Herkese merhaba. HyperX Savage 4GB 1600Mhz ram sahibiyim. Bu ram ile birlikte farklı marka ve 1333Mhz rami 5 yıldır kullanıyordum. Uyumsuzluk olduğu için bu iki ram ile birlikte bilgisayarı çalıştırmam çok zaman almıştı ama bir şekilde kullanılabilir hale gelmişti. Şimdi iki ram takılıyken asla bilgisayar açılmıyor. O yüzden HyperX Savage'dan 1 tane daha almak istiyorum ama internette Nanokatalog dışında hiçbir sitede bulamadım ve her yerde bu siteden uzak durulması gerektiği söyleniyor. HyperX Fury 4GB 1600Mhz ram alsam yine aynı uyumsuzluk sıkıntısını yaşar mıyım?
#RAM #KingstonHyperxSavage #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 20

TP-LINK TD-W8968 almayı düşünüyorum. Fiyatı 130 TL. Modemin 2 tane 5 db anteni var. Önceki modemim de 1 tane 5 db anten vardı ve arka odalardan çekmiyordu. Bu modem sayesinde 5+5 olarak iyi bir bağlantı alabilir miyim? Bu fiyata daha iyi bir modem alabilir miyim?
#akış #Modem #TPLINK

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1080p monitörü HDMI ile bağlandığımda çözünürlüğü 1080p'ye çekince görüntü acayip çöpleşiyor. 1680x1050'de adam akıllı görüntü alaibliyorum. Bu monitörün verdiği destekle mi alakalı? Yoksa kablodan mı?
#akış #hdmi #Monitör

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Monitörün marka modeli nedir ?

  • Orcun @orcun

   @kobbunb
   Özellikleri böyle:
   GENEL
   Ekran Boyutu: 22"
   Panel Tipi: TN
   Görüntü Oranı: 16:9
   Çözünürlük: 1920x1080
   Parlaklık((cd/m2): 300
   Kontrast Oranı: 1000:1
   Yanıt Süresi(ms): 5 ms
   Görüş Açısı: 170/160
   Renk Derinliği (Renk sayısı): 16.7 M
   Renk Skalası: 0.72
   PixelPitch(): 0.24825x0.24825
   Yüzey İşlemesi: n Glare

   GİRİŞLER/ÇIKIŞLAR
   D-Sub
   DVI-D
   Kompozit Video Girişi/Çıkışı
   S-Video
   Kompozit Video
   SCART (2 Adet)
   HDMI (2 Adet)
   Ürünü kullandığınız pc vs. ara hdmi kablosunda sorun olabilir mi ? Net ve keskin bir görüntü almanız lazım. 1680x1050 o netliği alıyorsanız ya pc de bir sorun vardır ya kabloda yada monitörde olabilir.

 • Kobbunb @kobbunb

  @orcun verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. farklı bir kablo bulup deneyeceğim.

LG G4c model telefona sahibim dahili hafızası 8 GB, 16 GB de sd kart taktım. Uygulamaları dahili hafızaya indirip ordan sd kart'a atıyorum ama tamamen atılmıyor sanırım. Yani en az 4-5 gb dosya atıyorum sd kart'a ama kartta 1 gb dosya gözüküyor. Dahili hafızada yer kalmadığı için artık telefona bir şey de indiremiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
#akış #android #LG #akıllıtelefon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bparker @bparker

  Her şeyden önce telefonunu root'lamalısın. Bu arada MicroSD kartının class 10 olması iyi olur. Link2SD veya Mounts2SD gibi bir program kullanmalısın. (Başka programlar da var.) Bu tip programların birbirlerinden farkları olsa da ortak noktaları SD kartta ext dosya sistemine sahip bir partition'ı iç saklama alanının bir parçası gibi göstermek. (Bunu sembolik linkle yapıyor.) O yüzden SD kartta iç saklama alanını ne kadar büyütmek istiyorsan o büyüklükte bir ext3 veya ext4 bölmesi oluşturman lazım. (ext, linux dosya sistemidir.) Bu bölmeleme işini linux altında Gparted'la, Windows altında MiniToolPartitionWizard'la yapabilirsin. Galiba bu işi Android altında yapan programlar da var. İç hafıza 8GB, sd kartta da bir 8GB'ı ext3 olarak yaratabilirsin, kalan kısm da fat32 olacak. Tabii önce sd kartın içeriğini yedeklemelisin. Ondan sonra kullanmayı seçtiğin programın yönlendirmesiyle kalanı halledersin sanırım.

 • bparker @bparker

  Link2SD en sorunsuz yöntem galiba. Mounts2SD'yi boş ver.

Battlefield 4 satın aldım. Battlelog'ta serverlarda pingler gözükmüyor ve hangi server a girersem gireyim yüksek pingten dolayı oyundan atılıyorum. İnternetten araştırdım bazı şeyler denedim ama düzelmedi. Aranızda bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı?
#akış #Oyun #origin #battlefield4 #battlelog

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Nvidia GTX 960 ekran kartıma 2 monitör bağlamaya çalışıyorum, 2. monitöre görüntü gelmiyor. 2. monitörü devreye sokmak için algıla dediğimde veya nvidia kontrol panelinden monitörüm burada gözükmüyor'a bastığımda iki monitörde de "out of range" hatası alıyorum. Ne yapmalıyım? #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #steam #oyun
Hesabımda Skyrim var. Legendary Edition alsam paketin içindeki ana oyun envanterime geliyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar #ttnet kullanıcısıyım. AKK'yi her geçtiğimde ping yükseliyor ne oyun oynayabiliyorum ne bir video izleyebiliyorum. 3mbit'e düştüğünde video izleyebilmem lazım en azından ama bu bile olmuyor. Üstüne bağlantıda kopmalar yaşıyorum. Teknik ekibi aradım eve geldi hiçbi şeye bakmadan AKK'yi geçince ping de yükselir kopmalar da 17 saatir olmuyor dedi gitti. Gerçekten de AKK'yi geçince pingte bir artış söz konusu mu?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başka bi bilgisayardan yüksek boyutlu dosya aktarımı yapmak için HDD'mi o bilgisayara taktım. Dosyayı aktardık ve HDD'nin içinde dosya gözüküyordu ama HDD yi alıp kendi bilgisayarıma taktığımda dosya yoktu. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
#akış #harddisk

BeğenFavori PaylaşYorum yap