İndirim Kuponları Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu içerik

İndirim kuponları artık  Türkiye’de de online alışverişte alternatif bir tasarruf  aracına dönüşmeye başladı. Yurt dışında -özellikle Amerika’da- mağazaların neredeyse hemen hepsi pazarlama stratejilerinde  ve  bütçelerinde  indirim kuponlarına muhakkak yer ayırırlar. Bilinçlenen tüketici ile birlikte ülkemizde de birçok önemli mağazanın indirim kuponları ile alışverişe olanak sağlamaya başladığı görülüyor. Ancak tüm bu gelişmelere rağmen “indirim kodu”  ifadesi online alışverişe henüz ısınmaya başlayan tüketicilere yabancı gelebilmekte. Haliyle mağazalarda kupon kodu kullanımıyla ilgili bazı temel noktaları açıklığa kavuşturmak istedik ve ülkemizdeki en büyük kupon yayıncısı olan İndirimKodlarım’a merak edilen soruları yönelttik:

İndirim Kuponları Anasayfa

İndirim  Kodu nasıl kullanır?

Her mağaza kupon kodunu girebileceğiniz kutucuları  farklı yerlerde sunar. Bu kutucuk,  genellikle  sepet aşamasındayken belirir. Ancak bazı mağazalarda ödeme aşamasında çıktığı da oluyor. Herhangi bir alışveriş sitesinden ilk kez alışveriş yapıyorsanız, kuponu ekleyebileceğiniz alanı bulmak için dikkatli bir şekilde etrafınıza bakın. Kullanıcılarımızın işini kolaylaştırmak için edindikleri kupon kodunu nerede ve nasıl kullanacakları  konusunda  görsel destekli  detaylı bilgileri mağaza sayfalarında vermeye çalışıyoruz.

 Kod girilecek herhangi bir yer yoksa ne yapılmalı ?

Söz konusu mağazanın detaylı bilgiler veren bir SSS (sıkça sorulan sorular) sayfası olup olmadığına bakın. Çoğu kez aradığınız bilgileri “Müşteri Hizmetleri” sayfasında da bulabilirsiniz. Site üzerinde herhangi bir bilgi bulamazsanız mağazayı arayarak kupon kodlarını site üzerinde nasıl kullanabileceğinizi sormaktan çekinmeyin.

Boyner Kupon Kodsuz

İndirim kuponunun  işe yarayıp yaramadığı nasıl anlaşılır?

Mağazalar,   indirim kodu kullanıldığı için elde edilen indirim oranını ve olası kargo ücretlerini sepet veya ödeme aşamasında doğal olarak müşterisine göstermek zorundadır. Şayet siparişlerinizi inceleyebileceğiniz sayfada kupon kodunu girmenize rağmen elde ettiğiniz indirimin toplam tutara yansımadığını fark ederseniz, siparişi onaylamayın ve ekibimizden ya da mağazadan bu konuda destek isteyin.

Boyner Kupon Kodu

Bazen kupon kodları çalışmıyor. Bunun sebebi nedir?

Mağazalar kupon kodu destekli promosyonlarına planladıklarından daha fazla yanıt almaları halinde  söz konusu indirimi belli  bir aşamadan sonra güncel olmaktan çıkarırlar.  Bu yüzden yayınladıkları veya bize ilettikleri indirim kodları için son kullanma tarihi koymayı ihmal ederler veya bundan tamamıyla kaçınırlar. Online mağazalar promosyonları diledikleri zamanda değiştirebilir veya sona erdirebilirler. Eğer  indirim kuponunuz işe yaramıyorsa, sitemiz  üzerinde benzer mağazalarda kullanabileceğiniz başka bir kupon olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Öyle ki bazı durumlarda benzer mağazalardaki indirim seçenekleri sizi çok şaşırtabilir. Öte yandan şikayet etmek üzere mağazayı aramanız artık güncelliğini yitirmiş bir kupon kodunun yeniden aktif olmasını  ne yazık ki sağlamayacaktır. Zira mağazaların kendi satış politikaları doğrultusunda  promosyonları diledikleri zaman sona erdirme hakları vardır. Ancak yine de platformumuzda yayına aldığımız bütün kuponların son kullanma tarihlerini belirtmeleri için mağazaları teşvik ediyoruz. “Özel” etiketli kuponlar da zaten tamamen bizim garantimiz altında yayına giriyor.

İndirim Kuponları Anasayfa

Kupon işe yaramıyorsa ne yapmalı?

Her ne kadar yayında olan bütün kuponlarımızın güncelliklerini koruyup korumadıklarını sürekli kontrol etsek de bazı zamanlar bilgi paylaşımı yapılmaması yüzünden müdahalede gecikebiliyoruz.  Bu yüzden kupon servisimizde  listelenen bir indirim kodunun çalışmadığını  görürseniz iletişim kanallarını kullanarak hemen  ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.  Bu sayede mağaza ile görüşüp söz konusu kuponun akıbetini öğrenerek  gerekli güncellemeri hızlı bir şekilde yapma şansımız artar.

Kupon Kodları birkaç kez kullanabilir mi?

Bazı mağazalar kupon kodu ile yapılan alışveriş işlemini sınırlandırmakadır. Bildiğimiz kadarıyla İki farklı indirim kodunun tek bir sepette kullanılmasına izin veren bir online mağaza yok Türkiye’de. Giyim sektöründeki kupon kodları genellikle çoklu kullanıma açıktır.  Yani  indirim koşulları kapsamında sitemizdeki şu Trendyol indirim kodu ile defalarca kez alışveriş yapma şansınız var. Ağırlıklı olarak elektronik cihazlar satan Teknosa, n11, Gittigidiyor, MediamarktHepsiburada vb. gibi mağazalarda ise  indirim kodları sadece belli ürünlerde kullanılabiliyor. Bu yönteme en sık şekilde başvuran mağaza olarak “Media Markt”ı gösterebiliriz.

Eğer internet üzerinde herhangi bir fırsat bulamazsanız, mağaza ile ya da bizimle  iletişime geçin ve satın almak istediğiniz ürün için indirim olup olmadığını sorun.  Gelen taleplerin yoğunluğuna  göre mağazalarla görüşerek indirim kodu edinebilmemiz mümkün.

Trendyol Kupon Kodu Girişi

 İndirim kuponları mağaza şubelerinde kullanabilir mi?

Geleneksel mağazalar promosyon özel olarak bunu belirtmedikçe online indirim kuponlarını mağaza içinde yapılan alışverişlerde kabul etmek zorunda değillerdir. Şayet kuponun çıktısını alıp  mağazaya götürürseniz, bazı mağazalar nezaket icabı bunu kabul edebilir. Bu tamamen fırsata ve mağazaya bağılıdır. Ancak elbette sormaktan ve denemekten  zarar gelmez!

indirimkodlarım.com hakkında:

İndirimKodlarım,  tüketicilerin online ve offline alışveriş sitelerinde geçerli indirim kuponlarına hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmelerine imkân sağlayan platformlar oluşturan Polonya merkezli International Coupons şirketi çatısı altında Türkiye’de faaliyet gösteren bir avantaj rehberidir.

BeğenFavori Paylaş
Tüm blog yazılarını gör