Paylaş Paylaş

Asus ROG Falchion Cherry MX Kablosuz %65 Mini Klavye İncelemesi

Asus'un küçük klavye tercih edenler için ürettiği ama bazı akıllı tasarım tercihleri ile büyüklerde bulunan özellikleri de koruduğu klavyesi Falchion'u inceliyoruz.

Ürünün kampanyalı fiyatı için linke tıklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Realblue1 @realblue1

  Başlıkta kablosuz olduğunu belirtseydiniz keşke önemli bir kriter.

 • bekir @bekirb

  hem malzemeden çalmışlar hemde fiyatı yüksek

 • Emre ORHAN @emreorhan

  Ben kullanıyorum, memnunum. Tek sıkıntı tuş seti genel değil.

 • Umut Koçak @umtk

  Güzel klavye bu tipte bir klavye alıp ben de denemek istiyorum.

 • emrahkaracam @emrahkaracam

  Bir süredir kullanıyorum. Üzerinde F tuşlarının da olduğu 84 tuşlu düzeni tercih ederdim ama bu düzen de fena sayılmaz. Pili de rgb açıkken bile 2-3 hafta gidiyor.

  Ama önemli bir kusuru var. Saçma sapan alüminyum zemin yüzünden yazarken çın çın diye ses yapıyor. Bu bütün alüminyum zeminli klavyelerde var. Halbuki kimseye faydası yok. Metal fetişistlerini tatmin etmek için çıkardıkları bir saçmalık. Bir ara fareye ağırlık koyup sonra da hafifletmeye çalışmaları gibi bu da zamanla kaybolur.

  Yazılımı da berbat. Kullanışsız ve hantal. Görev yöneticisinde bir kamyon Asus işlemi var. Neyse ki kaldırsanız bile ayarları saklıyor. Kursanız da tutmak zorunda değilsiniz.

 • pegasus @pegasus

  türkiye'ye ilk geldiğinden bu yana kullanıyorum. tek sıkıntısı arkadaşların da belirttiği gibi az da olsa bir çınlama oluyor bazen ama beni rahatsız etmedi. pili çok uzun dayanıyor cidden. masada çok alan kazandırdı. yalnız firmware güncellemelerini mutlaka yapsın alanlar. genel olarak memnunum.

 • s1234 @s1234

  Türkçe, kablosuz, büyük enter tuşu ve küçücük klavye. İstediğim her şey mevcut. Ahh ulen ah. 🙁

 • Hasan OĞUZ @kyha

  enter büyük, kendi küçük, tek sorun fiyatı.

 • 45ACP @45acp

  Dün RK marka %60 TR Layout buldum siyah 2700 gibi fiyatı vardı. Savaşçı Kadınlar sitesinde beyaz %80 RK vardı hatta İngilizce Q olmasına rağmen alacaktım ama yeni gümrük sistemimize pek güvenemedim ve iş yerindeki kablolu HP Omen Encoder klavyemi ödünç aldım. Videoyu izlemedim diğer bir sistemimdeki aynı marka Scope rx'e benzerliği ile beyazdan vazgeçip 6 taksitle 2117'ye aldım. Piyasada 2400 liralardan başlayan bu ürün Türkçe Q da değil. Ben anlamam caps maps yaşlı biriyim. Bimcell kullanmama rağmen sıkıntı olmadı. Teslimat alıcısı Turkcell kullanıyor oradan kurtardık sanırım. Asus pugio2 var o sistemde ve zaten alışığım şarj işine bayadır. Asus kablosuz ürünlerinin şarj konusunda iyi olduğunu söyleyebilirim ama tabi kullanıma göre değişir. Üründen tek beklentim rx gibi optik değildir daha parmağını yaklaştırırken cümle tamam nasıl olmuş diye ve Encoder gibi her basışta achtung! şeklide ses çıkarmıyodur umarım? Lakin biz bu mekaniklerin Microsoft olanlarını kullanırken herkes dalga geçiyordu ve kablosuz işini de ms icat etmiştir. Tek sıkıntı ilk çıkanların yarış oyunlarında sürekli w'ye bastığımız için kendiliğinden kesmesi ve 2013 tarihlerinde comfort wireless olanlarının yazım zorluğu olmasıdır ki şu anda öyle bir klavye kullanıyorum. Özendim ama yazım hatası varsa kusura bakmayın.

  güncelleme: ürün dün geldi ve beğenmediğim bir yanı yok hemen alıştım fsksy iş yerinden yine 2013 comfort wireless ile yazınca bir fark göremediniz tabi yine mi bamtya bamya dırm dru durumu oldu. bu sefer pekdüzeltmedim. sürat felakettir.:) bir e asus mouse reklamı yapsanızs bol hayır duası edeceğim gladius2 diyorlar da yol gösteren olmadı. gif yok mu la bu sitede dontknow iki elini yana açandan atacaktım. bi sn.. meh defective technology..

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Tavsiye etmeyeceğim bir klavye.

  1- Bende tuşlar arıza yaptı. Ki çok kullanmıyorum aslında.
  2- Şarjı çok az gidiyor. Aydınlatmayı en kısığa ayarlarsan belki 1 hafta veya 10 gün gider.
  3 Yazılımı çok saçma sapan bişey. Altı üstü klavye yazılımı bu kadar teferruata gerek yok.
  4 - anormal pahalı. Haftaya servise yollayacağım. ücret iadesi verirlerse ki o da zor. başka klavye alacağım. inşallah adam gibi çözeriz.

Benzer Videolar