- En önemlisi... Müşteri hizmetleri diye bir hizmeti yok. Telefondaki robotu anlamaya çalış. anlayabilirsen
  2- Bıraktığın arıza kaydı 2 iş gününün sonunda mail olarak atılıyor bazen aranıyor. hep oyalama taktikleri.
  3- Teknik destek ekibi sadece kontrol yapıyor. bağlantı hat sana ait. elektrikçi, çağır güzel bir ödeme yap.
  4- Neymiş interneti istersen donduruyormuşsun. Ayın sonunda yapabilirsin sadece. !!!
  5- Sakın MODEM almayın eski model fakat yeni fiyatlı bir MODEM geliyor. Modem bozuldu3 ay içinde şimdi göndereceğim adres atmalarını bekliyorum 1 haftadır.
  6-Birde sabırlı değilsen işin zorrrr

  • /\ @verax

   Yazıda değinmedim ama süreci hızlandırmak için farklı bir numaradan sadece yeni abonelikte çıkan TurkNet'in müşteri temsilcisine durumu anlatabilir ve modem arızası için adresi sorabilirsin. Bu yöntemle devre numarasını teyit etmiştim. Bir de hem sistemden hem de müşteri temsilcisine, eğer temsilciyle konuşursan, abonelik iptali sonrası ne kadar bedel ödeyeceğini sorabilirsin. Buna göre aboneliğinin iptalini düşündüğünü söylersen de sorunun çözümüne biraz daha ivme katarsın. Tabi müşteri temsilcisinin yardım edeceğinin garantisini veremem. Umarım en kısa sürede sorunun çözülür.

 • cemal yılmaz @cyilmaz27170041

  ilgin için teşekkür ederim. Maalesef Şirketler müşteri odaklı çalışmaktan vazgeçip, insan odaklı çalışmaya başlarlarsa daha kazançlı çıkacaklarının farkında değiller.

 • Muhammet Özat @muhammet-ozat

  Arakdaşlar bişey sorcam iptal dilekçesinde kimlik fotokopisi ne gerek var mı ?

Tüm blog yazılarını gör